Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С какви гуми зимата..........

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Хора,повярвайте не е въпроса до пестене на пари.Също така съм наясно с разликите между лятна и зимна гума,просто аз лично не виждам смисъл да купувам зимни гуми,след като пътищата ни са отвратителни и непочистени през зимата - на практика се кара на лед.За мен варианта е бавно и внимателно каране,спазване на по-голяма дистанция,използване на моторна спирачка и т.н.Не отричам че от зимната гума има ефект,но когато е комбиниран с някакви шофьорски умения.Наистина не ми се спори,щото това си е мое мнение и не го налагам на никой,а и както каза по горе Vladim,във всички такива теми се говори едно и също.Айде и да карате внимателно

    Коментар


      #17
      jenshen73 написа:
      С нови всесезонни отпред и завъртяни едногодишни всесезонни отзад. Тоя номер със зимни и летни гуми и за дъжд и за кал няма да го правя вече...
      Лесно ви е на вас с мекия климат.
      Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
      Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

      Коментар


        #18
        Сега се сещам,че преди години баща ми купи гуми БФгудрич внесени втора употреба от финландия!!Шарката им беше като за офроуд и имаха шипове!!Това бяха велики гуми-няма закъсване-сняг,лед,баири!!Зимата се случи тежка-няма да ви казвам колко коли издърпах от преспите!!Зимата мина ,а баща ми продължи да кара с тези гуми-писаха му един акт/заради шиповете/,но той си караше!Шиповете стояха и устискаха до другата зима!!Вярно лятото спираше по-трудно ,но пък и баща ми не кара бързо!Не знам какви бяха тия гуми,но ако намеря такива ще си купя пак!!!!!

        Коментар


          #19
          Synthy написа:
          ако материала не е "зимен", мисля, че е все тая каква е шарката.
          До някъде си прав,но според мен много малко . Веднага ще се опитам да се аргументирам. Вярно е това за "гумените" съставки,но дори и десет годишни зимните гуми си остават със същите вещества с които са излезли от фабриките. Разбира се има овехтяване, но при зимната гума това не е проблем,защото тя просто няма да издържи такъв пробег...много мека гума и лесно се "хаби". Шарката е важна,защото освен предвидените канали за отвеждане на водата има и много странна структура...в изпъкналата си част има тънки ивици ,които буквално "си хапват" сняг и вода. Площа им нараства и съответно сцеплението и фокуса е налице...излезнахме от преспата.
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            #20
            Аз даже вече си сложих миналогодишните "GISLAVED",защото си пръснах едната лятна гума.Разликата е доста голяма между лятна и зимна гума.Аз лично си карам колите със нови гуми и летни и зимни по 2 сезона и ги махам.Успех на всички през зимата. :D
            MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
            "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
            R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

            Коментар


              #21
              kik73bg написа:
              Аз даже вече си сложих миналогодишните "GISLAVED",защото си пръснах едната лятна гума.Разликата е доста голяма между лятна и зимна гума.Аз лично си карам колите със нови гуми и летни и зимни по 2 сезона и ги махам.Успех на всички през зимата. :D
              Евала за което! Мерси, успех и на теб!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #22
                Vladim написа:
                kik73bg написа:
                Аз даже вече си сложих миналогодишните "GISLAVED",защото си пръснах едната лятна гума.Разликата е доста голяма между лятна и зимна гума.Аз лично си карам колите със нови гуми и летни и зимни по 2 сезона и ги махам.Успех на всички през зимата. :D
                Евала за което! Мерси, успех и на теб!
                Браво колега . Аз карам също само с нови гуми от 2000г. насам . Спирам на вулканизатора който посещавам и казвам на гумаджията да слага 4 нови зимни гуми . Момчетата започнаха за свалят джантите [тогава бях с предишната ми кола Вартбург 1.3] и се чува разговор от съседната кола която и слагаха втора употреба гуми. Еб....ти и Вартбурга слагат му нови гуми Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 , обръщам се и гледам двама с Голф ме гледат учудено все едно те ще ми плащат гумитe Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 На Мареа-та като я взех миналата зима и качих 4бр. Клебер 195 55 15 зими мисля че бяха по 135лв. Април месец и качих 4бр. Спортива 195 55 15 и те по 130лв. Извинявам се че оспамих темата но не е лошо да се насърчават колегите да карат с нови гуми
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #23
                  "Със зимните от миналата година!", които миналата есен бяха чисто нови и края на април бяха смъкнати, грижовно измити от калта и прибрани на хладно и влажно масто да не се спичат, и, на които грайферите им и в момента са мекички като гумички за триене на молив самоче черни. И тези малки хитри нарезчета - не знам ама доста гориво ми пестят от буксуване като ги сравнявам с летните, пробвани на сняг.Пожелавам много късмет на тези дето разчитат ако цяло лято са карали с миналогодишните зимни гуми - те и тази зима все още да са с качествата на зимна гума. В краен случай по-добре върху лятна гума за дъжд - верига през зимата (през малкото снежни дни), отколкото обратно - зимна гума да я омазваш и препичаш през лятото.Тъй като миналата година можех да си позволя само два броя се надявам следващите две от същия вид да си ги купя сега и новичкото да дойде отпред, а караното един сезон да замине за задни (и ако не бяха с посока можеби и по диагонал щях да ги размествам на осморка). Едни гуми като ги земеш нови, и ако не я ползваш за служебна колата - доста време могат да те возят, при липса на издевателства. Втората употреба, временно решение и после пак пари на вятъра.
                  Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                  Коментар


                    #24
                    "Със зимните от миналата година!", които миналата есен бяха чисто нови и края на април бяха смъкнати, грижовно измити от калта и прибрани на хладно и влажно масто да не се спичат, и, на които грайферите им и в момента са мекички като гумички за триене на молив
                    и аз и аз!!!! мойте са от 2 зими, ама съм минал с тях има-няма 15 000 км. и стоят като нови! даже се замислям дали да не ги сменя още сега, а не в краяна другия месец, че с тези пластмаси дето съм сега с почти заминал грайфер в тея дъждове и калища... п.п. със зимните Синята птица е като 4х4
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар

                    Working...
                    X