Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анти - радар

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    На теория си прав....но пък на практика ако беше така, нямаше да има кола с километраж на който да пише трицифрено число.....
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    Коментар


      #32
      По моите старчески разсъждения трицифрените числа важат за магистралите Но за нашите пътища трицифрените числа носят само нещастия.Идвал съм и до Стара Загора /племенника ми е капитан от полицията там / така че не видях път по който да се кара нормално с трицифрено число........
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #33
        Г-н Коцев,моите уважения! Хубаво е че има хора като Вас.Аз обаче смятам, че имам нужда от това, въпреки, че не карам бързо и си спазвам ограниченията!Обаче винаги полицайте се крият на най-невероятни места и понякога като съм се поувлекъл-да речем, че ограничението е 40 а аз съм със 60-просто би ми спестило доста спорове
        SKODA 105L '78
        PUNTO 1.2 MPI ELX '94
        FIAT 126p '89
        TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
        GRANDE PUNTO 1.2 '06

        Коментар


          #34
          коцев, моето мнение е следното, аз карам всеки ден с една едничка цел, да си свърша работата, да отида до там, на където съм се запътил, без да си оставя ръцете, краката или пък живота на някоя улица. Това е и основното ми правило, когато видя човек да пресича улицата. Всеки път си слагам колан, щото съм си ценен, колко неща имам още да направя в тоя живот ехее...Карам винаги, ама винаги внимателно до колкото мога. Спазвам ограниченията на скоростта в града. Не ги спазвам на магистрала, но това не значи, че карам като бесен. Имам достатъчно акъл в главата си за да преценя пътната обстановка и да се съобразя с нея. Никога не "пререждам" на светофара колите от съседната лента щот съм баровец. На червено не съм преминал през живота си. Почти винаги давам мигач(почти защото може да съм забравил някога). Не паркирам в забранени зони, дори често паркирам 100-200 метра или през 3 пресечки от целта. Клаксон не ползвам. Не псувам и буча на другите. Никой глупак, който псува няма възможност да ми заслужи вниманието. На всяка, ама на всяка пресечка когато е червено оставям място за кола да излезе преди мен. Спирачки, светлини и всички елементи на пасивна и активна сигурност са ми изправни. Пари на полицаи за черпене не давам! Ама защо така все се намира някой чичко, който се е скрил я зад старо ограничение от 30 поради ремонт, приключил преди 2 месеца, я чакалящ зад някой безумно безсмислен знак, останал от стара реорганизация на пътя. Ей тогава ми идва на помощ тоя радар детектор. А в същото време вчера един олигофреничен уруд с гадната си "еС" класа беше спрял точно върху едната лента на най-централния булевард във Варна и принуди хората да се престрочват в другата лента на ужасно тясната главна улица, и то на 20 метра от ченгетата, с включен радар!! Ми ок, аз се заблуждавам себе си. Аз лично не се и съмнявам, че има много ограничения поне в моя град, които са плод на нечий болен малоумен мозък. Уважавам опита ти, и си на 100 процента прав за движението по пътищата, но аз мисля, че съм достатъчно разумен да се опазя от злонамерените идиотски и олигофренични желания на отделни индивиди от родната ни пътна полиция.

          Коментар


            #35
            Това което написа може само да ме радва.Та ти стриктно изпълняваш това което се изисква от един да го кажем културно възпитан човек и водач.Доколкото разбрах ти си позволяваш малко по бързо извънграда и то на по спецфични места. В това няма нищо лошо ако точно за такива места си ползваш антирадара.Аз просто се възмущавам от такива които в града при ограничение 50км и при оживено щъкане на пешеходци насам натам да ме притискат отзад и да напират и като ме задминат та дигнат пушилека ела та гледай.Ей на това му викам киришлък.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #36
              Абсолютно съм съгласен, имам големи чувства на неприязън към тея пичове, каращи с 120 по градските улици!! На майка ми съм и забранил( ) да пресича на места без кръстовища! Много ме е страх за пешеходците. Аз като вървя понякога пеша, като пресичам улица винаги оставам последен, хората около мен вече са минали...като знам какви типове има...П.С. Съжалявам за офтопика.

              Коментар


                #37
                Аз винаги спирам да пропусна пешеходците,макар и за това да отнасям десетки псувни от чакащите зад мен!Там където съм бил в САЩ, когато някои пешеходец стъпи на ръба на тротоара,колите спират на 20-30 м. пред него и го чакат,и никои не псува,никои не свирка!а относно извънградското-карам с 90 дори и по магистралата-за където съм тръгнал важното е да стигна,макар и няколко минути по-късно!
                SKODA 105L '78
                PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                FIAT 126p '89
                TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                GRANDE PUNTO 1.2 '06

                Коментар


                  #38
                  Колеги, дайте най-сетне мнение за радар детекторите - руските за 50-ина лв. струват ли си и ако не - какъв ще препоръчате?
                  Alles in Ordnung

                  Коментар


                    #39
                    Ползвал съм руски - обажда се като са ти вдигнали вече палката (слаба чувствителност), писука за щало и нещяло а един ден много се изненадах като открих че ми лови мобифона(и такова съм ползвал) а GSM-ма го кара да дава странна индикация - свети ама не писука????Иначе аз съм ги виждал и по около 40лв обаче стават само за магистрала - като имаш дълги прави. На служебната кола имам Кобра монтирана между плафона на осветлението и ламарината на тавана без кутия и едно ключе на таблото да мога да си го изключвам да не ми пивка ако ме спрат и искам да ти кажа че ме спасява в 9 от 10 случаи.
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #40
                      Имам руски Saver от Илиенци за 35 кинта........Досега ме е спасявал точно 4 пъти, третия мисля засече куките поне 1000 метра предварително, верно че беше на Тракия но все пак......4 акта по 20 лв минимум да речем - парите му са избити отдавна......
                      Alfa 156 2.0 TS
                      Alfa 156 20VTurbo
                      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                      Locost TF1 3.0V6

                      Коментар


                        #41
                        Купих си същия, на магистралата /Тракия/ ги хвана от повече от километър, в София въобще не ми е писнал, но и не съм срещал полицаи с радар... Във всеки случай, няма такъв момент с "непрекъснати смущения и пищене на всяка пряка".
                        Alles in Ordnung

                        Коментар


                          #42
                          И съм от няколко дни с руската машинка :D Вчера връщаики се от Г.Делчев се разпищя в едно село(права улица,с хубав асфалт и по 10 къщи от двете и страни и с ограничение 40 км/ч) където никога не е имало полицаи!Аз карах с около 65 км/ч.Регистрацията от друга община неминуемо щеше да ми донесе едно актче :D А след това предупреди и за едни "куки" в центъра на Костенец
                          SKODA 105L '78
                          PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                          FIAT 126p '89
                          TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                          GRANDE PUNTO 1.2 '06

                          Коментар


                            #43
                            препоръчайте ми някой добър модел whistler или cobra, който да върши добра работа и в града, защото извънградско по рядко карам, искам качествен радар-детектор дори и да е по скъпичък понеже в момента имам възможност да ми го донесат от щатите
                            ex Fiat Bravo GT

                            Коментар


                              #44
                              damianoff написа:
                              И съм от няколко дни с руската машинка :D Вчера връщаики се от Г.Делчев се разпищя в едно село(права улица,с хубав асфалт и по 10 къщи от двете и страни и с ограничение 40 км/ч) където никога не е имало полицаи!Аз карах с около 65 км/ч.Регистрацията от друга община неминуемо щеше да ми донесе едно актче :D А след това предупреди и за едни "куки" в центъра на Костенец
                              И ти ли си го купил от Илиянци??? Ако не можеш ли да ми дадеш адрес
                              FIAT BRAVO 1.6 16V

                              Коментар


                                #45
                                divaka написа:
                                damianoff написа:
                                И съм от няколко дни с руската машинка :D Вчера връщаики се от Г.Делчев се разпищя в едно село(права улица,с хубав асфалт и по 10 къщи от двете и страни и с ограничение 40 км/ч) където никога не е имало полицаи!Аз карах с около 65 км/ч.Регистрацията от друга община неминуемо щеше да ми донесе едно актче :D А след това предупреди и за едни "куки" в центъра на Костенец
                                И ти ли си го купил от Илиянци??? Ако не можеш ли да ми дадеш адрес
                                Купих го от "Automania" на ул.Симеон-от бул.Хр.Ботев тръгваш по ул.Симеон и след около 150-200м отляво ти е магазинчето.Цената е 35 лв.Пробват ти го на място,но ако даде проблеми до 1 месец ти го подменят.
                                SKODA 105L '78
                                PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                                FIAT 126p '89
                                TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                                GRANDE PUNTO 1.2 '06

                                Коментар

                                Working...
                                X