Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За дизелът и настоящия студ!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    perlsite написа:
    Anaboliy написа:
    незнам какво го хвалите тоя Алпин дизел? Аз зареждам само Лукойл Петрол само сега оняден сложих добавка и то за всеки случай че като слушах по новините -24. Днес сутирнта -15.4 запали от раз от първото завъртане , найстина след 1-2 секунди но все пак си е хладничко Слагайте по малко Кастрол ТДА и стискайте палци к’во друго да ви кажа?!
    При мен е възможно проблема да е от използваните добавки.. нормално след като ползваш добавка за почистване следва смяна на филтъра.. а аз не съм го сменял.. т.е. сменян е преди 2 месеца, заедно с другите консумативи, но добавките съм ги ползвал след смяната.. и като се насъберат факторите: задръстен филтър + студ е напълно възможно и това да е проблема... отделен въпрос е качеството на горивото.Както отбелязах, независимо как се казва веригата: Шел, ОМВ, Лукойл и т.н.. собстениците на бензиностанциите могат да си имат собствена политки (според това колко бързо искат да забогатеят). Може на една бензиностанция на Лукойл да ти сипят страхотно гориво, а на друга от твоята кола да не става повече за нищо! Същата история е и с ОМВ... например тази в Мусагеница е на стратегическо място и е супер удобна и вероятно за това разчитат, че ще има много будали които ще зареждат от там (само предположение). За това най-добре е да отида в читав сервиз и да погледнат какво в действителност е станало и да съм сигурен за причината!zgabrovski: Мерси много за предложението, възможно е и да се възползвам от него...аз съм по-точно на Ситняково.. но за сега няма да те притеснявам. Нека да чуем и колегите за тяхното мнение, но ми се струва странно съвпадение. Ако имах повече време щях да ги съдя (дори конкретната причина да не е в ОМВ-то.. съм сигурен, че дизела /както и на всякъде другаде/ не отговаря на изискванията за качество!)
    Звънни ми утре, по обедно време, мога да те дръпна до Вантотрейд, като се прибирам към Кокаляне.Съвсем близо съм до Ситняково, в Полиграфическия комбинат ми е редакцията.0887 631329 или 942 26 43, Иван
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    Коментар


      #32
      Благодаря колеги, за момента колата ще остане за ден-два пред нас, а утре ще запиша час във ВантоТрейд, че има и други дребни неща да се оправят.. и така на куп всичко да стане.Иначе замерих напрежението на акумулатора и е около 11.75 V (при свалена клема 11.85 V), което според мен е достатъчно, че да отхвърля вероятността проблема със запалването да е в акумулатора (нормалното е около 12-13V)..
      FIAT Marea 1.9 JTD HLX

      Коментар


        #33
        Е този акумулатор... няма никой в него! Но явно си му видял сметката в опитите да запалиш.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #34
          perlsite написа:
          Благодаря колеги, за момента колата ще остане за ден-два пред нас, а утре ще запиша час във ВантоТрейд, че има и други дребни неща да се оправят.. и така на куп всичко да стане.Иначе замерих напрежението на акумулатора и е около 11.75 V (при свалена клема 11.85 V), което според мен е достатъчно, че да отхвърля вероятността проблема със запалването да е в акумулатора (нормалното е около 12-13V)..
          Тоз акумулатор, щом е толкова разреден, може и да замръзне, по-добре го свали и го дръж в къщи на топло, тая нощ ще е още по-студено.
          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

          Коментар


            #35
            Критичният минимум е около 10V... незнам какво имате в предвид?!
            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

            Коментар


              #36
              perlsite написа:
              Благодаря колеги, за момента колата ще остане за ден-два пред нас, а утре ще запиша час във ВантоТрейд, че има и други дребни неща да се оправят.. и така на куп всичко да стане.Иначе замерих напрежението на акумулатора и е около 11.75 V (при свалена клема 11.85 V), което според мен е достатъчно, че да отхвърля вероятността проблема със запалването да е в акумулатора (нормалното е около 12-13V)..
              Да това е най-разумното решение и както писах преди, поне от доста добре отоплената площ в сервиза на Ванто трейд, нещата може би ще се подобрят в добра насока."Анаболка" ,не скачай друже долкоз рязко с този "Лукойл" и аз писах по темата и други колеги така, че си направи труда да прочетеш по-назад тази и още една-две теми.Обосновано, защо и как беше написано на чист БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, ЗАЩО ОТ ТАМ не и т.н.А пък ти си зареждай от където си искаш-- ако искаш и от "КАСПИЧАН ОЙЛ" или подобно.Все пак парите са си твои.Но все-пак да ти спестя малко време, пък то времето е пари ще ти кажа.ЗАЩОТО ТЯХНАТА НАФТА Е С ВИСОКО СЪДЪРЖАНИЕ НА СЯРА,НЯМАТ ТЕХНОЛОГИИ ЗА НИСКОСЕРНИСТИ ГОРИВА И СКОРО НЯМА ДА ИМАТ!Всички вносители на нови дизелови автомобили са пропищели от тях с тези гаранции, като някои дори не искат да внасят определени по-съвременни дизели.Друго нямам какво да ти кажа защото темата е много обширна и определено не здравословна така, че ако искаш пак си зареждай от тях.У С П Е Х и най-вече к ъ с м е т.
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #37
                perlsite написа:
                Критичният минимум е около 10V... незнам какво имате в предвид?!
                Не знам точно колко волта е минимума, чувал съм, че разреден акумулатор може да замръзне.
                Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                Коментар


                  #38
                  perlsite написа:
                  Критичният минимум е около 10V... незнам какво имате в предвид?!
                  Нормалното напрежение, което дават в книгата е 12.66 волта! Тогава, акумулатора е на 100%. 75% е при 12.48 волта и 50% при 12.30 волта. Иде реч за препоръчаният от производителя 60 амперов акумулатор. В този смисъл твоят акумулатор е мъртвец. По принцип някой може да се намеси и да каже, че силата на тока няма общо с напрежението, но то все пак е индикатор за състоянието на акумулатора
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #39
                    Ами имах в предивд, че акумулатора не е разреден много (все пак 6-7 опита да запаля си разрежда акумулатора в известна степен) и с 11.75V би трябвало да е напълно достатъчно да запаля.. при нормални обстоятелства!Преди известно време алармата на колата беше се скапала и релето за мигачите беше залепнало... и така стоя колата една нощ с включени мигачи. Колата беше точно закупена и още не беше застрахована.. и не посмях да извадя акумулатора за да не се изключи алармата.. както и да е.. не беше добре решение. На следващият ден трябваше с приятел да палим колата като взехме ток от неговият автомобил, защото моят (същият) акумулатор тотално беше здал багажа.. не работеше нито аларма, нито радиото - нищо!Паленето стана след 5 до макс 10 мин зареждане на моят акумулатор.. през неговият (бяхме запалили неговият двигател като беше оставен на празен ход). Нямате идея как едва светеха лампичките по таблото, а алармате едва работеше, когато запалихме за първи път! Разкачихме кабелите и преместихма неговата кола за да може да изкараме моята.. пръвият път по поргрешка колата изгасна... и се наложи 2-ри път да палим с моят акумулатор но вече без помощ от другата кола.. запали от раз! Няма начин за тези 5-10 минути акумулатора да се е заредил.. а беше тотално изтощен и за това си мисля, че сега без проблем трябва да запали и, че проблема изобщо не е в акумулатора!
                    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                    Коментар


                      #40
                      Nino не съм казал че е хубава но половината закъсали казват че са с Алпин Дизел аз просто казах че съм с обикновенна от Лукойл и малко Кастрол ТДА .Неискам да обидя никого нп. Зареждам от там не за друго щото работят с Транскарт и не плащам на момента не заради друго
                      Fiat Bravo 1.9 TD100

                      Коментар


                        #41
                        Vladim написа:
                        perlsite написа:
                        Критичният минимум е около 10V... незнам какво имате в предвид?!
                        Нормалното напрежение, което дават в книгата е 12.66 волта! Тогава, акумулатора е на 100%. 75% е при 12.48 волта и 50% при 12.30 волта. Иде реч за препоръчаният от производителя 60 амперов акумулатор. В този смисъл твоят акумулатор е мъртвец. По принцип някой може да се намеси и да каже, че силата на тока няма общо с напрежението, но то все пак е индикатор за състоянието на акумулатора
                        И с това не мога да се съглася на пълно Последният път като запалих усешно двигателя (предишната вечер) индикацията на таблото не показваше проблем с акумулатора.. иначе щях да напиша, че имам проблем с акумулатора и сега да си търся нов Нормално напрежението на една клетка не трябва да пада под 1.7 V (номинално са 2 V, т.е. 6 клетки по 2 V всяка).. което означава, че при "нормално" напрежение 12.66 (както казваш ти) означава, че минимума е около 10.8 V и така да е... няма логика моите текущи 11.75 V да дават каквото и да е отражение върху запалването на двигателя.. ако някой смята, че не е така.. да ходя да си купувам утре нов и зареден акумулатор
                        FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                        Коментар


                          #42
                          perlsite написа:
                          Vladim написа:
                          perlsite написа:
                          Критичният минимум е около 10V... незнам какво имате в предвид?!
                          Нормалното напрежение, което дават в книгата е 12.66 волта! Тогава, акумулатора е на 100%. 75% е при 12.48 волта и 50% при 12.30 волта. Иде реч за препоръчаният от производителя 60 амперов акумулатор. В този смисъл твоят акумулатор е мъртвец. По принцип някой може да се намеси и да каже, че силата на тока няма общо с напрежението, но то все пак е индикатор за състоянието на акумулатора
                          И с това не мога да се съглася на пълно Последният път като запалих усешно двигателя (предишната вечер) индикацията на таблото не показваше проблем с акумулатора.. иначе щях да напиша, че имам проблем с акумулатора и сега да си търся нов Нормално напрежението на една клетка не трябва да пада под 1.7 V (номинално са 2 V, т.е. 6 клетки по 2 V всяка).. което означава, че при "нормално" напрежение 12.66 (както казваш ти) означава, че минимума е около 10.8 V и така да е... няма логика моите текущи 11.75 V да дават каквото и да е отражение върху запалването на двигателя.. ако някой смята, че не е така.. да ходя да си купувам утре нов и зареден акумулатор
                          Под 10.7 V акумулатора е "мъртвец" и е загубен безвъзвратно, поне така са ме учили в ТУ Габрово, имаше някакъв вариант с промиване за премахване на оловно антимониевата шлака която е паднала на дъното, но метода е крайно неефективен и доста несигурен, както и трудоемък, колега измери гъстотата на електролита, не мога да си спомня колко точно трябваше да бъде но е някъде около 1.026-1.030 /дано да не пиша глупости/, но имай в предвид че тук разликите са малки /нека се изкаже човек който се занимава с това/ Ако се добавя киселина, после трябва да се дозареди! P.S. Айде де, на времето кой да слуша доцент Стефанов Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 , то нали имаше колежки за зяпане
                          Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                          Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                          Коментар


                            #43
                            Виж... карам десет години кола и съм сменял не помя вече, колко акумулатора, често поради моята некомпетентност ги скапвах, но все пак човек се учи от грешките си и трупа опит. Приятно изненадан останах, като видях, че моята фиатка е с оргиналният си акумулатор, т.е. над 7 годишен и сега пали без проблеми Не съм казал, че проблема ти е САМО в акумулатора, просто ти казвам, че е мъртав и, ако не вземеш мерки скоро да го заредиш при тези темперетури и факта, че вече си го изтощавал тотално (преди време) ще трябва да се сбогуваш с него.
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #44
                              za naftata

                              За съжаление трябва да призная че и аз се разочаровах от Алпин дизела на OMV. Колата Brava TD100 стои в гараж и при -15 навън запали без проблем. Стоя навън около 4 часа припалих я, запали без проблем. Вечерта обаче завъртях но незапали. Опипах помпичката, беше замръзнала. От там пътна помощ и в гаража. Сега трябва да сменя горивниа филтър. Дано да няма други поражения защото преди да я изтегля на сутринта температурата беше -20

                              Коментар


                                #45
                                Anaboliy написа:
                                Nino не съм казал че е хубава но половината закъсали казват че са с Алпин Дизел аз просто казах че съм с обикновенна от Лукойл и малко Кастрол ТДА .Неискам да обидя никого нп. Зареждам от там не за друго щото работят с Транскарт и не плащам на момента не заради друго
                                Да, но от една единствена бензиностанция на OMV и те колегите я разбраха коя е.Мърша има във всяко стадо. Във фирмата където работя също бяхме на Транскард и Лук.Но миналия февруари след като няколко месечните служебни "Волва" на "босовете" изкапаха едно по едно,"Лукойл" е вече мръсна дума.Става дума за D5 моторите на S 80, XC70 и джипа ХС 90.Не става дума за обиди, предполагам никой не се засяга от фактите.А те за съжаление са такива.Пък и не съм рекламен агент или PR на OMV.Зареждам също и от турската OPJET и също съм много доволен.Само да вмента и завършвам: Разправиите с въпросните возила стигнаха до там, че за една бройка беше от МОТОПФОЕ да снемат гаранцията. Погледни и тук: http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?t=4704
                                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                                Коментар

                                Working...
                                X