Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Като пусна топлото , мирише като че ли на изгоряло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И при мен се усеща този мириз,но не мисля че имам проблем с радиатора на парното.За година и половина не съм доливал грам антифриз,а и навсякъде е сухо.А потенето на прозорците го отстраних след смяна на поленовият филтър.
    Фиат Брава 1.4 12V 1998г

    Коментар


      #17
      Само като духа топло мирише така

      Коментар


        #18
        ами само когато е включено отоплението въздуха минава през радиаторчетодоливаш ли антифриз?
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          И в моята кола тази година с началото на "отоплителния сезон" започна да намирисва лекичко не точно на изгоряло, но да кажем на вода, която се затопля с бързоварче. Междувременно се оказа, че имам спукана капачка на разширителния съд, през която губех по малко антифриз. След смяна на капачката, миризмата изчезна и антифриз не се губи.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #20
            Не мисля че само при включено парно антифриза минава през радиатора на парното.И защо мирише само в началото,ако има теч би трябвало да мирише постоянно,пода ще е влажен и стъклото ще бъде мазно.Според мен този мирис идва от въздухоотводите които трябва да се дезинфекцират с някакъв препарат.Имаше тема за мирис при пускане на климатик,това е същото въздуха минава от едно и също място.
            Фиат Брава 1.4 12V 1998г

            Коментар


              #21
              Sev написа:
              ами само когато е включено отоплението въздуха минава през радиаторчетодоливаш ли антифриз?
              При мен няма загуба на антифриз. Преди месец - два използвах случая че сменях термостат и смених и антифриза и отогава грам не съм доливал. Но и преди да го сменя пак нямах загуби.
              Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
              Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

              Коментар


                #22
                bicho1976 написа:
                Не мисля че само при включено парно антифриза минава през радиатора на парното.И защо мирише само в началото,ако има теч би трябвало да мирише постоянно,пода ще е влажен и стъклото ще бъде мазно.Според мен този мирис идва от въздухоотводите които трябва да се дезинфекцират с някакъв препарат.Имаше тема за мирис при пускане на климатик,това е същото въздуха минава от едно и също място.
                антифриза минава, но не и въздухи мирише само при пускане, защото се е насъбрал антифриз и в началото количеството е сравнително голямо...а за миризмата може и да не е от течпросто теч е най-често срещаната диагноза
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #23
                  Sev написа:
                  bicho1976 написа:
                  Не мисля че само при включено парно антифриза минава през радиатора на парното.И защо мирише само в началото,ако има теч би трябвало да мирише постоянно,пода ще е влажен и стъклото ще бъде мазно.Според мен този мирис идва от въздухоотводите които трябва да се дезинфекцират с някакъв препарат.Имаше тема за мирис при пускане на климатик,това е същото въздуха минава от едно и също място.
                  антифриза минава, но не и въздухи мирише само при пускане, защото се е насъбрал антифриз и в началото количеството е сравнително голямо...а за миризмата може и да не е от течпросто теч е най-често срещаната диагноза
                  Е май стигнахме до истината,щом няма загуба на течност значи не е радиатор на парно.
                  Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                  Коментар


                    #24
                    bicho1976 написа:
                    Е май стигнахме до истината,щом няма загуба на течност значи не е радиатор на парно.
                    Аз съм склонен да приема че е от радиаторчето в някаква начална фаза на прецакване, все пак за тази смрад трябва да има причина, а друга освен тази няма.
                    Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
                    Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

                    Коментар


                      #25
                      пробвай с парфюмазащото иначе рискуваш централата на въздушните възглавници
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #26
                        Абе колеги еми то и мойто взе да мирише на странно при първоначално пускане на парното... и предното стъкло е едно такова все замазано,.... аз го трия то след 2 3 дена пак е като запотено.... ама май не е изпотено ами все едно напрашено...дане би и мойто казанче да е спукано? Да наливам ли парфюм в разширителния съд или какво...да се навеждам да гледам нещо отдолу дали е намокрено(ТАЯ ЦЕНТРАЛА на въздушната възглавница каде е..аз дали я имам понеже на волана не ми пише AIRBAG и на пасажера също нямам)
                        Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                        Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                        Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                        Коментар


                          #27
                          И при мен го има този проблем , мирише и стъклата се запотяват. Като ги бърша е леко мазно, и антифриза намалява...Мога ли да попитам как се семя радиаторчето на парното на Фиат Пунто?

                          Коментар


                            #28
                            ravi написа:
                            И при мен го има този проблем , мирише и стъклата се запотяват. Като ги бърша е леко мазно, и антифриза намалява...Мога ли да попитам как се семя радиаторчето на парното на Фиат Пунто?
                            трябва да се свали цялото табло...при мен е същия проблемТъкмо търся някакви схеми тук във форума - как се свяля таблото, защото за труд ми казаха 100 лв. иначе радиаторчето струва около 50 лв.Някой ако има идея къде точно и как се сваля да помага : )

                            Коментар


                              #29
                              Хайде да изкопая малко темата, мисля че ще съм полезен на колегите.Една голяма част от тях казват, че не губят антифриз. Това не е така, загубата е съвсем малка. При пускането на парното на топло в първите минути мирише на топъл антифриз, защото се е събрало по радиаторчето. Като пуснете да духа парното този антифриз се изпарява и спира да мирише и при постоянно обдухване на радиаторчето не се усеща миризма.
                              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                              Коментар


                                #30
                                ilko-gd написа:
                                Хайде да изкопая малко темата, мисля че ще съм полезен на колегите.Една голяма част от тях казват, че не губят антифриз. Това не е така, загубата е съвсем малка. При пускането на парното на топло в първите минути мирише на топъл антифриз, защото се е събрало по радиаторчето. Като пуснете да духа парното този антифриз се изпарява и спира да мирише и при постоянно обдухване на радиаторчето не се усеща миризма.
                                Е колкото и да е малко примерно при мене за 2 години трябва да окаже някакво влияние, защото и при мене понамерисва.
                                Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                                Ex.Opel Astra

                                Коментар

                                Working...
                                X