Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

АНКЕТА Карате ли повече от 10 000 км с едно масло ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Дори малко преди това за да си вържа гащите .
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #32
      Re: АНКЕТА Карате ли повече от 10 000 км с едно масло ?

      zloben9000 написа:
      Така .. вече имам чувството че ме набутват !слагам селениа голд - пише пробег 15 000 кмобаче сервиза казаха сменяш на 10 000 км !тоест ще давам 50% повече за масло така ли излиза ?! Има едно селениа 20к с пробег 20 000 викат и това се сменя на 10 000км бе пич !!аз викам абе ееееее ти ли разбираш повече или инжинерите химици създали маслото и написали опаковката !ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ !да си карам ли 15 000 км (със голда) и после да си сложа селения 20к и да си карам 20 000 км и това е .. какво ще кажете ?! добавих анкета, малко късно но все пак
      Колеги аз съм на принципа идва топло сменям масло, идва студено сменям масло, защото маслото може да е 10w40, но работи при различни температури на околната среда и двигателя - горе долу пробега за това време от около 6 месеца е около 8000 км. все пак маслото е 50 лв. и от него ли да пестим Освен това се предпазвам и от този проблем: http://store2.data.bg/trace/AutoBild...%20masloto.JPG
      Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

      Коментар


        #33
        аз карам с приста лидер - наливно по 8,20лв/литър сегаи го сменям на 15 000кмвсе още карамне виждам основателна причина да го сменям по-рано
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #34
          Карам с Мotul 10w-40 и го сменям на 10000км редовно
          FIAT Marea ex
          FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
          Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

          Коментар


            #35
            Re: АНКЕТА Карате ли повече от 10 000 км с едно масло ?

            NewUser написа:
            Колеги аз съм на принципа идва топло сменям масло, идва студено сменям масло, защото маслото може да е 10w40, но работи при различни температури на околната среда и двигателя - горе долу пробега за това време от около 6 месеца е около 8000 км. все пак маслото е 50 лв. и от него ли да пестим Освен това се предпазвам и от този проблем: http://store2.data.bg/trace/AutoBild...%20masloto.JPG
            Това е истината и според мен.Дали 8000 или 12000 км .няма голяма разлика.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #36
              Re: АНКЕТА Карате ли повече от 10 000 км с едно масло ?

              NewUser написа:
              Освен това се предпазвам и от този проблем: http://store2.data.bg/trace/AutoBild...%20masloto.JPG
              По-голяма глупост от тази не бях чел скоро.Стига вече платени статии от глупави журналисти, които даже не могат с мерните единици да се справят.По-темата: сменям си маслото в интервала 8-11 хил. км. Както се случи.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #37
                Ако съм навъртял повече км градско го сменям на 7500-8000 най-късно,ако са повече извънградско - на 9000-9500
                Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
                Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

                Коментар


                  #38
                  А според мен, е преоръчително да се снабдим с тестерни хартийки, които показват състоянието/визкозитета на маслото в моментното му състояние. Един приятел който работи като военен се е снабдил от работата си с тях. Ако ги намеря ще ги пусна. Чудно ми е обаче, при положение, че всички би трябвало да караме със СЕЛЕНИА, не спазваме предписанията на производителите, т.е. година и половина, или 15 000км(поне) със препоръчаното масло?! Но от друга страна, какво са 100лв веднъж-дваж в годината за наще любимки (любовницата, както и казвам аз, и гаджето ревнува ).....
                  Fiat Coupe 2.0 20V 98g. Pininfarina

                  Къде отиваш ти, може би?

                  Коментар


                    #39
                    Аз карам сас СЕЛЕНИА ГОЛД 10W40 и съм много доволен.Дават му 15000 км,но аз го карам до кам 13000 и сменям
                    Punto 1,2 60 hp

                    Коментар


                      #40
                      Re: АНКЕТА Карате ли повече от 10 000 км с едно масло ?

                      zloben9000 написа:
                      ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ !да си карам ли 15 000 км (със голда) и после да си сложа селения 20к и да си карам 20 000 км и това е .. какво ще кажете ?!
                      Kaрай 15000 км и после сменяй. Двигателя се радва на ново масло както п.... на нови гащи, щом дават 15 000 км караш 15000, тия в сервиза ли започнали да разбират толкова ’ногУ...
                      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                      Коментар


                        #41
                        Пролетта смених маслото с хенум 10w50 графитена синтетика и съм супер доволен от резултата. минал съм 2-3 хил. км от тогава, не съм гледал цвят, плътност и т.н. Но старото масло което незнам даже какво беше след 9000 км беше почти като ново. Тя колата все пак е на 120 хиляди де....

                        Коментар


                          #42
                          На 10 000 задължително смяна ! Или 1 година.
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #43
                            Аз карам със Selenia Vision 15W40 и го сменям преди да стигне километрите които му дават за пробег. На 9000 км. някъде го сменям
                            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                            Коментар


                              #44
                              Карам само със Селения Голд,първите 4-тири пъти го сменях на 10 000хил.,последния пети път преди месецго смених на 14 000хил. 12 от които градско.За тия километри съм долял около 300мл. като колата се карасамо на газ и около 40-50км. на бензин на месец профилактично. Не съм забелязал някакви проблеми за тоя пробег двигателя си загрява нормално,разхода е постоянен.От тук нататък си карам пробега които дава производителяза съответното масло и толкова и не мисля че ще има някакви проблеми.Поздрави!
                              Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                              Коментар


                                #45
                                Сменял съм маслото 3 пъти. Ползвам SELENIA Gold на която производителя е написал, че е с оптимални показатели до 15 000кмНе мисля че има нещо учудващо във факта, че "кварталния" майстор който едва ли е по-голям специалист от хората разработващи тези лубриканти, винаги да "съветва" че независимо каквото и да е маслото 10 000км са достатъчни за смяна с ново независимо дали е 7 лв/л или за 17лв/л Все пак и тея хора са някакъв вид търговци, в случая търгуващи с труда си!
                                FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
                                FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
                                FIAT Stilo 1.2 16V LPG

                                Коментар

                                Working...
                                X