Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Като пусна топлото , мирише като че ли на изгоряло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Не можеш да го хванеш така. Например като отвориш капачката на разширителният съд започва да мирише много силно на антифриз, а това си е изпарение и загуба на течност съответно, но в количество, което не можеш да го видиш.Моето радиаторче съм го свалял, защото имах следи от антифриз по тръбите. О-пръстените се бяха втвърдили и не уплътняваха добре. Смених ги с нови и от тогава тръбите са чисти. Въпреки това при пускане на топло в първият момент мирише леко на антифриз и то ако го пусна през духалките за стъклото. Ако е пуснато през централните, където ми е закачен ароматизатора не може да се усети. След това вече въобще не се усеща, без заначение къде духа. Това ми говори за пропуск в радиаторчето, който е зависим от температурата, при първоначалното нагряване и разширяване пропуска и след това спира. За това мирише докато изпари антифриза.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #32
      При мен проблемът започна в началото на лятото, когато имаше дъждове. Тогава при неработещо парно, но с врътка за температурата на 20 градуса, изведнъж започна да излиза миризлив дим през процепите. когато поставих врътката на студено - спря. Същото се повтори няколко пъти сутрин, след като беше валяло. Оттогава, когато пускам парното, първите няколко минути мирише здраво на изгоряло, а при завъртането на врътката за градусите се чува ритмично чаткане изпод таблото, горе-долу като стенен часовник.
      Кара Brava 1.2

      Коментар


        #33
        Ако нямате загуби на охладителна течнос какво се притеснявате,ако в къщи не си пускал духалката дълго време и като я пуснеш от начало не миришели.
        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

        Коментар


          #34
          Ами зимата ми намалява антифриза....

          Коментар


            #35
            hwarang написа:
            Ами зимата ми намалява антифриза....
            Ами несе отчайвай ама радиаторче на парното.
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #36
              и аз съм за радиаторче мисля, но като се опитах да го разглобя стигнах до някаде и една от ласмасите не можа да се извади (то1но тази която покрива тръбите на радиаторчето и е като улей). но не видях никъде да има следи от капало или текло нещо (дори и по този улей да не говорим за екуто на възглавниците). навежда ме на мислата че е много малка пукнатината. но ще го сменям то се е видяло. и течност губи доста
              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
              182A4.000 IAW49F
              LPG - Lovato EasyFast
              ----------------------------
              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

              Коментар

              Working...
              X