Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Термостат - диагностика, проблеми, решения

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги днес направих последния тест на термостата. 16км само спускане при минусови температури. Еми загря за 10-на минути и стрелката зацепи средата и не мръдна. Имаше участък 4км без грам газ да дам и стрелката си седеше 1мм под средата
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      При дизела не стои така въпроса , забелязал съм че при 0-та и под нея стрелката едва стига 1/4 от цялата скала. И си мисля че трябва да се покрие поне половината от радиатора за достигане на ефекта. Иначе над 0-та няма пр. стига средата , а при по положителни температури и малко отгоре. При дизела термостата е сложен на мъркуча които отива до долната част на радиатора. По мое мнение по този начин термостата се охлажда по бързо и затваря почти веднага, докато не влезе пак студена течност. Мога да го преместя от долу , но така ще се притеснявам много да не прегрея двигателя. Някои ако е със същия мотор и същата система моля да сподели наблюденията си.
      Fiat Punto 1.7td ELX Alfa Romeo 33 /1.3 vl
      ( Association of Drivers Against Daytime Running Lights - Bulgaria ) --- http://dadrl.hit.bg/

      Коментар


        имам нужда от помощ, колеги- в каква посока се слага термостата на двг 1.6 с тясната част към двигателя ли или към радиатора? говоря за частта с медното цилиндърче и пружината да е към двигателя? ?http://www.snimka.bg/profile.php?edi...oto_id=4777093
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          pakumba написа:
          имам нужда от помощ, колеги- в каква посока се слага термостата на двг 1.6 с тясната част към двигателя ли или към радиатора? говоря за частта с медното цилиндърче и пружината да е към двигателя? ?http://www.snimka.bg/profile.php?edi...oto_id=4777093
          Не се виждат нещо снимките! Но трябва да е с тънката част към мотора!
          BMW E90 320D
          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

          Коментар


            вече го монтирах , моя не изглежда като този от снимките по прердните страници. все пак за ориентир на всички- няма тънка няма дебела част, както ЕДИН КОЛЕГА КАЗА НА ПРЕДНА СТРАНИЦА, капсулката с восъка, жълто медно цилиндърче се монтира в посока към блока. притеснява ме само, че дупката в този термостат е сравнително малка като се сравнява с маркуча и да стане на някой байр като я натоваря да почне да грееоправените снимки, може биhttp://www.snimka.bg/photo.php?photo...oto_id=4777055
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              Аз пък днес сложих новия термостат Вернет и направо се родих.Все едно досега съм нямал парно И най-странното е ,че баща ми го купи за 11 лв.Обаче си каза думата , в колата направо става баня Мерси много за съветите и помощта на колегите,без вас нямаше да се справя (можеше дори и да не разбера ,че трябва да сменя термостата)

              Коментар


                840 км. с новия термостат Наблюденията - не стои на средата - много бързо качва температура, но стои на 2 деления под средата. Вярно, че през цялото време температурата на въздуха беше под нулата ( от тези 840 няма и 1 километър изминат при положителна температура ). Застава там и не мърда без значение от скоростта - карал съм в диапазона 80-140 км/ч. Весели празници и дано новата година на всички термостатите да отварят и затварят когато трябва :D
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  аз имам над 150 км- изагрява до 90 градуса за 8 или 9 мин. но не седи закована на средата, по-скоро вдига 90-отваря и пада на 80, пак вдига 90 и пак отваря и пада на 80. не знам защо така, ама не ми пречи де
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    Колко струва термостат вернет за фиат типо, че нещо 34лв. ми се видяха множко. Инача сега загрява бързо и парното също дойде. Стария си беше затворен като го развих, но явно е отварял много рано. Освен това имаше една сачмичка, дето е нещо като възвратемн клапан - тя беше залепнала.
                    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                    FIAT UNO 1.5

                    Коментар


                      Незнам ,но моя термостат е Вернет и е купен за 11 лв.Не съм сигурен баща ми откъде го е взимал , но си имаше етикет на кутията "11 лв".Засега впечатленията ми са същите като на Lane Staley , не стига до средата , но съм доволен.До сега просто съм бил без парно...Немога да му се нарадвам още :P

                      Коментар


                        Хайде и мен ме вкарахте във филма с термостата.Колата си загрява бързо,но стрелката не стои на средата.За сзжаление нямам снимки,а и не намерих в нета точно на моят модел.Сега се чудя дали термостата ми е наред или датчика за стрелката не отчита вярно?След 2 дни ще пътувам доста извънградско и ще няблудавам какво е поведението на стрелката.Дано не се окаже термостат.
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          Esper написа:
                          Моят е на 1 година и за сега не прави някакви знаци че да го забележа.От hit-ko го купувах.Не помня цената но определено беше много по-различна от 15лв Изобщо цената на термостатите при талянките е уникална, наистина.Айде 70лв (май нещо такова беше) еднократно се преглъща, ама ако трябва да го сменям всяка година, директно приключвам колата Засега обаче съм доволен от него - поддържа си стабилно 80 градуса и държи печено.
                          FIAT BRAVO 1.4 12V

                          Коментар


                            Работна температура на Tempra 1.9TD

                            Колеги, реших да си сложа и аз един термостат във водното съединение. Колата ми е тази от подписа. Сегашния термостат си работи, но отваря много рано. Купих един теремостат, който ми се видя най-малък: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4812835 . Та се чудя дали 92°С дали няма да е висока температура за този двигател. Варих го и по моя термометър отваря приблизително на 85°С. Мисля с този термостат да карам само зимата и предполагам, че няма да има проблеми с прегряване на маслото или нещо подобно. Благодаря ви за мненията
                            My car is the best :P
                            Fiat Tempra SW 1.9 TD

                            http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

                            Коментар


                              мисля, че дизелите държат малко по-ниска темп. и 92 е доста. провери си оригинално на колко отваря твоя, но 92 е доста
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар


                                Дизелите май отваряха на 85°-86° ...

                                Коментар

                                Working...
                                X