Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коментари по Проблеми с турбо при JTD. Грешка P0235...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нема се плашиш. При мен почистих клапана, смених МАП-а и проблем с грешката отново си имаше. Не след дълго разбрах защо се е записвала грешката, половината геометрия липсваше + част от топлата перка

    Коментар


      chaveto написа:
      половината геометрия липсваше + част от топлата перка
      Май на там отиват работите Пък и колегата не я жали като гледам,точно обратното,кушии си прави до 4400-4600 оборота,няма лошо

      Коментар


        Оборотите не са и проблем. Моите също не ги жаля,особенно извън града.Стилото е на 300 000 км. е и турбината е идеална,като изключим ремонта на соленоидния клапан.
        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
        Kawasaki ER-6n'2012

        Коментар


          С този клапан съм имал проблем с 1.9-ката и сега пак имам. Свалях го, отварях го за почистване, но пак не бачка както трябва. В момента пак пренадува и в определени моменти след изключване на двигателя остава да бръмчи. След като го прасна или поразмърдам буксата спира. При Либра положението му е неестествено - хоризонтално, а на всички други автомобили където съм го виждал е вертикално - това вероятно също влияе по някакъв начин. Ще ми се да попитам дали има някакъв шанс за оправяне, макар да ми е ясно, че нещата отиват към купуване на нов... Само се чудя дали си струва опита с втора употреба... Гаден клапан - много ядове създава.
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            Стоков ли го гледаш, че пренадува ?
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              emzo написа:
              Стоков ли го гледаш, че пренадува ?
              Сякак пренадува (и преди мапа и след това), но не винаги с по 350-400 милибара от исканото.
              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

              Коментар


                Ами освен да го разглобиш и детайлни снимки, за да видим състоянието на мембраната и буталцето.Бръмченето да не те притеснява.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  При мен винаги бръмчи след гасене за няколко секунди.

                  Коментар


                    D. Stanev написа:
                    ... но не винаги с по 350-400 милибара от исканото.
                    Прави ми впечатление че с някой версии на FES има разминаване в показанията на налягането както си го описал включително и показанията на дебитомера.Пробвай с друга версия различна от твоята.На Стилото и на Алфа 147 оригинално също е монтиран хоризонтално.Пробвал съм да го монтирам вертикално и не съм забелязал разлика.
                    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                    Kawasaki ER-6n'2012

                    Коментар


                      iakvvu написа:
                      D. Stanev написа:
                      ... но не винаги с по 350-400 милибара от исканото.
                      Прави ми впечатление че с някой версии на FES има разминаване в показанията на налягането както си го описал включително и показанията на дебитомера.Пробвай с друга версия различна от твоята.На Стилото и на Алфа 147 оригинално също е монтиран хоризонтално.Пробвал съм да го монтирам вертикално и не съм забелязал разлика.
                      Да, има го тоя момент, но така или иначе забиването е факт, без значение с колко пренадува. В тоя ход на търсене на проблема остана само тоя клапан да сменя - сменил съм дебитомер, мап сензор, свалих турбината и я почистих (беше в отлична форма) сега е на ред клапана. Веднъж го разглобих и почистих - нямаше симптоми на нещо нередно в него - даже изглеждаше много свеж. Даже по едно време тръгнах да търся проблема и в ЕКУ-то или връзката му с клапана. Той се управлява импулсно по маса и до там ходи постоянно напрежение - понеже мерих да видя дали "ходи" управление до него... Сега обаче вече съм сигурен, че е от него проблема.
                      Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                      Коментар


                        Май само в този форум не съм те питал Слага ли правилния оргинален софтуер ?
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          emzo написа:
                          Май само в този форум не съм те питал Слага ли правилния оргинален софтуер ?
                          Слагах един от пруфа, но нямаше ефект, в смисъл пак си забиваше. Проблемът е, както се казва хардуерен.
                          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                          Коментар


                            Пруфа колко коня е ? Мисълта ми е ако си 140 коня и си със софт от 150, да не е от там проблема ?Вземи виж номерата на самото ЕКУ и сравни с каченото
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              emzo написа:
                              Пруфа колко коня е ? Мисълта ми е ако си 140 коня и си със софт от 150, да не е от там проблема ?Вземи виж номерата на самото ЕКУ и сравни с каченото
                              Този от пруфа е 1:1 с моя 140 коня - това е орито, но моя не беше ори а с 150 коньовото ЕКУ. П.С. Коолата си върви повече от добре, само понякога се бъга на ІV-та към 2500 оборота (баш там където почва да боксува съединителя като я намачкам )
                              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                              Коментар


                                Все се каня да те накарам да ми пратиш твоят и да го кача при мен. Да видя дали ще има проблеми, пък и да видя колко пък толкова сила идва.Другият вариант е да се сменят ЕКУ-тата, но тогава ще трябва и ключове да отваряме.....

                                Коментар

                                Working...
                                X