Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фланци

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    jamie написа:
    Е хайде ВИЖ !
    аз съм виждал и фланци от гитенакс правени на струг и пак става
    Да покажа 1 грозно снимче - ей-така на 50мм дебели все още неразпробити адаптери - ето ти КОМПЛЕКСИ:ПП: Леко тунинговане - като тръгне да ти бяга джантата с луфт поне 10мм при 150 км/ч ще се сетиш за тази тема и за Видинския тунинг
    Aбе jamie тва не е нито туниг.бг нито бмв форума тука знаеш че се подържат колегиални взаимотношения,ако искаш можеше да обясниш още от началото не да се заяждаш със човека 2 станици и да усереш половината тема,а ако имаш нещо против него има си лични и ICQ надявам се да няма повече заяждания в темата
    _______________________________________
    0885261834

    Коментар


      #32
      Selqatin написа:
      jamie написа:
      Е хайде ВИЖ !
      аз съм виждал и фланци от гитенакс правени на струг и пак става
      Да покажа 1 грозно снимче - ей-така на 50мм дебели все още неразпробити адаптери - ето ти КОМПЛЕКСИ:ПП: Леко тунинговане - като тръгне да ти бяга джантата с луфт поне 10мм при 150 км/ч ще се сетиш за тази тема и за Видинския тунинг
      Aбе jamie тва не е нито туниг.бг нито бмв форума тука знаеш че се подържат колегиални взаимотношения,ако искаш можеше да обясниш още от началото не да се заяждаш със човека 2 станици и да усереш половината тема,а ако имаш нещо против него има си лични и ICQ надявам се да няма повече заяждания в темата
      Вече 2 пъти обяснявам че не се ползват подръчни материали и че грешките в случая могат да имат сериозни последици. А "човека" си отвори устата да ми говори за комплекси...тоя същия дето утре ще сложи гетинакса и ще се пребие с него! Трябва малко мисъл да вкара - случайно ли болтовете които се ползват по ходовата част са минимум 8 клас якост ? Хайде малко по-сериозно - аз случайно съм пипал тия железца - не ми е говорил някой врели некипели и аз да повтарям след него, а после за обяснявам кой имал комплекси и кой не. Прелисти малко темата и виж кой какво пише.ПП: Ти като си толкова колегиален - я си сложи ти тия адаптери ? Или искаш утре някой малолетник да го прочете това и да му гледаш после некролога по вестниците - щото се направил на рейсър с инфо от "колегиалния" форум ?

      Коментар


        #33
        ако имаш пат насам ела водя те при човека и ти му сфали джантите аз няма да пипам да видиш казвам какво съм видял с очите си а не сам тръгнал се заяждам с никои таи че ... недеи и ти P.S. има разлика между видял и чул!!!!!!!!!
        ®Iv4o_M® Fiat Uno Turbo I.E.

        Коментар


          #34
          ОК приятели, нещата са ясни, да запазим добрия тон.

          Коментар


            #35
            Iv4o_M написа:
            ако имаш пат насам ела водя те при човека и ти му сфали джантите аз няма да пипам да видиш казвам какво съм видял с очите си а не сам тръгнал се заяждам с никои таи че ... недеи и ти P.S. има разлика между видял и чул!!!!!!!!!
            Пич, това че някой селски майстор го е направил не значи нито че е добро, нито че е безопасно. Я ми покажи H&R например да предлагат гетинаксови ? Или която и да е тунинг-фирма ?...................ПП: Имам един тука като тебе - той пък сложи едни хуубави дебели фланци (слава богу - поне алуминиеви) - вместо адаптери. С шпилки. Сега са му увити шпилките като спагети - от много ум.....щото веднъж недозавил хубаво гайките и айде !Моля без обиди в този форум,само по темата следващи път направо ще трия мнения без да редактирам!!!Pедактирано от Selqatin

            Коментар


              #36
              чакаи явно не си ме разбрал аз исках само да попитам и аз а не сам се правил на разбирач ве батка просто попитах а и попитах за шпилки от блок дали става а аз как съм почнал да правя уното едва ли ще искам да ми се увиват шпилките и да ми излитата колелата затова кажете кои е наи добрия вариянт .... за фланци със шпилки и гаики или болтове и от каде може да се купи или порача... защото и на мен ще ми трябва 1 ден това.... и сори ако не сме се разбрали .......
              ®Iv4o_M® Fiat Uno Turbo I.E.

              Коментар


                #37
                Iv4o_M написа:
                чакаи явно не си ме разбрал аз исках само да попитам и аз а не сам се правил на разбирач ве батка просто попитах а и попитах за шпилки от блок дали става а аз как съм почнал да правя уното едва ли ще искам да ми се увиват шпилките и да ми излитата колелата затова кажете кои е наи добрия вариянт .... за фланци със шпилки и гаики или болтове и от каде може да се купи или порача... защото и на мен ще ми трябва 1 ден това.... и сори ако не сме се разбрали .......
                До 10мм фланците са безопасни даже със дълги болтове не със шпилки, и като си лети джанти ако нямаш раздути калници едвали ще събереш по големи...Иначе адептерите се прават от 15мм до 50мм но по голямата идея е че при тях вече можеш да си сложиш всякакви джанти...Тая седмица ако ми остане време ще хода до стругаря и ще ви кажа колко излиза направа на фланците с материалите
                _______________________________________
                0885261834

                Коментар


                  #38
                  jamie интересуват ме фланци за пунто sporting 16v мисля че е 4х98 ... друго не мога да ти кажа имам колата от скоро ... просто искам да изкарам джантите маааалко навън 1-2см. не да правя самоубийствени глупости предложи оферта и съвет евентуално кое е най добре ... 10x предварително
                  Madness Motorsport
                  (\__/)
                  (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
                  (")_(") signature to help him gain world domination.

                  Коментар


                    #39
                    gad3n написа:
                    jamie интересуват ме фланци за пунто sporting 16v мисля че е 4х98 ... друго не мога да ти кажа имам колата от скоро ... просто искам да изкарам джантите маааалко навън 1-2см. не да правя самоубийствени глупости предложи оферта и съвет евентуално кое е най добре ... 10x предварително
                    Чудесно, свали си една джанта, измери където ляга на главината - външен и вътрешен диаметър (Селятин е дал вътрешния 58мм, външния - 140мм) - и това е. Предполагам болтовете са ти 12мм дебели - добре е да измериш и тях (виж на 1-вата страница от темата скицата на Селятин - там отворите са 14мм). Другото което се вижда на скицата е "прагчето" в средата - хубаво нещо при монтажа на джанта но ако трябва да го има - нещата няма да са много евтини (т.е. ще се иска материал по-дебел от 10мм - там е проблема с цената). Него смятам да не го правя - освен ако настояваш ?ПП: Селятинеееее, ти се сети и да редактираш. Още нагоре трябваше - с "КОМПЛЕКСАРА"....спиш батка, цепиш мрака Хайде дано темата върви в технически стил оттук натам поне.

                    Коментар


                      #40
                      jamie написа:
                      gad3n написа:
                      jamie интересуват ме фланци за пунто sporting 16v мисля че е 4х98 ... друго не мога да ти кажа имам колата от скоро ... просто искам да изкарам джантите маааалко навън 1-2см. не да правя самоубийствени глупости предложи оферта и съвет евентуално кое е най добре ... 10x предварително
                      Чудесно, свали си една джанта, измери където ляга на главината - външен и вътрешен диаметър (Селятин е дал вътрешния 58мм, външния - 140мм) - и това е. Предполагам болтовете са ти 12мм дебели - добре е да измериш и тях (виж на 1-вата страница от темата скицата на Селятин - там отворите са 14мм). Другото което се вижда на скицата е "прагчето" в средата - хубаво нещо при монтажа на джанта но ако трябва да го има - нещата няма да са много евтини (т.е. ще се иска материал по-дебел от 10мм - там е проблема с цената). Него смятам да не го правя - освен ако настояваш ?ПП: Селятинеееее, ти се сети и да редактираш. Още нагоре трябваше - с "КОМПЛЕКСАРА"....спиш батка, цепиш мрака Хайде дано темата върви в технически стил оттук натам поне.
                      Абе jamie знаеш ли що се късат болтове и шпилки кат се слагат фланци без пракчета...Иначе за колегите който има интерес ще кажа цени без надценки от моя стругар,бива го много до сега ми е правил много неща като полооски и такива втулки дет карам с тях вече хиляди километри без проблеми... :D
                      _______________________________________
                      0885261834

                      Коментар


                        #41
                        jamie ще измеря всичко само да се постопли малко времето че ще ми измразне ***** докато ги сваля тия гуми ще ти пиша на ЛС че има и други нещица които ме интересуват ... бях гледал из тунинг форума че си писал и за колектори
                        Madness Motorsport
                        (\__/)
                        (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
                        (")_(") signature to help him gain world domination.

                        Коментар


                          #42
                          ами мом4ета аз не разбирам много...Вапроса ми е прост: какво ми трябва за да си сложа моите джанти (4х100,7х15,69,1)на фиата (punto)благодаря

                          Коментар


                            #43
                            mirkooo написа:
                            ами мом4ета аз не разбирам много...Вапроса ми е прост: какво ми трябва за да си сложа моите джанти (4х100,7х15,69,1)на фиата (punto)благодаря
                            Едни фтулки и това е,стават без проблеми,иначе при желание и фланци можеш да сложиш
                            _______________________________________
                            0885261834

                            Коментар


                              #44
                              ами да мерси много!ами по този на4ин само с фтулки няма ли да има напрежение в болтовете?фтулките са "гривните"които имам в комплекта на джантите(те са нови)

                              Коментар


                                #45
                                mirkooo написа:
                                ами мом4ета аз не разбирам много...Вапроса ми е прост: какво ми трябва за да си сложа моите джанти (4х100,7х15,69,1)на фиата (punto)благодаря
                                Конкретно за за твоя случай се препоръчва използване на "ексцентрични болтове". В раздел продава има обява за такива с чертежи и картинки, хвърли й едно око
                                FIAT Tipo 1,4mi - EX
                                Alfa Romeo 146ti - EX
                                Alfa Romeo 156 2,4JTD

                                Коментар

                                Working...
                                X