Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Брава 1.6 103 коня - странен мирис

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Брава 1.6 103 коня - странен мирис

    Здравейте, колеги, от известно време наблюдавам нещо много странно, по-скоро го подушвам, някъде от около година, но карам малко :D Когато карам продължително време на високи обороти, да речем извънградско и поддържам 110-130км/ч и съм с отворени прозорци в колата започва да мирише много неприятно, миризмата е като на сяра, все едно е хвърлена пиратка, дори си мисля, че е по-тежка, направо си мирише на кенеф Когато карам по-бавно, това не мога да го усетя, в града никога не го чувствам, освен ако не я режа на 4000-5000 оборота, на високи обороти, дори и за кратки разстояния в града се усеща пак така Свещите, ангренажа, бобина, кабели са скоро сменявани, няма никакви проблеми с чек лампи или с обороти, непалене, всичко е отлично, но тази миризма ме дразни На какво може да се дължи тя, някой сблъсквал ли се е с подобен проблем на своето фиатче?Колата е 1.6 16v 103 коня, няма газово или др. подобрения Ще съм благодарен на всякакви мнения, щото миризмата си е доста гадна!
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Катализатор имаш ли?

    Коментар


      #3
      Имам, колата е на 132 000 км, вярвам реални, сглобена началото на 96 година
      кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
      кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

      Коментар


        #4
        Е па може да е позапушен малко... нацяло.

        Коментар


          #5
          Кола

          От катализатор мирише така друго няма от какво Може да го махнеш и да сложиш резонаторно гърне има и начин да се провери дали е заминал ама трябва да търсиш Правят видео дидео диагностика Е за километрите може и да не им вярваш много
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Така, като се замисля, не знам дали е нормално, може и така да е от мотора, защото съм чувал и от други, че в ниските е трагедия, но какво ми прави впечатление - когато тръгвам по баир нагоре си иска доста да я изфорсирам, иначе й падат оборотите, като я карам с ниска скорост на 3-та да речем 30-35км/ч пак й падат и си е много тегава. Усеща се как почва да недоволства много и й забиват оборотите надолу, иска или предавка надолу или повече газ, може би ми е чисто субективно наблюдението, защото тази кола я карам най-малко, при форд фикус и ситроен зх няма такова "мъчене" в ниските обороти, пак бензинови, най-вече припушвам с един дизел напоследък и не знам дали не ми се размиват усещанията, като се кача в бравата, но пък как да разбера, че катализатора е задръстен, четох в нашия форума още една тама - как един са му махнали катализатора и миризмата останала
            кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
            кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

            Коментар


              #7
              Моя катализатор като го изтърбуши майстора, миришеше така - но нямах празна клетка в него, само много голямо количество черна гняс, която миришеше така. Иначе в купето и отвън не бях я усещал.Пък и откакто го няма разхода ми падна някъде към 6-7 от 9-10.

              Коментар


                #8
                Да, ама ти говориш за дизелово браво, нали така, не за бензиново :D
                кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                Коментар


                  #9
                  Аз пък що си мисля, че катализаторите имат еднакво предназначение, независимо какъв е мотора.Някой да ме поправи, ако не е така.

                  Коментар


                    #10
                    И аз така четох, обаче пък имат и разлики, на дизелаците се цапат повечко катализаторите, докато на бензиновите коли оставали за по-дълго време чисти Смея да твърдя, че колата е на реалните си километри, имаше преди 7 години, като е купувана пълна сервизна книжка, просто тука не се кара при мен много, за последните две години имам 4 хил. км
                    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                    Коментар


                      #11
                      Ламбда сонда?

                      Коментар


                        #12
                        Когато минавах преглед, което беше съвсем скоро, преди някой друг месец и проблемът си го имаше, прегледчията ми каза, че много хубаво работи ламбда сондата, въпреки възрастта на колата и ме пита дали съм я сменял, прегледа си беше, като хората, с всичките му там проверки, до колко му е чувствителна машината на онзи не знам, все пак не е диагностика, нали Разходът си ми е брутален, ама, чета, че е нещо нормално това за тази кола - 11.5/100 градско си ги дърпа, извън града не я карам много много, да не кажа хич :D
                        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                        Коментар


                          #13
                          аааа И мойта мирише на барут като я режа..... в един сервиз майстора каза, ааа двигателя е добре, хубаво работи, отзад мирише на катализатор. Мисля, че такава е миризмата му.сега като смениха и скоростната кутия и на филмови ленти почна да мирише, от маслото ли е не знам. Може да са я пипали с мазни пръсти. Ама върви и на Вуйна си леля вика...
                          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                          FIAT Punto sx 75 '94

                          Коментар


                            #14
                            Миризмата е от катализатора, но не е задължително да е запушен. Не знам на какво се дължи, моя на Бравата като го крътих вътре си беше цяла питата, виждаше се светлина през нея, но като я покараш с 4000 оборота няколко километра и почваше да мирише много.
                            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                            Коментар


                              #15
                              Същата смрад ли, ти на какво я оприличаваше, явно ще трябва да го махам и ще пиша после какво е станало
                              кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                              кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                              Коментар

                              Working...
                              X