Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Рециклиране, боядисване и монтаж на задни дискови спирачки.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    колеги имам проблем с буталцето на задните апарати проблема ми е че буталото неиска да се прибере до краи в местото му и ми пречи да сложа накладките кажете ми как да го бутна по навътре ,пробвах с въртене ама се прибира до едно положение а на другия апарат се прибра до долу като на снимките ще сам много плагодарен ако ми помогнете СПЕШНО че колата е на пътя пред нас
    Прикачени файлове
    FIAT BRAVO GAZARIQ 1,8 16V
    НЕ Е ВАЖНО КОЛКО ИМАШ ПОД КАПАКА,А КОЛКО ИМАШ В ГЛАВАТА

    Коментар


      #47
      Здрасти колеги, имам следния проблем - задържа ми единият заден апарат, защото се е скъсало прахозащитното маншонче и сега съм закърпил положението с чистене и раздвижване, но се чудя дали продават комплекти както за апаратите от 146цата. Преди време бях питал за такива в Александър Ауто, но ми казаха, че не предлагат такова нещо
      '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
      '97 Coupe 16VT 262WHP+

      Коментар


        #48
        Ах леле не ги питай тея, на мене ми казаха 100лв за един ремонтен комплект и то само с поръчка. Е вероятно ще е доставка директно от фиат, но ... айде мерси.Това е магазина, даже потвърждавам със следната актуална информация: ремонтен комплект за заден дисков апарат на Фиат Браво ХГТ е с цена 19лв и е наличен!
        1115 написа:
        Фирмата която продава ремонтните комплекти:Скорпион 13ул. "Цар Симеон" 165 тел. 831-01-48моб. тел. 0899 851 320СтраницаИмат огромен избор - дано си намерите това което търсите.
        п.п. благодарности за темата, и аз ще се хвърля в тоя филм и пожелавам успех на всички други ентусиасти!
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          #49
          Ето и координатите на фирма в Пловдив, която се занимава със спирачки и съединители, съответно продава всякакви части за ремонт на спирачни системи."...Пловдив - Магазин+сервизАдрес: ул. Младост 12Телефон: 032 644 319GSM: 0888 928 424GSM: 0888 928 485..."Магазина и сервиза са на едно място. До колкото успях да се усведомя, магазина им е много добре подсигурен с части за почти всички спирачни системи. По-специално за Браво ХГТ те са следните: р.к. за заден дисков апарат - 15лв; пълно рециклиране на същия - 50лв. Обаче това последното ми се струва нереално, защото в други фирми в Пловдив, занимаващи се с това ми говориха за цени от 60-85 лв/апарат.п.п. МНОГО ВАЖНО: понеже аз се захванах лично да си рециклирам апаратите искам да ви обърнавнимание на това, че ако искате да си запазите гумичките по апарата НИКОГА не ползвайте нафта за почистване!!! гумичките се разпадат в буквалния смисъл, моите беха скъсани и това не ме притесни особенно, още повече, че единия механизъм за ръчната ми бе неподвижен...е вече не е така, нафтата го "разкара" ; също много важно: първото с коетое хубаво да започнете е да проверите дали пробката за обезвъздушаване работи, дали се отвива и дали не е запушено нещо, предполагам има решение и за това, но все пак е важно, а и е условие за намаляване на цената на комплекта като цяло
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            #50
            Бихте ли ми казали каква е дебелината на нов заден диск? Моста е от Типо, ако това имам някакво значение. Дисковете, които бяха на моста имат съвсем малък ръб и дебелината им е 9 мм. Това добре или зле е?
            Fiat Bravo 11'97
            1.4 12V A/C

            Коментар


              #51

              Коментар


                #52
                Имам сериозни затруднения с ваденето на скобата , която държи механизъма вътре в цилиндъра.Къде се хваща отверката в случая - на жълтото или на червеното ?
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #53
                  здравеите колеги имам питане карам пунто 2 2002 година искам да му сложа дискове от зад от какво ще съвпаднат защото няма никаде пунто ХГТ на части другия въпрос е каде мога да намера 4 бутални апарати и на каква цена блягодаря предварително
                  i don ride fast i fly low

                  Коментар


                    #54
                    idkedikov написа:
                    Имам сериозни затруднения с ваденето на скобата , която държи механизъма вътре в цилиндъра.Къде се хваща отверката в случая - на жълтото или на червеното ?
                    Предполагам,че си се справил вече,но все пак ако някой друг се гламоти с тая зегерка ще споделя аз как се справих.Първо закачаш "жълтото", леко въртиш по посока на механизма и дърпаш нагоре. След това пъхаш отвертката в "червеното" и леко ... пак нагоре.Най-добре е обаче ако ползваш подобен на снимката инструмент: зъболекарска сонда...много лесно се вади зегерката с нейна помощ !Обаче най-важото от цялата процедура по свалянето на зегерката е...правилното поставяне на мястото и след почистване на механизма!!! Това трябва да стане, както е показал 1115 с тръба ,със съответния диаметър. Трябва да сте абсолютно сигурни,че зегерката е на мястото си ,защото в противен случай механизма няма да работи правилно и няма да имате ръчна.
                    Прикачени файлове
                    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                    http://www.keepfighting.ms

                    Коментар


                      #55
                      Здравеите. Карам пунто мк1 96 година. интересува ме от каква кола ммога да му сложа дискови спирачки отзад и нужноли ще е преправяне някакво. Благодаря предварително.

                      Коментар


                        #56
                        евала колега.темата е перфектна.всичко си снимал обяснил.но искам да попитам дали има някои да качи 2 снимки на 2-та различни датчика за абс за да знам какво да търся.благодаря.
                        bravo 1.6

                        Коментар


                          #57
                          bassssa написа:
                          евала колега.темата е перфектна.всичко си снимал обяснил.но искам да попитам дали има някои да качи 2 снимки на 2-та различни датчика за абс за да знам какво да търся.благодаря.
                          Вида на датчика няма отношение към спирачките при Браво/Мареа.

                          Коментар


                            #58
                            Днес и аз си набавих последните части необходими ми за конверсията от барабан към диск.Остава ми да купя само ремонтните комплекти гумички.Апаратите ми обаче не са при мен и немога да премеря буталцето за да знам какъв размер ремонтен ми трябва.Това са ми апаратите:От типо 2.0 8V са. Някой ако има под ръка такъв апарат нека премери фито на буталото.Продават се ремонтни комплета с 2 размера фи 36 и фи 38.
                            Fiat Tipo
                            Corsa b комби !

                            Коментар


                              #59
                              Забравих да попитам: Задната главина с какъв размер камък се развива,нормален или дълбок.За предната ме интересува същото?И също като застана с лице срещу главината била тя предна или задна-накъде се развива?По часовниковата стрелка или наобратно ?
                              Fiat Tipo
                              Corsa b комби !

                              Коментар


                                #60
                                Абе би трябвало на една и съща посока да се развиват, като си купувах каре, никой не ме пита ляво или дясно. Или са еднакви, или са уцелили да ми дадат дясно.

                                Коментар

                                Working...
                                X