Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT STILO-мнения

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    90 коньовия е за австрийксия пазар и се произвежда от 10.2005г до 12.2007г.Ползва същия съединител и турбо, като 115 и 120к.с. , което ме навежда на мисълта, че може да е разликата само в софтуера.
    bmahob написа:
    90 и 80 коньовите са с цел по-малък данък. Иначе двигателя е същия.
    За 90к.с. отговорих вече, а за 80 к.с. - са с по-малко турбо, по-малък съединител.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      Мерси много за информацията .Точно това ме интересуваше.

      Коментар


        Декември 2015 си купих Стило JTD 90кс на 172000 км. - сега е на 178000 ! Разхода му в града е 7,2 /100 а извън града е 4,6 зимата , колко ще е през лятото тепърва ще разбера ! Данъка му е 28 лв. а За Мереята сина плащаяе по 280 лв и за това я продаде! Върви много добре , но за да превключа скоростите , трябва да притисна силно съединителя - мога ли сам да регулирам педала за включване в по-горна позиция на педала? Лявата лампичка на номера при друсване изключва и компа подава сигнал - опитах се да я оправя , но болтчетата са повредени и не мога да ги развия , ако намеря по магазините или моргите , ще го счупя за да го оправя! Радиото по някога при по-големи дупки по пътя изключва - как да го отворя за да наместя връзките? Нямам други забележки към нея и съм много доволен! Джантите са лети 17 цола и с новите предни гуми , които и купих се държи много стабилно на пътя! Цената на която я взех от къща е 3000 лева! Преди съм карал Типо и също бях много доволен от него , а предната ми беше Ситроен Ксантия , която все още не съм продал , макар да и искам само 1200 лева , а е прфектна!
        Стилото е голяма работа!

        Коментар


          Dankopa написа:
          Върви много добре, но за да превключа скоростите, трябва да притисна силно съединителя - мога ли сам да регулирам педала за включване в по-горна позиция на педала?
          Не, с помпи си на съединителя и се регулира автоматично. Явно съединителят ти си заминава.
          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

          Коментар


            GaTio2 написа:
            Dankopa написа:
            Върви много добре, но за да превключа скоростите, трябва да притисна силно съединителя - мога ли сам да регулирам педала за включване в по-горна позиция на педала?
            Не, с помпи си на съединителя и се регулира автоматично. Явно съединителят ти си заминава.
            Е как ще си заминава, като отделя ниско долу?? Нали обратното е признак за това!?

            Коментар


              stilo_new написа:
              GaTio2 написа:
              Dankopa написа:
              Върви много добре, но за да превключа скоростите, трябва да притисна силно съединителя - мога ли сам да регулирам педала за включване в по-горна позиция на педала?
              Не, с помпи си на съединителя и се регулира автоматично. Явно съединителят ти си заминава.
              Е как ще си заминава, като отделя ниско долу?? Нали обратното е признак за това!?
              Прав си, колегата се е объркал. Аз съм с нов съединител пристискател и аксиален лагер и отделя долу още от пода.
              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

              Коментар


                А не трябва да отделя още от пода!
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  На Типо-то имах същия проблем , но на него можеше ръчно да си регулираш притискането - по логика ниско долу не може достатъчно да притисне диска - няма място - колкото по-горе е , толкоша по силно е притискането , за това и когато е най-горе и няма притискане значи диска е за смяна!
                  Стилото е голяма работа!

                  Коментар


                    Имам питане всички фиат стило вътре интериора се смаза токова лесно.Гледам коли от 2004 уж и са ужас.Воланите са толкова протрити.И другото което съм забелязал е че треперят всички волани.И има резонанс при връщане на газта в купето.Явно все целя мъртавци на по 300 к.Но едно признавам поне палят от раз.
                    Fiat Brava 1.9 JTD

                    Коментар


                      Много "долното" отделяне и тежък педал обикновено са индикация за притискател + аксиален лагер (добре е да се сменят комплект).

                      Коментар


                        Здравейте на всички! От 5 години имам Браво 1.9ТДИ и съм доволен много от него,но е с 2 врати и след като ми се роди дете ми се иска да си купя комби.Понеже нямах регистрация тук ми се вижда удобен момент да я направя и с едно питане - какво ви е мнението за Стило 1,9Jtd Multiwagon Uproad? Признавам си че такова животно за първи път виждам. Иначе колата изглежда добре на снимки в петък ще отида да я видя.Доколкото знам окачването е като на нормалното комби,но как е постигнат по-висок клиренс? С по-дълги амортисьори? Защото не намерих такива в онлайн магазини.Ако някой има информация моля да я сподели. Мотора е 140 к.с. Има ли някакви проблеми? Мерси предварително

                        Коментар


                          Имам питане всички фиат стило вътре интериора се смаза токова лесно.Гледам коли от 2004 уж и са ужас.Воланите са толкова протрити.И другото което съм забелязал е че треперят всички волани.И има резонанс при връщане на газта в купето.Явно все целя мъртавци на по 300 к.Но едно признавам поне палят от раз.
                          Всички двг комън-рейл палят от раз.До минус 15 поне.После замръзва "хубавата" нафта.

                          Коментар


                            инфо

                            Здравейте и добра вечер! Нов съм и просто търся мнения и отзиви за /Stilo 1.9 JTD 80 к.с. 2002г./защото това си харесах и си закупих преди няколко дена? Много ми харесва как върви ,всичко си му работи и за годините си отвън и отвътре много добре изглежда. Това е на първо четене,сега вие казвайте.

                            Сляти теми.
                            Модераторски екип на fiatforum.bg
                            Последна редакция от nikolce; 27.11.2016, 20:50.

                            Коментар


                              Всички двг комън-рейл палят от раз.До минус 15 поне.После замръзва "хубавата" нафта.
                              Абе, "Всички двг комън-рейл палят от раз"?! Доста обобщено мнение. Палят всичките от тези на които всичко им е наред - мисля аз.
                              FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                              Коментар


                                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                                Седалките на стило са по удобни от тези на браво? Пич. Луд ли си? В събота сядах в стило, ами няма нищо общо.
                                Тествал съм Stilo и нямам лоши впечатления от седалките му.
                                Но, си мисля че седалките на Marea, са по удобни от седалките на Bravo-2. Седалките на Bravo-2, поне при мен са някакво рекаро, кожа, много добър изпипан интериор, но седалките на Мареята ме кефят повече, по са анатомични!
                                FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                                Коментар

                                Working...
                                X