Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли колеги със скоростна кутия Selespeed?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли колеги със скоростна кутия Selespeed?

    Колеги, кажете някакви мнения за тази скоростна кутия, ако ваобще тази скоростна кутия се използва при фиат тъй като ми каза че тази е при алфа?

    #2
    Колега тази скоростна кутия се използва в Алфа 147 и 156 2.0 16V. Не се вгражда във Фиат. Моят съвет е: не ти трябва такава скоростна кутия.
    ex. Fiat Marea 1.6 16V
    ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
    Lancia Kappa 2.0 VIS

    Коментар


      #3
      dolarcho написа:
      Колеги, кажете някакви мнения за тази скоростна кутия, ако ваобще тази скоростна кутия се използва при фиат тъй като ми каза че тази е при алфа?
      Почти всички модели Фиати след Стилото (включително) разполагат с такава скоростна кутия. Естествено не се казва Selespeed (търговско име), но идеята е същата.Хубава екстра само, че да не ти се разваля в последствие. Малко хора се наемат да ги правят, без да се учат тепърва върху нея
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        И аз така съм чувал. Питам в момента специално за стило абарт защото смятам да копувам автомобила, четох по различно чуждестранни форуми и има различни мнения. Колеги казват, че скоростната кутия има доста дефекти на автомобили с производство преди 2004г, след тази година на производство е отстранен някакъв дефект които не успях точно да разбера и техните препоръки са твърдо "ЗА" закопуването на автомобила стига да е 2004г поне. Идеята ми беше ако има някои от форума с такава скоростна кутия да каже нещо по въпроса, а и незнам дали да питам колегите от алфа форума за нея защото нямам идея дали са еднакви.

        Коментар


          #5
          dolarcho написа:
          И аз така съм чувал. Питам в момента специално за стило абарт защото смятам да копувам автомобила, четох по различно чуждестранни форуми и има различни мнения. Колеги казват, че скоростната кутия има доста дефекти на автомобили с производство преди 2004г, след тази година на производство е отстранен някакъв дефект които не успях точно да разбера и техните препоръки са твърдо "ЗА" закопуването на автомобила стига да е 2004г поне. Идеята ми беше ако има някои от форума с такава скоростна кутия да каже нещо по въпроса, а и незнам дали да питам колегите от алфа форума за нея защото нямам идея дали са еднакви.
          Скоростната кутия си е добре, стига да търсиш точно такъв вид, тоест да търсиш автомобил с "автоматична" скоростна кутия.Естествено, че прави доста повече проблеми от "стандартна", ръчна скоростна кутия, ама ако си харесал този модел на Стило - "Абарт", който за мен си е стандартно Стило и е минал само покрай Абарт, то избора ти общо взето няма да е голям.Ако искаш нещо конкретно, като вървене, пари и т.н., предполагам се надяваш и да "падне" акциза и т.н. и за това се оглеждаш във въпросния автомобил.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            BO написа:
            dolarcho написа:
            И аз така съм чувал. Питам в момента специално за стило абарт защото смятам да копувам автомобила, четох по различно чуждестранни форуми и има различни мнения. Колеги казват, че скоростната кутия има доста дефекти на автомобили с производство преди 2004г, след тази година на производство е отстранен някакъв дефект които не успях точно да разбера и техните препоръки са твърдо "ЗА" закопуването на автомобила стига да е 2004г поне. Идеята ми беше ако има някои от форума с такава скоростна кутия да каже нещо по въпроса, а и незнам дали да питам колегите от алфа форума за нея защото нямам идея дали са еднакви.
            Скоростната кутия си е добре, стига да търсиш точно такъв вид, тоест да търсиш автомобил с "автоматична" скоростна кутия.Естествено, че прави доста повече проблеми от "стандартна", ръчна скоростна кутия, ама ако си харесал този модел на Стило - "Абарт", който за мен си е стандартно Стило и е минал само покрай Абарт, то избора ти общо взето няма да е голям.Ако искаш нещо конкретно, като вървене, пари и т.н., предполагам се надяваш и да "падне" акциза и т.н. и за това се оглеждаш във въпросния автомобил.
            Не акциза ваобще не ми е проблем, просто искам автомобил изглеждащ по този начин с тези екстри, тази година, подобен двигател и такава скоростна кутия тъй като имам проблем в лявото коляно. В никакъв случай няма да изпозвам автомобила за състезания по пътищата и да парадирам с това колко много коне има под капака (които всъщност ваобще не са мн, а просто е един обикновен автомобил) Затова толкова мн ми харесва този автомобил а и съм си привържаник на италианските красавици. Просто исках да разбера за дефекти по кутията, по ходова част, по екстри и тн но май няма никои във форума с 2.4 20v което и според мен ваобще не е абарт но това е друга тема.

            Коментар

            Working...
            X