Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ремъка на генератора - Типо 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ремъка на генератора - Типо 1.4

    Колата е Типо 1.4 карбуратор.Преди 4-5 месеца смених ремъка на генератора,защото свиреше,когато пусна фаровете или парното ... Ремъкът,който сложих е Дайко.Но пак почна да свири.Отново,когато пусна фаровете и парното.Свири,когато карам на 1ва или 2ра скорост (Чат-пат и на 3-та) в диапазона 1000-3000 оборота.Възможно ли е да има проблем с генератора ?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    #2
    Re: Проблем с ремъка на генератора - Типо 1.4

    Колега , натегни си още малко ремъка.И аз го имах този проблем,поради това ,че предпазната кора отдолу я няма и като се навлажни ремъка свири.При леко натягане се оправи.

    Коментар


      #3
      Re: Проблем с ремъка на генератора - Типо 1.4

      bobizdr написа:
      Колега , натегни си още малко ремъка.И аз го имах този проблем,поради това ,че предпазната кора отдолу я няма и като се навлажни ремъка свири.При леко натягане се оправи.
      Ми ремъка си е натегнат бая.Гледах и ролките да не са разхлабени,но и те са си наред ...
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #4
        ами ако затяга алтернатора и ремъка приплъзва през него? вземаш една пръскалска с вода и пръсваш там и ако млъкне значи вероятно е така. в противен случай натягаш ремъка още, щото това бая натегнат не е мерна единица и не ми вдъхва доверие. дори започни от това.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Сигурен ли се че е ремъка?При мене свиреше лагера на водната помпа.
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Здравей колега,и при мен свиреше и го смених,но пак свиреше,та си върнах стария и го натегнах една идея повече,като му почистих работните повърхнини с шкурка 120,преди това.Сега нямам грижи.
            Fiat Brava 1.2,16в

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              ами ако затяга алтернатора и ремъка приплъзва през него? вземаш една пръскалска с вода и пръсваш там и ако млъкне значи вероятно е така. в противен случай натягаш ремъка още, щото това бая натегнат не е мерна единица и не ми вдъхва доверие. дори започни от това.
              Все си мисля,че е натегнат добре,но като се постопли ще го натегна още.Това с водата не го знаех,ще го пробвам ...
              kiro_of_the_day написа:
              Сигурен ли се че е ремъка?При мене свиреше лагера на водната помпа.
              В интерес на истината преди 2 седмици се чуваше подобно свирене от водната помпа,но после спря и пак почна от ремъка.
              tipo33 написа:
              Здравей колега,и при мен свиреше и го смених,но пак свиреше,та си върнах стария и го натегнах една идея повече,като му почистих работните повърхнини с шкурка 120,преди това.Сега нямам грижи.
              Стария си го запазих,но е много напукан и ми се струва,че е прекалено твърд.Малко преди смяната,свиренето беше придружено с една гадна миризма от ремъка,та мисля да не го ползвам.Държа си го в багажника,ако нещо на пътя стане да си имам резервен.Все пак е 10 лв. този ремък и то скъпия ...
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #8
                Разгледай височината на пистите на ремъка, надявам се че е пистов. И я сравни със стария си ремък или с някой друг който е работил добре. Възможно е височината на пистите да е по-малка и от там ремъкът да зацепва на по-малка площ. Сравни ги с дълбочината на каналите на ролките на които се монтира.
                Bravo 1.6 / 16

                Коментар


                  #9
                  Един съвет от електричар- разтвори парче колофон (служи като флюс за запояване с поялник и цигуларите си мажат с него струните) в спирт и намажи отвътре ремъка.Получава се много добро сцепление .Ако свиренето спре,значи ремъка е хлабав и приплъзва. Другото, което задължително трябва да провериш, е при свален от динамото ремък дали се върти леко ротора-може да ти е заминал лагер.

                  Коментар

                  Working...
                  X