Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С какви гуми зимата..........

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С какви гуми зимата..........

    Ще си купя две нови отпред ,а отзат имам две "всесезонни" на 1 година!Марката е Дебица-сменил съм вече няколко комплекта гуми на тази марка и съм много доволен!!!

    #3
    Много относителна анкета, ако миналата година си минал само 1000км. само на сняг, много ясно че няма да си купуваш нови. Иначе еднакви и за 4-те колела, защото като ти се сурне задницата със старите гуми и кел файда от спестените 200лв. после като трява да оправяш ламарини.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #4
      С четири по възможност еднакви и като качество и като година на производство зимни гуми!!!
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #5
        С нови всесезонни отпред и завъртяни едногодишни всесезонни отзад. Тоя номер със зимни и летни гуми и за дъжд и за кал няма да го правя вече...
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #6
          От 5 години (от както сам си купувам коли) не съм купувал зимна гума,карам си с каквито е колата и карам бавно,и внимателно.Ако вали обилен сняг просто не карам кола,или пък използвам вериги.

          Коментар


            #7
            Sash0 написа:
            От 5 години (от както сам си купувам коли) не съм купувал зимна гума,карам си с каквито е колата и карам бавно,и внимателно.Ако вали обилен сняг просто не карам кола,или пък използвам вериги.
            Напълно съм съгласен! Иначе са интересни споровете за гумите.
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #8
              Задъкжително със зимни...По възможност 4 еднакви.Миналата година си купих 4 нови...Сега само ще ги завъртя...Задните ще идат отпред и съм готов за снега, който с нетърпание очаквам, че тогава става интересно
              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

              Коментар


                #9
                dikanio написа:
                Sash0 написа:
                От 5 години (от както сам си купувам коли) не съм купувал зимна гума,карам си с каквито е колата и карам бавно,и внимателно.Ако вали обилен сняг просто не карам кола,или пък използвам вериги.
                Напълно съм съгласен! Иначе са интересни споровете за гумите.
                дано не ви се случи да разберете каква грешка правите.
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #10
                  Aко това е грешка,незнам кое е правилно - да си купя зимни гуми и да карам както карам лятото ли???Как ще ми помогне зимната гума на заледено,би ли ми обяснил.Има файда от нея но само на сняг.Не ми се губи времето в спорове,който иска да си купува каквито иска гуми,аз си карам както намеря за добре .А дали е грешка само времето ще покаже.Поздрави.

                  Коментар


                    #11
                    Sash0 написа:
                    Aко това е грешка,незнам кое е правилно - да си купя зимни гуми и да карам както карам лятото ли???Как ще ми помогне зимната гума на заледено,би ли ми обяснил.Има файда от нея но само на сняг.Не ми се губи времето в спорове,който иска да си купува каквито иска гуми,аз си карам както намеря за добре .А дали е грешка само времето ще покаже.Поздрави.
                    Еми, ако си искал да бъдеш малко по-информиран, щеше да знаеш, че зимната гума е много по-добра от лятната още щом темперетурата падне под седем градуса... Ама хайде да не давам акъл, че във всяка тема за гуми плещим едно и също. Запомнете, че да се кара кола не е евтино занимание, а от гуми пари не трябва да се пестят! Като гледам резултатите от анкетата направо се плаша...
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #12
                      Сашо, върху лед НИЩО не те спасява (освен вериги). вземи прочети малко каква е разликата между зимни и летни гуми (жокер: шарката е най-малката разлика), и защо по принцип, повечето гумаджии отхвърлят летната гума като цяло.
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар


                        #13
                        Една от най-големите разлики между лятни и зимни е именно шарката.
                        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                        http://www.keepfighting.ms

                        Коментар


                          #14
                          ако материала не е "зимен", мисля, че е все тая каква е шарката.
                          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                          Коментар


                            #15
                            Synthy написа:
                            ако материала не е "зимен", мисля, че е все тая каква е шарката.
                            Прав си , защото миналата зима в студовете летните ми гуми ставаха твърди като камък. Не можех да потегля даже при 2 см. сняк при много малък наклон.
                            SEAT Leon Cupra 300
                            Triumph Street Triple 765 R

                            Коментар

                            Working...
                            X