Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли колата да харчи по-малко от заводските данни?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Чудесно, предполагам ще бъде интересно на всички. А ще правят ли тестове в България ?С удоволствие ще се включа.
    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

    Коментар


      #92
      Reptile написа:
      BO написа:
      ....Ами явно не си прочел както трябва. Има разлика в компютрите на Ланчите. Прочети по-подробно и пак се пробвай да пишеш.....
      Не се измъквай, че имало разлика.....ами нормално за 5 години да има разлики, но машинките които визирам са ФАКТ, нали! И доста колеги от форума са с такива "сметала" в колите си или бъркам?!?Не беше прочел добре и сега "бягаш по тъча", не е мнооо коректно.
      Както ти казах и не знаеш нещо по-добре питай и се осведоми, отколкото да бъдеш невеж и да бълваш супер глупости.Не знам какво точно визираш под "машинките". Не знам също кое е факт, защото говориш абстрактно, а не директно към проблема.Ако не ти прави проблем кажи за какви 5 години говориш, какво измисли, че ми е интересно пък сега :D
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #93
        Бях обещал едни числа, ето ги:След 872 километра заредих 54.09 литра до ръба на гърловината, както обикновено. Който иска - да смята. Който не иска - 6.2 / 100Условията:- около 80 км извънградско - София-Лесново- около 1.5 - 2 часа най-малко - работа на колата на място, заради вентилацията. Уточнявам: бяхме двама души и стояхме много време в колата, валеше, и колата работеше ей така, само заради вентилацията. Това може би компенсира спестените 2 литра при извънградското (може би !) - от останалите близо 800 км - изцяло в София, обичайния маршрут - Слатина - Гара Искър, сутрин и вечер в най-натовареното движение. Има си 2 задръствания, колата се пали и се гаси след <5 км, по пътя има 5 светофара, а докато беше ремонтът на моста в Дружба - обикалях и имаше допълнителни 4 светофара. Така че за мен изводът е, че при нормално каране, кола с този двигател спокойно може да се движи с по-малко гориво , отколкото производителят е публикувал в някакъв каталог. Колега Reptile - може ли да дадеш малко повече информация за това какво представлява градския цикъл според онези източници, немските? Например колко студени паления има в рамките на 100 км, какава част е през нощта, разни ей такива неща...

        Коментар


          #94
          BO написа:
          Както ти казах и не знаеш нещо по-добре питай и се осведоми, отколкото да бъдеш невеж и да бълваш супер глупости.Не знам какво точно визираш под "машинките". Не знам също кое е факт, защото говориш абстрактно, а не директно към проблема.Ако не ти прави проблем кажи за какви 5 години говориш, какво измисли, че ми е интересно пък сега :D
          Понеже си много умен и ИНФОРМИРАН, усведми ни Ти. Супер, аз разправям глупости - ти УМНОСТИ!Усведоми ни, как компютрите на Ланчия Либра изчисляват моментен разход на гориво, като дадеш разликите за различните еволюции на "сметалото"!Аз твърдя, че има такива машинки(и то на 2.4ЖТД), които смятат моментният разход да база усредняване от около 5мин....как точно, нЕмам информация.Ако е възможно, освен квалификации, да дадеш и полезна информация.До сега от Вас не съм получил НИТО ЕДИН източник, който да потвърждава вашите наблюдения.....чета само, колко съм ГЛУПАВ.За една дребна квалифиакция бях ПРЕДУПРЕДЕН, но понеже модераторите ТУК не споделят моето мнение, квалификациите по мой адрес се ПОДМИНАВАТ....т’ва мнооо вдига нивото на спора!
          Fiat Marea JTD 105 09.2000г

          Коментар


            #95
            Твърдо - МОЖЕ! Който не може да го направи - или колата не е наред, или не може да кара икономично (икономично не значи да ближеш педала на газта)
            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
            e30 forever!

            Коментар


              #96
              ogi28b написа:
              ......Колега Reptile - може ли да дадеш малко повече информация за това какво представлява градския цикъл според онези източници, немските? Например колко студени паления има в рамките на 100 км, какава част е през нощта, разни ей такива неща...
              Какрто съм обещал - работи се по въпроса и ще имаме оябснение, директно от ams! За мен са важни фактите, а не моето лично мнение. Аз си променям мнението при наличието на качествени аргументи.Нямам претенции да разбирам от дизели, нито от икономично каране, до преди тази кола съм карал, само бързооборотни бензинови машинки. Тази кола я карам, така че да ми върши работа и да ме кефи, когато искам на светофара си настъпвам и не ми пука колко харчи!Виждам, че си решил да скъсаш с това "7.2" - твърдо вървиш към "5.6" - среден разход или се лъжа?!? :DИнтересно е да споделиш и средната скорост за този пробег - "привиждат" ми се едни 25-30км/ч!
              Fiat Marea JTD 105 09.2000г

              Коментар


                #97
                @Reptile - на Либрата с ИЦС без навигация в режим key - пише current consumption но не е текущя а на базата на послетниде 5 минути.Само че на Бо ИЦС-а е с нави и той мери по съвсем различен начин нещата.Иначе и аз току що заредих като идвах към работата.908.3 км със 50.66 литра среден разход 5.58л/100.250 км магистрала200 - градско 450 - околовръстното на София4 старта на драг 1/4 миля ( и да се изфукам с най-доброто ми време 15.90)Понеже ми сана интересно - от днешното зареждане започвам да си нулирам и борд комп-а. Да видим какви данни ще дава за средна скорост и разход ( за него си знам че дава поне литър отгоре)
                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                Коментар


                  #98
                  pr_00f написа:
                  @Reptile - на Либрата с ИЦС без навигация в режим key - пише current consumption но не е текущя а на базата на послетниде 5 минути.Само че на Бо ИЦС-а е с нави и той мери по съвсем различен начин нещата.
                  Именно!ВО можеше да каже, че не е дочел добре, но вместо това съм - "ГЛУПАК"! Да, знам че е така и за това писах - "много от колегите тук са именно с такива "сметала".... " - никъде не съм писал, че това е валидно за ВСИЧКИ моделни серии!Надявам се да не ме излъжат тези от ams и до седмица да пратят превод на основните неща за тестовете. Ако беше на англйиски щях да го пусна директно, ама е на немски......
                  Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                  Коментар


                    #99
                    Извинявам се за офтопика, но в Бо определено не те е нарекъл глупак.
                    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                    Коментар


                      Reptile написа:
                      pr_00f написа:
                      @Reptile - на Либрата с ИЦС без навигация в режим key - пише current consumption но не е текущя а на базата на послетниде 5 минути.Само че на Бо ИЦС-а е с нави и той мери по съвсем различен начин нещата.
                      Именно!ВО можеше да каже, че не е дочел добре, но вместо това съм - "ГЛУПАК"! Да, знам че е така и за това писах - "много от колегите тук са именно с такива "сметала".... " - никъде не съм писал, че това е валидно за ВСИЧКИ моделни серии!Надявам се да не ме излъжат тези от ams и до седмица да пратят превод на основните неща за тестовете. Ако беше на англйиски щях да го пусна директно, ама е на немски......
                      Човек, не съм те наричал глупак а само, че говориш глупости. Не те познавам, не знам дали си умен или глупав, а само казвам, че говориш някаки неща, които явно някъде си чел и не си доразбрал и се пробваш да минеш с тях. За това ти казвам прочети още малко и тогава пиши дали е така, както казваш.Ето дори отново в това изречение грешиш:
                      "много от колегите тук са именно с такива "сметала"
                      Да те информирам, че 66,6% от колегите тук не сме с такова "сметало", а само 33.3% от хората са с такова сметало.Ако за теб цифрата 33% е по-голямата може.Поздрави без лоши чувства и ще те помоля да не слагаш думи, които не съм изрекъл
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        BO написа:
                        Ето дори отново в това изречение грешиш:
                        "много от колегите тук са именно с такива "сметала"
                        Да те информирам, че 66,6% от колегите тук не сме с такова "сметало", а само 33.3% от хората са с такова сметало.Ако за теб цифрата 33% е по-голямата може.Поздрави без лоши чувства и ще те помоля да не слагаш думи, които не съм изрекъл
                        ааааа......това била глупостта, че не съм проучил годините на п-во на колегите, а съм писал "повечето" - добре - ПОСИПВАМ СИ ГЛАВАТА с ПЕПЕЛ за тази глупост!Интересно къде се намира статистиката колко човека с какъв тип комп. са, ами не съм я прочел и за това така се изказах "високопарно"!Изби на проценти, само за да не признаеш, че не беше дочел определението "моментен"!Всъщност, на колко си години, ако не е тайна? Аз съм на 36, да не кажеш, че питам, а не споделям!
                        Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                        Коментар


                          pr_00f написа:
                          Извинявам се за офтопика, но в Бо определено не те е нарекъл глупак.
                          Какъв е човек, който е "невеж" и "бълва СУПЕР глупости"?!? Явно имам проблем с дефинициите, а ужа бях добър в теази дисциплина?!?
                          Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                          Коментар


                            BO написа:
                            Човек, не съм те наричал глупак а само, че говориш глупости.
                            Аз все си мисля,че човек който говори глупости е глупак.Използвайки тази думичка "глупости",е косвен начин да се нарече един човек глупак.За това призовавам във форума,тази дума да се извади от употреба,колкото и да е любима на някои,и спазване на по толерантен спор.Има много по подходящи думи за да се каже на някой че греши.Поздрави към спорещите.

                            Коментар


                              Reptile написа:
                              ааааа......това била глупостта, че не съм проучил годините на п-во на колегите, а съм писал "повечето" - добре - ПОСИПВАМ СИ ГЛАВАТА с ПЕПЕЛ за тази глупост!Интересно къде се намира статистиката колко човека с какъв тип комп. са, ами не съм я прочел и за това така се изказах "високопарно"!Изби на проценти, само за да не признаеш, че не беше дочел определението "моментен"!Всъщност, на колко си години, ако не е тайна? Аз съм на 36, да не кажеш, че питам, а не споделям!
                              1. Годината на производство няма нищо общо.2. Никой от борд компютрите на Либрата не показва моментен разход. Различните компютри монтирани в различното оборудване имат различен алгоритъм за пресмятане на използваното гориво.Определението "моментен" го прочетох много точно и вярно, но ако проследиш историята ще видиш, за какво говоря.3. Навлизаш в личното пространство и не виждам какво общо има това с темата.С две думи и казано накратко от мен:1. Моя автомобил и всички изправни жтд двигатели (тези с 8 и съответно 10 клапана) могат да си спаднат под заводския разход даден по каталог при спазване на извънградска скорост от 90км/ч +- няколко си там и съответно ограничения поставени със знаци/табели.2. Всички изправни жтд двигатели на чисто извънградско шофиране дават приблизително точно толкова, колкото е по каталог в книжката за експлоатация. Условия - спазване в цяла България Закона за движение по пътищата - магистрала 130км/ч, междуградски пътища от 90км/ч, градско 50км/ч, ако не е оказано нещо друго с указателни табели/знаци3. Всички изправни жтд двигатели при брутално каране/отношение дават значително по-голям разход от този оказан в книжката за експлоатация.4. Всички жтд двигатели на градско каране дават относително различен разход според движението, задръстванията и стил на каране.Кажи точно по коя точка не си съгласен, за да видим какво толкова се нервираш.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                Може ли колата да харчи по-малко от заводските данни?
                                хехе може може само ако се кара по надолнище :mrgreen
                                Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                                ESP ASR CC HH MSR 6AB

                                Коментар

                                Working...
                                X