Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли колата да харчи по-малко от заводските данни?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    simeon3000 написа:
    Reptile написа:
    ...
    Досаден си вече и почваш да лазиш по нервите на много хора. Те какво да направят? Да си хвърлят колите, щото техните данни не съвпадат с твоите "източници"? Или да си сменят стила и маршрутите на каране за да влязат в "нормите"? И как си представяш някой производител да напише разход, който ще е непостижим за 90% от шофьорите? Било от липсата на желание или умения.
    Спирам да пиша по този въпрос, защото не получавам инфо. от установени източници, а само лични мнения т.е вече няма да дразня никого! Няма да навлизам в темата за "компа" на Ланчия, който показва моментен разход на база средни показания от 5мин и на който за градско движение не може да му се има никакво доверие. Няма да коментирам, че много колкеги са разбрали, че показанията на въпросното "сметало" са горе-долу коректни единствено за големи дистанции(500км) сравнително равномерно извънградско каране.Прозиводителите дават разход по ЕСЕ, който разход в 99% е непостижим, това показват реалните тестове, които Ви цитирам от доста време.Всеки има право да не се съгласи с подобни тестове - ДЕМОКРАЦИЯ, но в такава ситуация е нормално да предложи друга призната институция, която да потвърди неговата теза.
    Fiat Marea JTD 105 09.2000г

    Коментар


      #77
      Ами аз борд компа на колата по принцип не го гледам. Снимките почнах да ги пускам след като ми каза че среден разхода 5.6 /100 за тази кола и мотор е невъзможен.Аз си гледам това което зареждам на бензиностанцията и това което вадя от джоба си за да платя.И за момента съм изминал 25.052 km и съм заредил 1395 литра.Това е.Среден разход 5.57/100.И ако трябва да избера дали да вярвам на :а) това което виждам на бензиностанцията и на това което съм извадил от джоба си за гориво,б) тестове правени от германски експерти при неизвестни за мен условия.Понеже не съм експерт от Германия - ще си избера отговор А.Пък нищо че не съм призната от никого институция. Нито съм еталон за каране.Нищо - карам си кочината , зареждам си и си свиркам.
      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

      Коментар


        #78
        ogi28b написа:
        Колеги, спорът вече става безсмислен. Моля ви придържайте се към добрия тон, и нека не отвращаваме хората да четат тази иначе интересна тема, в която всеки може да се поинтересува при какъв стил на каране кой двигател колко харчи. Надявам се до края на седмицата да публикувам поредното си зареждане, като вече съм изминал 830 км, а лампата още не е светнала, което по досегашна статистика означава че ще заредя не повече от 50-51 литра. От тях - около, 10-12 % са извънградско. По заводски данни, на които държи колегата Reptile, трябва да съм с разход 0.9 * 7.2 + 0.1 * 4.5 = 6.93/100. Да видим какво ще покаже касовата бележка. Както винаги ще напълня плътно до ръба. Аз си прогнозирам около 5.9 - 6.1 / 100
        Вече не те разбирам! Ти си публикувал средният си разход от дълго време тестове - съгалсих се и аз имам подобен среден разход. С настоящият си тест се самоопровергаваш или какво искаш да ми покажеш. Какво твърдиш?!Ти се реферриаш на лампата за да отчетеш колко километра минаваш, ламапата може да светне с 8-10 литра вътре(малко наклон и си готов), може да светне и с 5(наклон в обратна посока) т.е спокойно ти дава 3-5 литра отклонение. Иначе казано ще си дадеш едни летни 6.6 градско при внимателно каране по добър маршрут, което е добър разход, който е постижим за твоята по-лека кола!
        Fiat Marea JTD 105 09.2000г

        Коментар


          #79
          А дали от това което е написал Оги не се разбира, че светването на лампата служи само за индикация че е време да зареди и да даде точните данни от колонката ?Все пак като покара човек повече време една кола , колкото и да е неточен нивомера на горивото ( и самата лампа) все пак добиваш представа колко гориво ти остава следейки показанията на нивомера.И какво пречи на базата на показанията му да си изчислиш един груб разход както той е направил?Чакаме точните данни и това е. Само че какво ще стане ако предвиждането му е точно ?
          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

          Коментар


            #80
            айде да си кажа, да видите, че всички сте икономични градско (без задръстняния и нормално каране, тук-там прекъсвач и тъй нататък) - 12-13, че може и доста, всичко зависи от втората част на типа каране..може и към 17-18 да отидем става въпрос за бензинов двигател, ненатоварен с климатици, хидравлики и ел пакети.. Карайте си дизелите и да не ви дреме, все пак, ако караш за разход 4 към морето ще пътуваш два дена (образно казано) и ще се изнервиш доста, а нервите не струват 20лв, съгласете се
            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
            e30 forever!

            Коментар


              #81
              Reptile написа:
              Няма да навлизам в темата за "компа" на Ланчия, който показва моментен разход на база средни показания от 5мин и на който за градско движение не може да му се има никакво доверие. Няма да коментирам, че много колкеги са разбрали, че показанията на въпросното "сметало" са горе-долу коректни единствено за големи дистанции(500км) сравнително равномерно извънградско каране.Прозиводителите дават разход по ЕСЕ, който разход в 99% е непостижим, това показват реалните тестове, които Ви цитирам от доста време.Всеки има право да не се съгласи с подобни тестове - ДЕМОКРАЦИЯ, но в такава ситуация е нормално да предложи друга призната институция, която да потвърди неговата теза.
              1. "Компа" на Ланча не показва само последните 5 минути. Осведоми се малко, разучи как стоят нещата и тогава не пиши глупости.2. Показанието на ИЦС-а ("комп"-а както го наричаш) за последните 10к километра спрямо разхода показан от колонка при мен се различават точно в 50 милилитра (едно малко).3. Ако прекосиш 40 пъти България по всички видове пътища и спазваш ограничението според знаците и законите ти гарантирам, че ще влезнеш точно в рамките на извънградския разход цитиран точно по книжка съпроводена с автомобила.Това, че или въобще не спазваш законите и караш с доста над ограничението, или колата ти не е наред, е повод да търсиш оправдания от някакви си хора, някъде където разбираш ли те казали колко трябва да харчи даден автомобил п.п. Вчера прекарах доста време с цел да намеря въпросните 2.8л/100км дадени от Ауди-А3. Не успях. Също така прекарах и доста време в търсене на методите точно на измерване на извънградския цикъл. Също не успях да намеря информация. Положението щеше да е малко по-сериозно ако всичко това беше цитирано точно. Много списания четеш
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #82
                BO написа:
                1. "Компа" на Ланча не показва само последните 5 минути. Осведоми се малко, разучи как стоят нещата и тогава не пиши глупости....
                Какво съм написал, какво си разбрал и какво ми обясняваш?!? "......"компа" на Ланчия, който показва моментен разход на база средни показания от 5мин".Да, чета много литература и моите тестове, странно съвпадат :D с тези на ams, а вашите НЕ, е аз се доверявам на себе си и на ams! Вие не сте съгалсни - ДЕМОКРАЦИЯ. И все пак, хубаво щеше да е да има потвърждение на вашите резултати от някоя тестваща автомобили организация, но няма или Вие не четете достаъчно - незнам!
                Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                Коментар


                  #83
                  Krasen_dk написа:
                  Ами на мен ми дава разход градско около 7,5, аизвънградско 5-5,5 кракът ми не е тежък, е понякога бързам, н о това са много редки случаи. Общо взето разхода съм си го засичал 3 или 4 пъти и винаги ми дава един и същрезултат 6,666666..... :D Смешно, но елката това показва
                  Сигурно си прав, проблемът е, че хора с два пъти по-мощни мотори и 1.5 пъти по-тежки автомобили, докладват за по-нисък разход!
                  Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                  Коментар


                    #84
                    Ами какъв е смисъла да няма да ми я продава. :D Да си докладват каквото щат аз вече си я карам от доста време и нямам грижи. А и кой каквото ще да ми разправя всички Fiat-и горят повечко !!!
                    Fiat Punto 1,7 TD 70hp 94г.

                    Коментар


                      #85
                      Reptile написа:
                      BO написа:
                      1. "Компа" на Ланча не показва само последните 5 минути. Осведоми се малко, разучи как стоят нещата и тогава не пиши глупости....
                      Какво съм написал, какво си разбрал и какво ми обясняваш?!? "......"компа" на Ланчия, който показва моментен разход на база средни показания от 5мин".Да, чета много литература и моите тестове, странно съвпадат :D с тези на ams, а вашите НЕ, е аз се доверявам на себе си и на ams! Вие не сте съгалсни - ДЕМОКРАЦИЯ. И все пак, хубаво щеше да е да има потвърждение на вашите резултати от някоя тестваща автомобили организация, но няма или Вие не четете достаъчно - незнам!
                      Ами явно не си прочел както трябва. Има разлика в компютрите на Ланчите. Прочети по-подробно и пак се пробвай да пишеш.
                      Reptile написа:
                      Krasen_dk написа:
                      Ами на мен ми дава разход градско около 7,5, аизвънградско 5-5,5 кракът ми не е тежък, е понякога бързам, н о това са много редки случаи. Общо взето разхода съм си го засичал 3 или 4 пъти и винаги ми дава един и същрезултат 6,666666..... :D Смешно, но елката това показва
                      Сигурно си прав, проблемът е, че хора с два пъти по-мощни мотори и 1.5 пъти по-тежки автомобили, докладват за по-нисък разход!
                      Аз ще ти отговоря точно.Точно автомобила на колегата е супер недоразумение. Тоест автомобила си е много добре, но този стар двигател се "хвали" с доста лакомата си натура.И естествено искаш доказателство, аз имам такова:Либра 2.4жтд - 5.6л/100кмПунто 1.7ТД - 5.9л/100км.Либрата и Пунтото са карани 100% с еднакво темпо. Залепени едно за друга и няма как да се различава средната скорост. Либрата през 100% от времето е на климатик. Пунтото просто се пусна за пробата и като умря му го спрях, за да мога да се предвижвам по-добре. Пунтото със сигурност е карано по-икономично, защото го карах аз, а Либрата я караше жената. Въпреки, че използвах всички условия на пътя резултатите говорят категорично.Поздрави към ams
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #86
                        1,7 TD2,4 JTDЗащо никой никога не обръща внимание на технологията,а само на обема?
                        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                        Kawasaki ER-6n'2012

                        Коментар


                          #87
                          Е това са просто дребни подробности.Все пак JTD e къде къде по-стара технология от TD.Фактори като натоварване на двигателя при определена скорост ( дори и най-общо казано колко е натиснат педала на газта) също не се отчитат.Също като разликите в предавателните числа на скоростната кутия и диференциала. Разлика в обороти на двигателя при поддържане на скорост от 100 км/ч (съвсем произволно)И да със сигурност мога да твърдя че по-големият двигател при определени режими е по-ненатоварен от малкият, и съответно ще даде по-нисък разход.И че масата на колата играе основно роля при ускорение, а при поддържане на равномерна скорост на равен път не е от такова значение ( това поне беше загатнато),Коефициент на челно съпротивление. Съотношение кс/тон. Скромно мнение без тестове от амс и непотвърдено от германски експерти - коли в диапазона 80-100 коня/тон са способни да дадат оптимален разход, с изключение не случаи на мега идиотско изчислена ск. кутия.И прочие щуротии.Подробности както и да го погледнеш.
                          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                          Коментар


                            #88
                            BO написа:
                            ....Ами явно не си прочел както трябва. Има разлика в компютрите на Ланчите. Прочети по-подробно и пак се пробвай да пишеш.....
                            Не се измъквай, че имало разлика.....ами нормално за 5 години да има разлики, но машинките които визирам са ФАКТ, нали! И доста колеги от форума са с такива "сметала" в колите си или бъркам?!?Не беше прочел добре и сега "бягаш по тъча", не е мнооо коректно.
                            Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                            Коментар


                              #89
                              Последните няколко пейджес трябва да ги отделят в отделна тема
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                #90
                                Споко - вече имам контакт с ams Bulgaria. Съвсем случайно, те подготвят поредната малка книжка към списанието, която ще е за наична на провеждане не тестовете....какво СЪВПАДЕНИЕ, а?!Няколко пъти през годината към списанията излизат малки книжки, които са тематични и малко по-технически, последната беше за горивата и беше много интересна, но по принцип са интересни.Обещаха ми, че щом имат преведено най-важното за тестовете, ще ми го пратят в аванс, така във форума ще постъпи допълнителна и надявам се полезна информация по дискутираният ВЪПРОС!ПОЗДРАВИ
                                Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                                Коментар

                                Working...
                                X