Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Термостат - диагностика, проблеми, решения

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    S_BANKOV написа: Преглед на мнението
    Проблема не е в термостата. Проблема е в хигиената на охладителната система. От това стават проблемите вода ръжда скапан антифриз.
    Абе и аз така реших затова смених антифриза предния път! Сменян е преди година с промивка и съм сигурен, че е идеален. Дори цвета му е все още син. Ръждивия се познава, когато стане за смяна. А не може да не отиде и в казанчето за да го познаеш веднага.
    Може и да има други доволни от BEHR като марка, не знам, за други резервни части сигурно са ОК, но аз повече такъв термостат не бих сложил!!!
    Остава варианта да са ми продали менте - два пъти -, но пък си имаше щампа ясно с наименованието от вътрешната страна на корпуса.

    В момента колата няма парно, когато я карам в обороти "духа" топло, но седи ли на светофар си е хладен въздуха... Стрелката играе, така че няма в какво друго да е проблема. Термостата не затваря...

    ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

    ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

    Коментар


      Сваляш термостата, слагаш го в една тенжера и започваш да нагряваш водата, ще видиш дали отваря и затваря както трябва.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        Колеги, въпроса ми е не дали термостата отваря или затваря когато трябва, а на коя марка да се насоча?

        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

        Коментар


          Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
          Колеги, въпроса ми е не дали термостата отваря или затваря когато трябва, а на коя марка да се насоча?
          GATES, на мойта такъв сложих.
          punto HGT

          Коментар


            Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
            Колеги, въпроса ми е не дали термостата отваря или затваря когато трябва, а на коя марка да се насоча?
            Ако ти работи сегашния защо ти е да го сменяш? Затова написах за теста.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              Ако нямаш парно не търси проблема в термостата а се насочи към радиатора на парното или към водната помпа.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар

              Working...
              X