Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пуши ли черно вашият дизел ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пуши ли черно вашият дизел ?

    Ако да, колко, при какви условия и т.н.Защо питам : днес за пръв път си видях мареата (105ЖТД) отстрани, т.е., за бях на тротоара, а майка ми я подкара с мръсна газ (тя така си кара голфа, простено и е!) нагоре по един лек баир. Отзад се получи един доста голям черен облак. Знам, че дизелите пушат като ги натиснеш, ама тук облакът беше доста як. Какво мога да направя, та да не пуши толкова жестоко? Срам ме е някакси...
    Тойота Приус

    #2
    нормално епри натоварен двигател да пропуши, но на първо място какво ти е горивото, от къде го сипваш? колата спъната ли е, нормално ли върви?аз съм виждал черния дим и то не гъст, само като дам газ до ламарината, на 2, на 3 предавка. иначе няма. илипоне не виждам в огледалото. а отстрани не съм я гледал. никой никога няма да седне на шофьорското място вместо мен!

    Коментар


      #3
      Дали колата е спъната? Е, определено не е като оса, но това е все пак мареа комби, купето е тежко. Пушилките се появяват на първа и втора, на трета не съм забелязвал. Абе с една дума, когато някой се опитва да я юрка от място - по светофари, при потегляне. За горивото - ми то е същото, с което карат всички други, от нормална бензиностанция, не е някаво за трактори или за пътно-строителни машини. Когато през лятото карах с биодизел от "Темпо", нямаше никакви пушеци. Като първа мярка ще сменя възд. филтър - смених го преди 10000 км, като купих колата през март.
      Тойота Приус

      Коментар


        #4
        когато на втора натисна педала на газта до ламарината изчадва яко, ама как само литва това го прави, когато отдавна не съм го правил, иначе почти не пуши
        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
        e30 forever!

        Коментар


          #5
          Моята не пуши грам.А сипвам всякаква нафта.
          И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

          Коментар


            #6
            Нормално е на 1ва при потегляне с мръсна газ да става облак отзад, и мойто Punto е така. Все пак това са си дизели, а за дизел който не пуши не съм чувал (дори и чисто нов HDI пак праши отзад)
            Fiat Punto 1.7TD
            Mazda 626 2.0
            Fiat Croma 2.4 Multijet

            Коментар


              #7
              MartoModev написа:
              Моята не пуши грам.А сипвам всякаква нафта.
              Да, но твоя мотор не е турбодизел. Турбото фърга яко!
              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

              Коментар


                #8
                благодаря за отговорите, като сменя филтъра, ще напиша има ли промяна. ПРиятни събота-неделя!
                Тойота Приус

                Коментар


                  #9
                  Rayo написа:
                  благодаря за отговорите, като сменя филтъра, ще напиша има ли промяна. ПРиятни събота-неделя!
                  Тъкмо навреме да си смениш филтъра.А относно пушенето виждал съм какви ли не нови возила които като ги сръчкаш яко пушат и те.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    И моето Пунто JTD пуши като го настъпвам .... върви супер....ама бронята отзад в ляво е черна.. Незнам нормално ли е,не е ли нормално...
                    Punto 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Според мен не е нормално здрав дизелов двигател да пуши. Това си е чист фолклор, че дизелите ПО ПРИНЦИП пушели. Не е вярно. Моята Мареа не пуши - независимо колко съм я сгазил. Ако се отделя някакъв черен дим при изгарянето на дизеловото гориво това означава, че сместа не е съвсем наред - прекалено бедна на кислород примерно. Т.е. саждите, които се носият изотзадзе са основно неизгоряла нафта... Колеги, подходете сериозно - не говорете за пушещи дизели като за нещо нормално. Opel Vectra GTS 150 коня, на 3 години вече е на 131х. км. - като се форсира - грам не изпушва и ако някой не знае - никога няма и да разбере, че е дизел.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        Колега, загледай се в някой нов автомобил или бус HDI, JTD, MultiJet и т.н. и ще видиш че всичките до един пушат. Това че ти докато караш не я виждаш че пуши, не значи че наистина е така. И на баща ми ситроена (Xantiq 1.9TD) мислех че не пуши, докато не ми се наложи веднъж да карам зад него.
                        Fiat Punto 1.7TD
                        Mazda 626 2.0
                        Fiat Croma 2.4 Multijet

                        Коментар


                          #13
                          Колега, трябва ли да си изкарам цифровата камера за да снимам докато се форсира двигателя? Или да взема колата на баща ми, а той да кара моята???Както казах - щом НОВ автомобил ДИЗЕЛОВ пуши - това не означава, че е НОРМАЛНО!!!И искаш да ми кажеш, че Вектрата аз я карам??? Хм... Явно никой не чете цялото мнение, а частта която му изнася. Та да пиша пак:Opel Vectra GTS 1.9 CDTI - карам зад него, гледам след него, стоя край него - форсира, превключва предавки, набира, върви и т.н. - не съм видял да ПУШИ черно. Аман.Всеки двигател с вътрешно горене, който пуши* показва признаци на проблеми. Хиляди пъти е писано по темата. Дизеловите двигатели, особено Common rail не са изключение от това правило. Черният пушек е признак на проблем - в двигателя и/или горивната му система. *пушек различен от нормалните отработени газове.
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            jenshen73 написа:
                            Колега, трябва ли да си изкарам цифровата камера за да снимам докато се форсира двигателя? Или да взема колата на баща ми, а той да кара моята???Както казах - щом НОВ автомобил ДИЗЕЛОВ пуши - това не означава, че е НОРМАЛНО!!!И искаш да ми кажеш, че Вектрата аз я карам??? Хм... Явно никой не чете цялото мнение, а частта която му изнася. Та да пиша пак:Opel Vectra GTS 1.9 CDTI - карам зад него, гледам след него, стоя край него - форсира, превключва предавки, набира, върви и т.н. - не съм видял да ПУШИ черно. Аман.Всеки двигател с вътрешно горене, който пуши* показва признаци на проблеми. Хиляди пъти е писано по темата. Дизеловите двигатели, особено Common rail не са изключение от това правило. Черният пушек е признак на проблем - в двигателя и/или горивната му система. *пушек различен от нормалните отработени газове.
                            Първо - Давай го по-спокойно Второ - Няма дизел на този свят, който като го сръчкаш да не турляви Това го запомни и не се излагай Аз карам Орел CDTI от 0км до момента и винаги при форсаж кади, макар и малко.Доста HDI-та имат FAP и дори с него изпушва понякога.Трето - Има огромна разлика от форсиране до форсиране. Ако форсирането е плавно и има пушек - не е хубаво. Ако форсирането е рязко подаване/скачане на педала - нормално е да изпуши.Четвърто - Има разлика и във фитилите, коити изкарва отзад. Ако е малко - ОК, но ако е гъст и продължителен дим - то не е добре, но може и от задръстен въздушен филтър да стане така.Пето - Черният дим е признак за недостиг на въздух.Шесто - Проблема на колегата сигурно е в задръстен въздушен филтър. 10 000 км в София е все едно 50 000 по европейски пътища Седмо - Това, че Орел-а който си виждал не пуши - похвално за шофьора, не го оставя да се задръсти със сажди
                            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                            FIAT Punto 99' 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              Явно ще ви синмам клип и с моята Мареа. Днес заради тая тема виках приятел да форсира и нали колата е чужда - и скочи на врата да дигне обороти колко може - на 4200 издуха листата, но не ме е опушила - бях залегнал зад аспуха да видя цвета на саждите.. Ми нямаше - все още съм си рус... Все пак Dodo 155 - виждам, че въпреки всичко - подкрепяш мнението ми. НЕ е НОРМАЛНО да пуши
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X