Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хлопащ звук от бензинов двигател ??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хлопащ звук от бензинов двигател ??

    Значии имам един потракващ звук от двигателя. звучи като хлопане на нещо.като тракане от дизел ама малко по различно. чува се едно "так так так..." леко неравномерно на моменти и звучи някак глухоЧува се на празен ход на загряла кола, На студен двигател го нямаПреди го нямаше като купих колатаКато подам газ и изчезва.Иначе нямам проблеми с двигателя върви много добре, само разхода ми се струва малко висок.Имам чувството че се чува от към страната на ремъците но идва от нещо вътре в мотора.Освен това забелязах че от тръбата на картерните газове никак не духа Нали трябва леко да духа??При мен съвсем нищо не духа.Нормално ли е?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Re: Хлопащ звук от бензинов двигагал ??

    infineon написа:
    Значии имам един потракващ звук от двигателя. звучи като хлопане на нещо.като тракане от дизел ама малко по различно. чува се едно "так так так..." леко неравномерно на моменти и звучи някак глухоЧува се на празен ход на загряла кола, На студен двигател го нямаПреди го нямаше като купих колатаКато подам газ и изчезва.Иначе нямам проблеми с двигателя върви много добре, само разхода ми се струва малко висок.Имам чувството че се чува от към страната на ремъците но идва от нещо вътре в мотора.Освен това забелязах че от тръбата на картерните газове никак не духа Нали трябва леко да духа??При мен съвсем нищо не духа.Нормално ли е?
    За да разбереш колко духа от тръбата на картерните газове трябва да откачиш маркуча който отива от същата тръба към всмукателния колектор малко преди дроселовата клапа. Този маркуч създава вакум който засмуква картерните газове и отгоре през капачката за наливане на масло не се осеща никакво "духане"
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      такъв звук и аз имам само че се чува като съм на място и оборотите ги държа около 1300-1500 и звука прилича точно все едно някаква пласмасова клапа се отваря и затвара многократно. като при форсиране не се променя честотата на хлопване. само че доколокото успявам да го локализирам на отворен предне капак, звука идва от предния ляв калник. този от към страната на ремъците и където е казанчето за антифриза и течноста за чистачки. мнгоо странно какво ли може даи ма там. на темпрата там имаше филтър с активн въглен за бензиновите изпарения ама тук нямам и на идея.
      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
      182A4.000 IAW49F
      LPG - Lovato EasyFast
      ----------------------------
      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

      Коментар


        #4
        Ewing написа:
        такъв звук и аз имам само че се чува като съм на място и оборотите ги държа около 1300-1500 и звука прилича точно все едно някаква пласмасова клапа се отваря и затвара многократно. като при форсиране не се променя честотата на хлопване. само че доколокото успявам да го локализирам на отворен предне капак, звука идва от предния ляв калник. този от към страната на ремъците и където е казанчето за антифриза и течноста за чистачки. мнгоо странно какво ли може даи ма там. на темпрата там имаше филтър с активн въглен за бензиновите изпарения ама тук нямам и на идея.
        То клапа има и на бравото ама не е от нея, усеща се че е метален звук.Как да различа дали е тропащ повдигач или нещо друго?
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Хлопат ти повдигачите няма какво да е друго. С какво масло е колата?
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            На един приятел с Ровър 200 - 1.4 му "хлопаха повдигачите", па се оказа, че има 4 задрали бутала. Сега сменя ризи и бутала... Просто... премисли 10 пъти преди да отвориш мотора.

            Коментар


              #7
              van_dal написа:
              Хлопат ти повдигачите няма какво да е друго. С какво масло е колата?
              С селения голд на около 5 км.Ама не ми звучи като много повдигачи, а като единичен звук в такт с работата на мотора на празен ход.Ако е повдигачи не трябва ли да тропат на студен двигател??
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                [quote="infineon"Ама не ми звучи като много повдигачи, а като единичен звук в такт с работата на мотора на празен ход.Ако е повдигачи не трябва ли да тропат на студен двигател??[/quote]По принцип не хлопат на загрял двигател, а на студен. Май няма да ти помогнем оттук, освен да направиш клип със звука, който се чува, но отново ще е субективно, ако наистина те притеснява хлопането върви при майстор който разбира.
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  повдигачите могат да си хлопат когато им е кеф- зависи от маслото.
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    А някой може ли да ми обясни някой какво е това "повдигач" при горно разположени клапани?

                    Коментар


                      #11
                      имам същото тракане.. като я зех колата след като загрееше спираше.. тогава беше с минерално масло.. след смяната и сложих полусинтетика и след 5000 км. започна да си трака нон стоп.. от маслото ли е цялата работа?
                      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                      Коментар


                        #12
                        reter написа:
                        имам същото тракане.. като я зех колата след като загрееше спираше.. тогава беше с минерално масло.. след смяната и сложих полусинтетика и след 5000 км. започна да си трака нон стоп.. от маслото ли е цялата работа?
                        смени си маслото. ако е хубаво ще трака след повече км- ако сложиш същото пак след около 5к ще се разхлопа. също ако маслото е на долната граница пак лопат
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък си мисля, че 1.6 16V на неговия фиат няма повдигачи. И все още чакам някой да ми покаже на схема къде са повдигачите при 1.6 16V 103 коня.

                          Коментар


                            #14
                            добре де.. да питам хлопането си е хлопане.. дали е с повдигачи или не.. ако хлопа от клапан до какво може да доведе това.. може ли да се влоши и какъв е варианта за ремонт..
                            Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                            Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                            Коментар


                              #15
                              pakumba написа:
                              reter написа:
                              имам същото тракане.. като я зех колата след като загрееше спираше.. тогава беше с минерално масло.. след смяната и сложих полусинтетика и след 5000 км. започна да си трака нон стоп.. от маслото ли е цялата работа?
                              смени си маслото. ако е хубаво ще трака след повече км- ако сложиш същото пак след около 5к ще се разхлопа. също ако маслото е на долната граница пак лопат
                              Да уточня че маслото ми е на 5 К км а не на 5.Това потракване се появи наскоро, дали е от това че маслото ми е остаряло?Доколкото знам ресурса му е към 15 К и не мисля че след 5К би трябвало да потропва.Освен това маслото ми още на максимум, даже над максимум , не го е изгорила нищо за толкова километри, макар че сутрин като запалвам отначало изпушва сив облак
                              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                              FIAT БРАВО 1.2 16v
                              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                              Коментар

                              Working...
                              X