Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За дизелът и настоящия студ!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Vladim написа:
    EXECUTE говоря ти за постоянно каране, а не седмица-две. Много ясно, че силният тока на акумулатора не пречи на колата, напротив! Проблема е, че колата ти ще пречи на акумулатора и няма да му създава комфотни условия за добър живот. Хубаво е да се съобразяваш с това, какво препоръчва прозиводителя на колата ти, ако искаш да я имаш дълго и безпроблемно. Мисля, че бях ясен, не ми се разтягат повече локуми.
    ми не беше ясен, както и сега си противоречиш -хем казваш, че акумулатора няма да пречи на фиата, хем- да се съобразявам с производителя не на акумулатора, а на колата- ей туй ако не са локуми- немам думи аре със здраве и голем акумулатор на фиатара- ...... фиата ти казвам ...... зимата нема такова нещо и без тва требе акумулатора да се разрежда напълно и напълно да се зарежда, еми като падне нацяло го вадя, зареждам и газ докато се стопли.....ще му е добре мисля ареМодериран постZaphod

    Коментар


      #62
      Модериран постZaphod
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #63
        Модериран постZaphod

        Коментар


          #64
          Значи за да ти е мирна главата и за да ти работи акумулатора както трябва е необходимо да си смениш и алетернатора... с такъв подходящ (по-мощен) за новия акумулатор, така, че да се зарежда с определен ток за определено време По-този начин ще ти работи акумулатора по-добре и ще ти издържи по-дълго.Това със стартовия ток не означава, че автомобилът ти удърно пали със/дръпа ток 800А а означава, че акумулатора може да издържи удърно натоварване и кратковременна консумация на ток до 800А, от което твоят автомобил няма нужда. В действителност за моята Мареа изискванията са за 162-198А...А сега по моята сага... В момента акумулатора е в стаята и се зарежда с едно "зарядно" което го направих с подръчни материали преди час... Като се има в предвид, че го зареждам с 14V/1.5A ще има да почакам бая време.. но сега актуалното му състояние е 12.3V (което е доста над 11.8V). Лошата новина е, че електролита е под минималното ниво, а акумулатора е необслужваем.. така, че няма да ми се размине покупката на акумулатор.. дори и да запаля със сегашният...
          FIAT Marea 1.9 JTD HLX

          Коментар


            #65
            По въпроса с акумулаторите ето и моето мнение. Противно на заводските предписания аз винаги съм поставял по големи акумулатори на моите автомобили. На Уното 1.3 дизел вместо 45ампер часа както е оригиналния му поставихме 84ач.и така си кара 5-6 години без да ми дефектира генератора.Мерцедеса ми също беше дошъл от германия с нов 45амч уж нещо бързо стартерен и действително докато не даде накъсо една клетка нямаше проблем паленето. Сега от две години съм му поставил монбат 84ач и си работи безупречно.Така че по големите амперчасове не създават проблем на генератора това е извод от моята дългогодишна практика.За дизелите е много важно още от края на октомври да се налива нафта с добавка непременно или да се смени горивния филтър или да се развие отдоло има пробка за да изтече водата която се е утаила на дъното на филтъра.Точно тази вода замръзва през зимата в големия студ и създава проблем.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #66
              коцев написа:
              За дизелите е много важно още от края на октомври да се налива нафта с добавка непременно или да се смени горивния филтър или да се развие отдоло има пробка за да изтече водата която се е утаила на дъното на филтъра.Точно тази вода замръзва през зимата в големия студ и създава проблем.
              Използвам добавки редовно. Филтъра е сменян декември месец. Колата не пали.Утре слагам акумулатора зареден до дупка.. и ако не запали.. значи проблема е 100% в горивото...
              FIAT Marea 1.9 JTD HLX

              Коментар


                #67
                коцев написа:
                По въпроса с акумулаторите ето и моето мнение. Противно на заводските предписания аз винаги съм поставял по големи акумулатори на моите автомобили. На Уното 1.3 дизел вместо 45ампер часа както е оригиналния му поставихме 84ач.и така си кара 5-6 години без да ми дефектира генератора.Мерцедеса ми също беше дошъл от германия с нов 45амч уж нещо бързо стартерен и действително докато не даде накъсо една клетка нямаше проблем паленето. Сега от две години съм му поставил монбат 84ач и си работи безупречно.Така че по големите амперчасове не създават проблем на генератора това е извод от моята дългогодишна практика.За дизелите е много важно още от края на октомври да се налива нафта с добавка непременно или да се смени горивния филтър или да се развие отдоло има пробка за да изтече водата която се е утаила на дъното на филтъра.Точно тази вода замръзва през зимата в големия студ и създава проблем.
                Точно казано колега следях тука глупостите за акумолаторите ама не ми са занимава да споря.И 1000000 ампер часа да сложиш на колата си няма проблем само волтажа да ти отговаря. Ития глупости за 11 волта не ги знам кви бяха ама ако напрежението на акумолатора падне под 6 волта повече този акумолатор не може да се възтанови колкото и да го зареждаш заряда му няма да трае повече от 48 часа тва го учих в средното ми специално по токозахранващи устройства

                Коментар


                  #68
                  gdd55 написа:
                  Ития глупости за 11 волта не ги знам кви бяха ама ако напрежението на акумолатора падне под 6 волта повече този акумолатор не може да се възтанови колкото и да го зареждаш заряда му няма да трае повече от 48 часа тва го учих в средното ми специално по токозахранващи устройства
                  Почвам да се притеснявам за тебе 6 волта добре имаме си нов рекордьор
                  FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                  Коментар


                    #69
                    perlsite написа:
                    gdd55 написа:
                    Ития глупости за 11 волта не ги знам кви бяха ама ако напрежението на акумолатора падне под 6 волта повече този акумолатор не може да се възтанови колкото и да го зареждаш заряда му няма да трае повече от 48 часа тва го учих в средното ми специално по токозахранващи устройства
                    Почвам да се притеснявам за тебе 6 волта добре имаме си нов рекордьор
                    Айде почна се аве тва е минимум след който не може да се зареди посмъртно.Не че на 6 волта ще ти върти стартера отиди в някоя библиотека някаде по-научиш нещичко ползваи учебника на стефанов,на юдов или на който си поискаш аз не ти говоря глупости тука да са базикаме рекордьорче. 5 години тв и радио техника уча сега сам 3та година компютърни системи и технологии дай да не спорим за ток и жици а кво ше кажеш рекордьорче.Малко са поувляках май амаако някой не е съгласен с нещо мисля 4е се успорва и се слагат факти не вклиучване на тарикати тука рекордьори и незнам си кво

                    Коментар


                      #70
                      И по въпроса с разреждането на акумулатора си имам мое мнение .Миналата година вземайки багажа от багажника на мерцедеса не съм го бил затворил добре и крушката която осветява багажника е останала да свети. След два дни отивам да паля и няма грам ток .Акумулатора изтощен до край. Зареждах го 24 часа с малък ампераж и ето че цяла година нямам проблеми.Така че разреждането до край не значи че акумулатора си заминава. Има обаче едно но. Зависи как става разреждането . При мен е било с малък ток продължително време докато при теб е било за кратко време но с яко напъване и тогава може вътре клетките да са се разрушили.Имах Застава Юго 11 години я карах с оригиналния и акумулатор ТРЕПКА се казваше и с него я продадох.Не е за вярване но е факт. От 1975 до 1984 г съм карал Жигули и тогава нямах гараж .В такова студено време сутрин слагам манивелата и завъртам няколко пъти без контакт. После дам контакт и с едно завъртване на манивелата колата палеше . Просто ми беше жал да тормозя акумулатора в такива студове. това е от моя опит а то сегашните коли нямат манивели и тоя номер не минава :D
                      Фиат Панда 1.2 2006година
                      Синджира си идва ,а козата я няма...

                      Коментар


                        #71
                        gdd55 написа:
                        ...един тон глупости...
                        Почна се... сега ще си мерим пишките... завършил съм магистратура ТУ-София, специалност Електротехника!Щом си КСТ, отиди до 12 учебен блок, потърси проф.Минчев и го питай пича да ти обясни пропуските които имаш.Критичният минимум е 1.7 волта НА АКУМУЛАТОРНА КЛЕТКА! За 12 волта, това са 6 клетки по 2 волта - това са технологични стойностти и изисквания (протичащи химични реакции), точно както НЯМА БАТЕРИЯ 1.2 волта литиево-йонна!При 7 волта акумулатора отдавна ще е започнал да се разрушава... Друг основен проблем (освен липсата на първите ти 7 години) е, че генрализираш.. и не взимаш в предвид различните типове акумулатори, където критичните стайности на разряд са различни...
                        FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                        Коментар


                          #72
                          Аиде и аз да включа за спорта Ами това за мин (безопасно така да се каже) напрежение на клетка всички семе го чували или учили, но на практика ми се случи нещо друго.Преди 2 години (зимата) поради преблеми с алтернатора (утечка) една сутрин се качвам в колата и тя ни вопъл ни стон. Меря акумулатора(МОНБАТ) беше паднал под 2 волта, помисих че е заминал. Да ама след 2 дни зареждане и малко експерименти от моя страна с по-силни и слаби токове мога да кажа че сллучката не му се отрази ни най-малко на здравето. Днес 2 год по-късно пали парфектно, че дори оня ден бях сбършил бензина и го въртях в тоя студ сигурно 15-20 мин, след което като го мернах - 12.8 волта. Абе акумулатор слънце.Вече е някъде към 4 год, перфектен.А по въпроса с по-големия капаците съм 100% съгурен че няма никакви проблеми, че дори мисля е и по-добре.Айде със здаве...
                          ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
                          Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

                          Коментар


                            #73
                            perlsite написа:
                            gdd55 написа:
                            ...един тон глупости...
                            Почна се... сега ще си мерим пишките... завършил съм магистратура ТУ-София, специалност Електротехника!Щом си КСТ, отиди до 12 учебен блок, потърси проф.Минчев и го питай пича да ти обясни пропуските които имаш.Критичният минимум е 1.7 волта НА АКУМУЛАТОРНА КЛЕТКА! За 12 волта, това са 6 клетки по 2 волта - това са технологични стойностти и изисквания (протичащи химични реакции), точно както НЯМА БАТЕРИЯ 1.2 волта литиево-йонна!При 7 волта акумулатора отдавна ще е започнал да се разрушава... Друг основен проблем (освен липсата на първите ти 7 години) е, че генрализираш.. и не взимаш в предвид различните типове акумулатори, където критичните стайности на разряд са различни...
                            Добре няма да спорим просто неискам само казвам че незнам ти какви акумолаторимаш предвид за колата може литиево йонни ,или литиево кадмиеви.Нас са на учили 6 волта и незнам какво ти се разпада в акумолатора.КОгато напрежението стане под 6 волта процеса става необратим електроните спират да се движат.Днес има един шибан изпит ако го взема ще ти сканирам материал и ще го кача ако ме скасат ще ближа рани.Не искам да споря повече.И извиняваи дето те понаредих малко

                            Коментар


                              #74
                              Дет се вика... в спора се ражда истината! Цитираното от мен напрежение спред, което в проценти се определя здравето на акумулатора (12.66в. - 100%, 12.3в. - 50%) съм го видял в сервизно ръковдство на Фиат Брава. И, както казах и преди е някакъв ориентир, а не точен показател, защото в крайна сметка е по-важен токът, а не напрежението при палене. Но тъй, като напрежението се мери по-лесно, ето един начин да сме наясно, къде сме според въпросното ръководство, а не учебници по електротехника (не че ги подценявам).Колега коцев, писах че при монтаж на по-голям акумулатор алтернатора няма да смогва да го зарежда добре, а не, че има опасност за него! Модериран постZaphod
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар


                                #75
                                Но пък практиката показва друго .Щом толкова години го карам ако не се е зареждал добре щял съм да имам проблеми а до сега не съм имал :D
                                Фиат Панда 1.2 2006година
                                Синджира си идва ,а козата я няма...

                                Коментар

                                Working...
                                X