Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лeтни гуми - съвет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Пичове, какво ще кажете за Мишленките?
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #47
      Nino написа:
      Пичове, какво ще кажете за Мишленките?
      Зимната Мишлен Алпин е страхотна гума, много съм доволен.Карал съм и с Мишлен Пилот Спорт-също страхотна гума.За други не знам, не съм карал.
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #48
        Nino написа:
        Пичове, какво ще кажете за Мишленките?
        Аз лично Мишета няма да сложа никога. Сузуки-то беше с такива и беше супер нестабилно, а на дъжд все си мислех, че ще се блъсна някъде с тия галоши. Не мога да разбера какво толкова им хвалят и щото се дават луди пари за боклуци.За мен Бриджстоун е перфектната лятна гума, която и на сухо и на мокро е перфектна. На Брава съм с Бриджстоун и съм много доволен, но ми идват малко скъпи. За 185/60/14 в Диана ми искаха 130-150 лв парчето.

        Коментар


          #49
          Vladim написа:
          charlie написа:
          споделям мнение, което засяга предимно зимните фриго и едни навигатор, които даже се кичат с името всесезонни. навигатора изобщо нема да го коментирам, колкото до фригото, мога да ти кажа няколко гуми в тоя ценови клас с които съм имал преки впечатления и които чувствително по-добри...естествено и в моето и в твоето мнени има малко факти и много субективизъм, но ти примерно с какво ги сравняваш за да кажеш че ти допадат?
          Със старата си кола карах първият модел Debica Frigo, колата на сестра ми бе с такива гуми, а от последното поколение Frigo сложих на бравата миналата есен. Тази зима нямаше сняг, но пък миналата-бол! Ходих в планината и на неизчистен пресен сняг гумите свършиха супер работа! Освен това и спират добре (стига да няма лед). Единственият минус е шумът при спиране. Със старата кола и с тази винаги съм тръгвал без да чистя снега пред колата за учудване на съседите с лопатите.Само, че дай да спрем да спорим, защото все пак иде реч за летни гуми!
          ха! точно това е проблема - нямаш база за сравнение - ще ти дам само два приме за гуми в тоя ценови клас (говоря за размер 185*60/15) Sava ESKIMO и MALOYA Cresta 220. пробвай някоя от тях и тогава вече няма да спориме.Иначе за летните гуми с добро съотношение качество/цена са BF Goodrich, Vredestein, Firestone. Marangoni също имат добри модели (Zeta Linea, Mythos) на прилична цена, но май почват от размер 195 нагоре...
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #50
            Eх, много силни изказвания да го е....а! По твоите думи, защото ти помня и приказките за GOOD YEAR, тези две марки са пълни боклуци, мани ги, само се чудя как още не са фалирали и ЗАГ "Георги Димитров" не ги е купил?!
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #51
              хайде пак се почна :D същото като при маслаталетните ми гуми са Michelin Energy, струващи по 160 леваами да ви кажа не намирам разлика със зимните Kormoran от 75а разлика би трябвало да има
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #52
                Nino написа:
                Eх, много силни изказвания да го е....а! По твоите думи, защото ти помня и приказките за GOOD YEAR, тези две марки са пълни боклуци, мани ги, само се чудя как още не са фалирали и ЗАГ "Георги Димитров" не ги е купил?!
                За GOOD YEAR нищо не съм казвал. Нещо бъркаш колегите.

                Коментар


                  #53
                  doofiat написа:
                  За GOOD YEAR нищо не съм казвал. Нещо бъркаш колегите.
                  Добре, ако нямам много работа ще намеря постта ти!
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #54
                    Nino написа:
                    doofiat написа:
                    За GOOD YEAR нищо не съм казвал. Нещо бъркаш колегите.
                    Добре, ако нямам много работа ще намеря постта ти!

                    Коментар


                      #55
                      doofiat написа:
                      Аз също ще купя 4 бр. KUMHO KH 15 за Сузуки-то, а Бравата първо трябва да си ги заслужи и тогава ще й взема също KUMHO KH 15.Вчера звънях на Кристо и за 155/70/13 цената е 63 лв за брой, а за 185/60/14 са 95 лв. Цената е с баланс и монтаж, а за моя случай - покупка на 8 гуми също ще има и друга отстъпка.
                      Точно за това говоря :D , но аз се колебая между KUMHO KH 15 и Kumho Powermax 769 Към колегата everton: Защо ми се струва, че се изказваш неподготвен
                      everton написа:
                      за какви разумни цени говорим колега? та тази цена е близо или равна с доказани европейски марки, а ти говориш за корейска фирма "пръкнала" се на пазарите преди няколко години. реалната цена на корейски и японски гуми е с по 20% надолу, но като им начисят - транспорт, акцизи, мита и незнам си още кво те стават на нереално висока цена и немога да си обясня как изобщо се продават. но вие си знаете :D
                      1. Цени 95-100 лв не са съизмерими със 130-150 лв - виж горните постове на колегите А ето тук и тук може да сравниш и цените в чужбина, друг е въпроса тук в БГ на каква цена ги продават. А за "транспорт, акцизи, мита и незнам си още кво" - това не се ли отнася за всички гуми !2.
                      everton написа:
                      а ти говориш за корейска фирма "пръкнала" се на пазарите преди няколко години.
                      Хах, тук ме разплака от смях "KUMHO (Южна Корея) е една от най-бързо развиващите се компании за производство на автомобилни гуми в света. Прогнозите са до края на 2007 г. да влезе в топ 8 редом със световните производители на автомобилни гуми Мишлен, Бриджстоун и Гудиър. Фирмата е на второ място по продажби в Китай и е абсолютен лидер в Австралия. Успехът на гиганта от Южна Корея през последните години се дължи изключително на използването на върхови технологии в разработката и производството на нови модели гуми. KUMHO разполага с три свръх-модерни технически центъра в Южна Корея, Великобритания и САЩ, където работят над 600 учени. Сензацията в последния месец е новината, че KUMHO планира да инвестира в разработката на състезателна гума за Формула 1 и с това да се присъедини към гигантите в бранша Бриджстоун и Мишлен, които доставят гуми за най-престижното състезание в света.KUMHO е водеща марка в света на високоскоростните гуми. Още през 1992 г. фирмата навлезе в моторните спортове, като към настоящия момент 70% от болидите във Формула 3 са оборудвани с гуми KUMHO, което ги прави най-големият доставчик на спортни гуми за състезания от този тип. Всеизвестно е, че именно от тези серии са започнали професионалната си кариера пилоти като Михаел Шумахер, Айертон Сена, Деймън Хил и други звезди на автомобилния спорт. Ценните телеметрични данни от състезателните писти се използват успешно за подобряване качеството на гумите KUMHO. Така компанията се утвърди като лидер в сегмента на високоскоростни гуми за суперспортни автомобили и джипове. "http://www.kumhotire.com/intro.jsphttp://www.kumhousa.com/home.dohttp://www.kumhotyre.co.uk/Смятам, че повече коментари относно "корейска фирма "пръкнала" се на пазарите преди няколко години" са излишни! 3. Относно тестовете: Обективни СубективниПредпоследно: Всеки си има глава на раменете за да решава и затова съвета ми беше:
                      masterkar написа:
                      perlsite написа:
                      А на мен не ми се говори... Стандартните гуми са: 195/55/15", а иначе алтернативата (по-евтината), която също фигурира в книжката е и: 195/60/15" (с такъв размер са ми зимните).Трябва да си взема някакви летни, че старите са...
                      Защо не пробваш с KUMHO - http://www.avtogumi.com/ ?Не знам какви ще са им цените на летните за твоя размер, но моите зимни KUMHO KW17 175/65 R14 ги взех за 99лв/бр от тук http://www.kristo-2.com/ сервиз "Дървеница".
                      И последно: Когато трябваше преди 3-4 месеца да си купувам моите зимни гуми около 2 дни четох доста мнения не само в нашия форум, доста тестове и т.н. преди да се спра на това което си взех! Търсих оптимално съотношение качество/цена! Но това си е мое решение - тук само се дават мнения и съвети, а решението всеки сам си го взема !П.С. Надявам се мнението ми не звучи като "заяждане" с everton - просто защитавам собственото си виждане!
                      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                      Среден разход на газ

                      Коментар


                        #56
                        sev написа:
                        хайде пак се почна :D същото като при маслаталетните ми гуми са Michelin Energy, струващи по 160 леваами да ви кажа не намирам разлика със зимните Kormoran от 75а разлика би трябвало да има
                        Последни летни които карах Корморан... определено, силно, страхотно по-ШУМНИ от зимни GOOD YEAR!!! Дори по едно време мислех, че вие лагер на главината или нещо в скоростите.Като спираше виеше като трамвай. При зимната GY ULTRAGRIP 7 няма такова нещо! Разлика с маслата има, колкото и да се надлъгваме... едно масло трудно би ти дало сигурност и комфорт за разлика от гумите.При маслата споровета наистина са абсурдни и единственият човек който може да се произнесе и то обективно е moko и то след анализ в лаборатория... е не говорим има ли разлика между M-10D и СЕЛЕНИЯ.
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #57
                          Нервирах се! По долу съм цитирал презентирането на един модел гума!За дебили ли ни взимат - не знам, ама тя тая гума по-умна от мене бре! Е няма да си я купя! "o Информация за гумата: P 3000 Energy(TM) е продуктът, с който Pirelli завладява международните пазари в Т и Н- сегмента. Това е революционен продукт, гума от ново поколение, която адаптира показателите си към стила на шофиране на водача и пътните условия, при пълна съгласуваност с изискванията към опазване на околната среда. ПРОТЕКТОР: Външният вид на P 3000 Energy(TM) е издържан в духа на новата гама на Pirelli - перфектна симетрична и компактна протекторна шарка, идеална пропорция на каучуковите смеси, широк централен канал за изхвърляне на водата, два широки зигзагообразни странични улея, солидни странични блокчове с грапави ръбове и вълнообразни прорези.Революционният състав на протектора променя своята еластична хистереза, т.е. поглъщането на енергия, в зависимост от работната температура: това осигурява спестяване на гориво и отлично общо представяне.КОНСТРУКЦИЯ:Каркасът е създаден на базата на изпитана по състезателните писти технология. Два стабилни стоманени пояса; найлонови стабилизатори на 0°.ПОКАЗАТЕЛИ: P 3000 Energy(TM) реагира на заобикалящите стресови обстоятелства, адаптира се към околната среда и може да променя характеристиките си в реално време, за да подобри всеки показател, когато това е необходимо."
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #58
                            Правилно си се ориентирал да не си купуваш.Карах с Пирели Р3000 отпред и какво да ти кажа...гумите бяха на пластмаса след 1 година употреба.А най-тъпото стана скоро.Паркирал съм си аз кротко в центъра и като тръгвам да излизам въртя волана преди да съм тръгнал, за да мога да изляза.И хоппппааа познай-половината гума остана на земята.Или по-точно онази част от гумата, която беше в допир с асфалта в този момент.Друг въпрос пък е факта, че и при дъжд не се държи достатъчно добре, да не кажа хич не се държи.Абе един съвет-избери си друга гума.
                            N.Y. State of Mind

                            Коментар


                              #59
                              "masterkarКъм колегата [b написа:
                              everton[/b]: Защо ми се струва, че се изказваш неподготвен
                              подготвен съм колега и може би много повече от теб. на изуст не пиша.
                              UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                              Коментар


                                #60
                                sachma написа:
                                Правилно си се ориентирал да не си купуваш.Карах с Пирели Р3000 отпред и какво да ти кажа...гумите бяха на пластмаса след 1 година употреба.А най-тъпото стана скоро.Паркирал съм си аз кротко в центъра и като тръгвам да излизам въртя волана преди да съм тръгнал, за да мога да изляза.И хоппппааа познай-половината гума остана на земята.Или по-точно онази част от гумата, която беше в допир с асфалта в този момент.Друг въпрос пък е факта, че и при дъжд не се държи достатъчно добре, да не кажа хич не се държи.Абе един съвет-избери си друга гума.
                                Е точно с такива гуми навъртях 65 000 км на Корса и се изтърка грайфера от каране, но не мръднаха Тъпото при ПИРЕЛИ, което съм забелязал и при Р5000 и Р6000, с каквито съм карал е, че са с мек борд и от нашите дупки правят шкембета Иначе ПИРЕЛИ е страхотна гума.За МИШЛЕН не искам да коментирам, но със сигурност не са скапани гуми, напротив Сега си взех МАРАНГОНИ Версо, нова шарка и за цена/качество мисля, че си заслужават.Размер 185/60/14 ми излезе 76лв./бр. с отстъпката (89лв./бр. без ТО) и мисля, че си заслужава. За тази цена може да се вземе ДЕБИКА или КОРМОРАН, но са далеч от качеството на МАРАНГОНИ.Ако имах излишни 600-700лв. щях да взема МИШЛЕН или ДЪНЛОП па нека да са скапани после
                                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                                Коментар

                                Working...
                                X