Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.4 Т -мнения и препоръки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.4 Т -мнения и препоръки

    Понеже продадох Пунтото и сега се оглеждам за някаква турбо малоллитражка. Спрял съм се на Браво. Другият вариант ми е Астра с 1.6 180к.с. Държа да е бензин, дори задължително. Търсих информация по въпроса, но нещо не е много лесно във форума да се ориентира човек в кой раздел е това което му трябва. Намерих една тема от 200 страници и някъде след една седмица на 80та стр. се отказах, защото ме интересуват по-конкретни неща, а не кой откъде си купил чистачки и масло... :D Моля ви се, смилете се и споделете, надежден мотор ли е 1.4Т ? Като цяло по Браво какви са обичайните дефекти ? Има ли възможности за ъпгрейт ? Как стои въпроса със съединителя, защото при 1.9 JTD дори и да засилиш мотора , беше невъзможно над определени граници точно заради съединителя. Двойномасов ли е ? Нещо друго на което да обърна внимание ? П.С. : Моля ви , помислете за раздели по модели, много по-лесно ще е за всички... Поздрави !
    ex-Punto 1.9JTD

    #2
    Колега, май си се объркал Няма Браво с 1.4 турбо мотор. Браво 1.4 12 v ~80 hp е мотора.1.4 турбо има на пунто MK1. Да не си гледал някое Браво с монтиран такъв двигател?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Е как да няма, ами новото Браво? Цяла отделна тема си има за него.
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #4
        Тва за чистачките беше добро Ама за надеждност, кой да ти каже... до сега никой не е изпищял. Нека технически по-грамотните хора да ти отговорят на другите неща... аз мога да ти кажа за чистачките само

        Fiat Bravo T-Jet 120

        Коментар


          #5
          Ще ме извинявате! Не разбрах, че говорим за новото Браво )
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Мда, за новото Браво говорим...Ново ,ново първокласник е вече... :D
            ex-Punto 1.9JTD

            Коментар


              #7
              tattoos написа:
              Мда, за новото Браво говорим...Ново ,ново първокласник е вече... :D
              E-еее. Продължават да се раждат де.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #8
                Е продължават, но дали си струва осиновяването не е много ясно... :D
                ex-Punto 1.9JTD

                Коментар


                  #9
                  Напротив, съвсем ясно е - струва си!

                  Коментар


                    #10
                    :D Струва си спрямо старото Пунто или спрямо Астрата ? За нея поне откривам малко повече информация и почва да ми става ясно за какво става въпрос, но това Браво е някакво обвито в тайни и мистерии и освен, че вози твърдо и не е с особено директно управление, друго не ми се изясни до момента...
                    ex-Punto 1.9JTD

                    Коментар


                      #11
                      Струва си отвсякъде!Красиво, здраво, евтино

                      Коментар


                        #12
                        За цената има доста алтернативи, които също не са зле, дизайна е ок. Двигател, надеждност, окачване, възможности за ъпгрейт , това ме интересува. Цени за обслужване , често срещани проблеми, ей такива неща.
                        ex-Punto 1.9JTD

                        Коментар


                          #13
                          Добре де, тия оувърклокнати с турбо бензинови двигателчета, ще могат ли да изкарат до 9-10 години, когато повечето ще можем да си ги позволим? Силно ме съмнява. Ясно е, че повечето масови марки се стремят да принудят и най-заклетите фенове на бензина (между които и аз) да се откажат от него. Аз съм се зарекъл да карам атмосферен бензин докато може, и както вървят нещата, това означава докато издържи Браво-то ми и следващата ще трябва да е дизел. Тоест, ако някой ден опра да си купувам втора употреба Браво II, 100% ще е дизел, просто защото не вярвам да има 10 годишни бензинови живи екземпляри p.s. Дано пък да не съм прав.
                          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                          Коментар


                            #14
                            Всичко опира до качество на материалите. 1.8Т на Ауди по 200к.с. и отгоре, отдавна минаха 10 години и не дават индикации да се предават. Отделен въпрос е с останалата периферия около мотора каква ще е ситуацията...
                            ex-Punto 1.9JTD

                            Коментар


                              #15
                              Ако очакваш някой тук да те разубеди за новото Браво - трудно ще се случи :D

                              Коментар

                              Working...
                              X