Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пуши ли черно вашият дизел ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Даже и мотора ми изпушва черно като го нахраня както трябва.
    пунто 1,7тд

    Коментар


      като изчистих дебитомера и запуших ЕГР-а вчера по малко пуши ако се изчистят смукателите пък направо спира , наистина нагара е вреден за мотора и разхода
      Punto JTD
      http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

      Коментар


        Никак, да чукам на дърво. А какво ли не й сипвам. :D
        FIAT PALIO WEEKEND 1.7 2001

        Коментар


          jimi69 написа:
          като изчистих дебитомера и запуших ЕГР-а вчера по малко пуши ако се изчистят смукателите пък направо спира , наистина нагара е вреден за мотора и разхода
          Апък ако си смениш дебитомера и си отпушиш ЕГР-а, ще се чудиш на ментан ли си или на слъчеви батерии :D Откакто я направих тая процедура, огледалата за задно виждане ме изненадаха приятно
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            колега, какво искаш да кажеш, че ако те послушам и ще ми падне разхода по 9 на 100 км. какувто е в момента
            Fiat Stilo 1.9 JTD 115 hp 2004 год. март

            Коментар


              vanyo_83 написа:
              колега, какво искаш да кажеш, че ако те послушам и ще ми падне разхода по 9 на 100 км. какувто е в момента
              9 на 100 за 1.9 жтд Правилно ли съм разбрал
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                Моето също не пуши.
                Palio Weekend 1.7 TD

                Коментар


                  vanyo_83 написа:
                  колега, какво искаш да кажеш, че ако те послушам и ще ми падне разхода по 9 на 100 км. какувто е в момента
                  Твоето JTD трябва да гори малко по- малко от моето TD , така че има логика, ако не си го чипосвал Аз споделям от личен опит.
                  serge написа:
                  Моето също не пуши.
                  Значи ти е наред машинката.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    нищо не е пипано, мотора е стоков, просто толкова си гори, и можеби иска едно хубаво почистване
                    Fiat Stilo 1.9 JTD 115 hp 2004 год. март

                    Коментар


                      Най-лесно се разбира дали има проблем проблем с горенето в дизелов ДВГ по димилката която излиза от ауспуха. Щом пуши, значи не изгаря напълно нафтата. Саждите са продукт на непълно изгаряне на горивото. Дизела ако всичко му е О’К, пуши само при по-рязко ускоряване и големи натоварвания, и то не-много. В нашите дизели - твоето JTD и моето TD100 има няколко детайла, свързани регулиране на момента на впръскване и дозирането на горивото, които се износват в процеса на работа. Едно от тях е дебитомера. Няма как да работи вечно и да не си промени показанията (точноста) в следствие на продължителна работа. Той като дава грешна информация на ЕКУ, предизвиква неправилно дозиране на горивото, а това във всички случаи води до повишаване на разхода и саждите в ауспуха. На моя ДВГ има един ТПС, който също се износва неминуемо, а при теб е педала на газта. Тези неща трябва да се следят. Е не само те, но им обръщаме внимание чак когато нещата много загрубеят, а това не е добре за самите нас.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        мерси колега за инфото, сега колата е засипана до половина със сняг и не я карам, ама при първа вазможност ще и направя една диагностика, че да видим как е.
                        Fiat Stilo 1.9 JTD 115 hp 2004 год. март

                        Коментар


                          Много важно е да са здрави въздуховодите- иначе проблем...
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            да ви попитам сутрин като си запаля дизелака(в студено време)от ауспуха излиза бял дим но на снега пак се вижда как се отделят и сажди като загрее спира да пуши поне не се вижда в огледалото проблеми нямам с вървене мощност и т.н. та въпроса ми е дали е нормално или не?

                            Коментар


                              Мареа ТД 100 не пуши в никъкъв вариант и започвам да се притеснявам като чета постовете ви.

                              Коментар


                                BiZoNa написа:
                                Мареа ТД 100 не пуши в никъкъв вариант и започвам да се притеснявам като чета постовете ви.
                                дори и при -15 пак ли не пуши

                                Коментар

                                Working...
                                X