Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли колата да харчи по-малко от заводските данни?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    BO написа:
    Като няма какво да кажеш по темата по-добре не спами.
    Не спамя, а Ти правя услуга! Насочвам ти вниманието, към онзи "зъл демон" - комп’а, който те послъгва, а Ти редовно го храниш и поиш с електричество!
    Fiat Marea JTD 105 09.2000г

    Коментар


      Reptile написа:
      BO написа:
      Като няма какво да кажеш по темата по-добре не спами.
      Не спамя, а Ти правя услуга! Насочвам ти вниманието, към онзи "зъл демон" - комп’а, който те послъгва, а Ти редовно го храниш и поиш с електричество!
      Уау, не знаех, че ми познаваш колата повече от мен. Всеки ден я караш и знаеш с колко лъже.Съжалявам за невежеството, в което бях изпаднал до сега.Благодаря ти, че ми помогна да прогледна.п.п. Съжалявам за офтопика, като се надявам да не пречи това за темата.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        Да не замре темата малко да я избутам.Тука с последното зареждане си карам супер икономично, за да мога да напиша резултата в края на резервоара, пък да видим какво ще излзе.Явно с летните отпуски усещам и намаляване на общия трафик, или поне предполагам, че това е причината.Като имам крайния перфектен резултат отново ще повдигна въпроса.Сега съм опънал и платна на тавана и те да помагат, за да използвам и попътния вятър :D Нека се сърдят хора, които не им изнася това, като използвам и всички физични закони в моя полза, за да намаля разхода до минимум
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          Въпреки, че съм на бензин, в момента имам градски разход с 2.3л под заводския градски и с 1.2л. под заводския смесен. Та кой каквото иска да мисли. Физ. закони са и на моя страна.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            Така, да си дойдем на думата, която бях обещал в последния си пост в тази тема.Резултата е факт. Току що идвам от бензиностанцията Минах толкова важната за мен психологична граница - 1007.4км с един резервоар гориво в София Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Та който иска да смята нека ми каже колко ми е разхода при заредени 56.66л гориво и изминати 1007.4км.Задачка - закачка.Поздравявам всички експерти от всякакви лъскави списания.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              В момента по бордкомпютър съм с разход 5,8 л/100 км при изминати само в София около 700 км. Средна скорост по показания от сутринта 21,7 км/ч.По заводски данни разходът ми градско трябва да е 6,1 л / 100 км.Маршрутът си съм го описвал и мисля няма спорове, че е наистина градски.Уточнявам, че километрите на климатик са изключително малко.
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                чета ви постингите и просто нямам думи .в градско от 6.8 лт на долу не успях да сляза и то с 1.6лт мотор .средна скорост между 17-20 км ч.вече аз ли съм некадърен и лош водач или колата гори много макар че има и 6 предавка .
                Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                ESP ASR CC HH MSR 6AB

                Коментар


                  pixelbs написа:
                  чета ви постингите и просто нямам думи .в градско от 6.8 лт на долу не успях да сляза и то с 1.6лт мотор .средна скорост между 17-20 км ч.вече аз ли съм некадърен и лош водач или колата гори много макар че има и 6 предавка .
                  Нормална ти е колата и нормално си карал и за това си получил нормален раззход.Колегата ВО е карал за рекорд за нисък градски разход.Представям си каква Баба е бил по улиците на София,пълзеиики с едва натиснат педал на газта.Едно е да караш нормално,друго е когато преследваш рекорд.

                  Коментар


                    Само колегата Reptile не иска да признае че отговорът на въпроса е "Да". Аз без да преследвам никакви рекорди, съм изминал вече 870 км, а резервоарът е 60 литров, и още не съм зареждал. По каталожни данни - при 850 км май трябва да ми изгасне колата поради липса на гориво.

                    Коментар


                      Stefan Hadjov написа:
                      Нормална ти е колата и нормално си карал и за това си получил нормален раззход.Колегата ВО е карал за рекорд за нисък градски разход.Представям си каква Баба е бил по улиците на София,пълзеиики с едва натиснат педал на газта.Едно е да караш нормално,друго е когато преследваш рекорд.
                      А случайно да имате данни за средна скорост и маршрут при това засичане за да пускате подобни "бабешки" коментари ?Браво Боби направо изкърти миФките п.с Бях си приготвил туба с 5 литра да идвам да те спасявам ако закъсаш
                      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                      Коментар


                        pixelbs написа:
                        ...или колата гори много макар че има и 6 предавка .
                        Мисля,че ако не ползваш 6 предавка ще паднеш под 6,5.
                        Stefan Hadjov написа:
                        ...Представям си каква Баба е бил по улиците на София,пълзеиики с едва натиснат педал на газта.Едно е да караш нормално,друго е когато преследваш рекорд.
                        Чак баба надали,но едваааам е ускорявал или съм в грешка?!Както се казва: и до като се наведа той охлюва избяга в храстите ... :D !
                        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                        http://www.keepfighting.ms

                        Коментар


                          Jimy написа:
                          pixelbs написа:
                          ...или колата гори много макар че има и 6 предавка .
                          Мисля,че ако не ползваш 6 предавка ще паднеш под 6,5.
                          Stefan Hadjov написа:
                          ...Представям си каква Баба е бил по улиците на София,пълзеиики с едва натиснат педал на газта.Едно е да караш нормално,друго е когато преследваш рекорд.
                          Чак баба надали,но едваааам е ускорявал или съм в грешка?!Както се казва: и до като се наведа той охлюва избяга в храстите ... :D !
                          Защо да е едвам? Настъпваш на 3та до 50-52 км/ч и ръгаш 6та. Ускоряваш за 6 секунди и оттам разхода ти е около 3/100.Ти по-бързо ли ускоряваш?
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            Понеже и аз се впечатлих от споменатите разходи на гориво в градски условия, точно в момента съм в процес на експерименти. Извода е ясен: при бързо ускорение следва висок разход, а при плавно и с мнооого леко натискане на педалчето имаме доста по-нисък разход. Вероятно може да се постигне литър и малко разлика. Разбира се аз не съм открил топлата вода, много преди мен колеги от форума коментираха това...е аз си го доказах в реални условия.Според мен шофиране с бързо ускоряване и после на висока предавка не е оравдано, особенно за град като Пловдив. Много къси улички и е невъзможно да се възползвам от 6 ако я имах ,разбира се?! В момента ускорявам възможно най-бавно,без да се пречкам на някой. Като ускоря достатъчно пускам по инерция. Знам от вас ,че когато си на скорост и пуснеш колата без гас притока на гориво спира на 100%, но това не ме устройва,защото от 55-60 км/ч много бързо пада скоростта и пак трябва да свалям предавките, за да влезна оптимални обороти и да доускоря.
                            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                            http://www.keepfighting.ms

                            Коментар


                              Точно обратното забелязваме на служебните коли. Бързо ускорение и после висока предавка е по-икономично. Според мен обаче много зависи от кубатурата. Защото Тиковците се държат точно както пише колегата, но 2000 кубиковите са наобратно.
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар


                                Аз карам както съм написал - бързо ускорение и после поддържам скоростта. След като давам 0,3 литра под заводския разход значи действа.
                                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                                Коментар

                                Working...
                                X