Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.8 ili 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.8 ili 1.6 16v

    Здравейте колеги мисля да сменям пунтото от подписа със браво,но се чудя със кой двигател да е 1.8 или 1.6 Бихте ли ми помогнали със избора като ми изброите "+"и"-" на двата двигателя.Благодаря предварително

    #2
    Re: Fiat Bravo 1.8 ili 1.6 16v

    твърдо си намери здрав 1.8 няма база за сравнение 1.8 и 1.6 еднакъв разход на гориво добра разлика във вървежа 1.6 рядко имат гт изпълнение а 1.8 всичките са гт тоест лети джанти хубави седалки и споилера отзад частите и обслужването е почти еднакво като пари минуси на 1.8 са понякои път гори бобина и се сменяват 2 по 2 но на мен не ми се е случвало за 5 години като го купуваш ако мотора трака като дизел не го взимаи 1.6 често има проблем с стъпков мотор

    Коментар


      #3
      Re: Fiat Bravo 1.8 ili 1.6 16v

      mehanoveca написа:
      твърдо си намери здрав 1.8 няма база за сравнение 1.8 и 1.6 еднакъв разход на гориво добра разлика във вървежа 1.6 рядко имат гт изпълнение а 1.8 всичките са гт тоест лети джанти хубави седалки и споилера отзад частите и обслужването е почти еднакво като пари минуси на 1.8 са понякои път гори бобина и се сменяват 2 по 2 но на мен не ми се е случвало за 5 години като го купуваш ако мотора трака като дизел не го взимаи 1.6 често има проблем с стъпков мотор
      Често ли се случва 1.8 да се разтрака, като дизел ? Каква е причината, клапани или надолу - лагери, бутални болтове ?

      1.9 JTD 110hp
      Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

      Коментар


        #4
        Re: Fiat Bravo 1.8 ili 1.6 16v

        OpenGL написа:
        mehanoveca написа:
        твърдо си намери здрав 1.8 няма база за сравнение 1.8 и 1.6 еднакъв разход на гориво добра разлика във вървежа 1.6 рядко имат гт изпълнение а 1.8 всичките са гт тоест лети джанти хубави седалки и споилера отзад частите и обслужването е почти еднакво като пари минуси на 1.8 са понякои път гори бобина и се сменяват 2 по 2 но на мен не ми се е случвало за 5 години като го купуваш ако мотора трака като дизел не го взимаи 1.6 често има проблем с стъпков мотор
        Често ли се случва 1.8 да се разтрака, като дизел ? Каква е причината, клапани или надолу - лагери, бутални болтове ?
        Хидравлични повдигачи. Студено е и е нормално- принципно.А иначе 1,8 освен тия работи е и с комп на Хитачи, което е май не е без значение.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Re: Fiat Bravo 1.8 ili 1.6 16v

          S_BANKOV написа:
          А иначе 1,8 освен тия работи е и с комп на Хитачи, което е май не е без значение.
          Колега това,че е с комп на Хитачи добре или зле е ?

          Коментар


            #6
            Re: Fiat Bravo 1.8 ili 1.6 16v

            dogydog написа:
            S_BANKOV написа:
            А иначе 1,8 освен тия работи е и с комп на Хитачи, което е май не е без значение.
            Колега това,че е с комп на Хитачи добре или зле е ?
            Добре е разбира се.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              До колегата S_BANKOV виждам от подписа ти,че си с браво 1.8 със ГИ да те питам имаше ли някакви проблеми със газифицирането

              Коментар


                #8
                Лично мое мнение е че задължително ГИ, иначе проблемите са по скоро с това да намериш кадърен майстор да ти я монтира и настрои. Няма проблем и с АГу но има дебитомер и няма място за кихалка от дросела до МАФ-а.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Лятото бях чул едно 1.8 на газ да трака като дизел, а не беше студено.Иначе 1.6 има с една идея по-евтина поддръжка от 1.8 , по-просто устроен е, работата е да се попадне на читаво 1.6, електрониката е италианска - Магнети МарелиИ двата мотора са в скъпия данък, като за 1.6 е малко глупаво /за 2 к.с./
                  Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                  FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                  Коментар


                    #10
                    тракането при 1,8 в повечето случаи е от вариатора,а той си струва цифра като нов.имаш вариант с ремонт на същия ,но колко ще устиска един господ знае.и двата мотора са много здрави и като цяло аз съм една идея повече за 1,6 точно заради вариаторите и електрониката на хитачи.това е мое мнение и не ангажирам никой с него.поздрави

                    Коментар


                      #11
                      ivel написа:
                      тракането при 1,8 в повечето случаи е от вариатора,а той си струва цифра като нов.имаш вариант с ремонт на същия ,но колко ще устиска един господ знае.и двата мотора са много здрави и като цяло аз съм една идея повече за 1,6 точно заради вариаторите и електрониката на хитачи.това е мое мнение и не ангажирам никой с него.поздрави
                      1.8 при браво/брава/ марея е 113/115 и няма вариатор и тракат основно заради хидравличи повдигачи и скапано масло- несменено на време.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        slav4o_p написа:
                        Лятото бях чул едно 1.8 на газ да трака като дизел, а не беше студено.Иначе 1.6 има с една идея по-евтина поддръжка от 1.8 , по-просто устроен е, работата е да се попадне на читаво 1.6, електрониката е италианска - Магнети МарелиИ двата мотора са в скъпия данък, като за 1.6 е малко глупаво /за 2 к.с./
                        Колега ако е било със ГИ много възможно е тракането да е било от газовата рейка,но също така и от много други неща

                        Коментар


                          #13
                          S_BANKOV написа:
                          ivel написа:
                          тракането при 1,8 в повечето случаи е от вариатора,а той си струва цифра като нов.имаш вариант с ремонт на същия ,но колко ще устиска един господ знае.и двата мотора са много здрави и като цяло аз съм една идея повече за 1,6 точно заради вариаторите и електрониката на хитачи.това е мое мнение и не ангажирам никой с него.поздрави
                          1.8 при браво/брава/ марея е 113/115 и няма вариатор и тракат основно заради хидравличи повдигачи и скапано масло- несменено на време.
                          И вследствие, от калпаво масло, не сменено на време, почва да трака биелен лагер.
                          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                          Коментар


                            #14
                            При коли на над 15 г няма особено значение какъв е мотора. Повече значение има състоянието. Ако не те бърка мощност 1,2 също е вариант . 1,8 след 99 г се намира по-рядко.Аз съм с 1,6 и сменях и бобина и инжектори ( колата е при мен от над 8г )
                            Play Golf ,but not drive golf!!!
                            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                            Коментар


                              #15
                              оо,да,май наистина на бравото нямаше вариатор,ама и аз не мога да помня всичко,мамка му

                              Коментар

                              Working...
                              X