Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добавка за зимата на Хелиос-последен тест!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    zombaiko написа:
    резултат след сипване на добавката.сипах 65мл. от добавката измерени със спринцовка и заредих догоре с гориво. ама до капачката.подобрена работа- нямапо-ниско ниво на шума- нямапо-добра динамика- нямаза по добро палене- не мога да кажаразход на гориво е тука веч има резултат.без добавка:градско-7.1/100извън-6.4/100смесен- не съм засичалс добавка смесен цикълградско-158км.извън-183км.общо-341км. 20.1л. 6.15/100P.S. добавката се прояви там където най малко очаквах
    Горе-долу до подобни заключения стигнах и аз от един REDEX.Бях писал някъде... А, ето тук.Така и не повторих теста да систематизирам дали икономията от половин литър на 100км е била от него
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #77
      Tornado написа:
      zombaiko написа:
      резултат след сипване на добавката.сипах 65мл. от добавката измерени със спринцовка и заредих догоре с гориво. ама до капачката.подобрена работа- нямапо-ниско ниво на шума- нямапо-добра динамика- нямаза по добро палене- не мога да кажаразход на гориво е тука веч има резултат.без добавка:градско-7.1/100извън-6.4/100смесен- не съм засичалс добавка смесен цикълградско-158км.извън-183км.общо-341км. 20.1л. 6.15/100P.S. добавката се прояви там където най малко очаквах
      Чакай бе ти какво искаш още от първите 300 км и да подкараш нов автомобил ли.Затова ,че разхода се е променил т.е колата е по икономична аз си го обяснявам по следния начин.Не знам на каква основа е добавката и какво съдържа ама със сигурност повишава цетановото число на дизеловото гориво и от там повече мощност,по малко мачкане на дясното педалче и респективно по малък разход.
      карам вече 3500км. само с добака всичко написано от мен по горе продължава да е в сила само разход не съм засичл но мисля че е по-малък от преди (имам предвид преди да използвам добавката)
      FIAT Marea 1.9TD/100

      Коментар


        #78
        zombaiko написа:
        резултат след сипване на добавката.сипах 65мл. от добавката измерени със спринцовка и заредих догоре с гориво. ама до капачката.подобрена работа- нямапо-ниско ниво на шума- нямапо-добра динамика- нямаза по добро палене- не мога да кажаразход на гориво е тука веч има резултат.без добавка:градско-7.1/100извън-6.4/100смесен- не съм засичалс добавка смесен цикълградско-158км.извън-183км.общо-341км. 20.1л. 6.15/100P.S. добавката се прояви там където най малко очаквах
        всичко по-горе е в сила!!!разход,градско-6.8/100извънградско-5.7/100
        FIAT Marea 1.9TD/100

        Коментар


          #79
          Зомбо, като ти чета постовете... ще взема и аз да шибна на ланчата, че към настоящия момент ми дава 10 в града (грубо) и м/у 7-8 извън. С редекс карах ама нещо никъв ефект.
          Fiat Ducato 2.5D
          Lancia Kappa 2.4TDS

          Коментар


            #80
            Dezki написа:
            Зомбо, като ти чета постовете... ще взема и аз да шибна на ланчата, че към настоящия момент ми дава 10 в града (грубо) и м/у 7-8 извън. С редекс карах ама нещо никъв ефект.
            по мои сметки разхода ми е паднал с 5-8%. имам познат с капа и той ми спомена за градски разход 12-13л/100
            FIAT Marea 1.9TD/100

            Коментар


              #81
              Да си призная честно- максимално избягвам задръстванията, а и не съм си правил експеримента да я засичам точно. Може и да се уплаша ако проверя всичко. Но за извънградското съм сигурен - най- малко съм я спадал на 7.11 , но не беше магистрала-> май е все едно, щото на магистралата пък карам малко по-бързо.
              Fiat Ducato 2.5D
              Lancia Kappa 2.4TDS

              Коментар


                #82
                Снощи и аз и сложих от добавката, ама скромно - доза за 20л на 1/4 резервар - 13-18л до колкото мога да имам вяра на стрелката.Минах до сега около 7км, настъпваях я по българия, или си внушавам или нещо не виждам, ама ми се струва,че пропушва по-малко. за друго нз. Ще продължа да карам с добавка да видя дали ще има разлика в разхода.
                Fiat Ducato 2.5D
                Lancia Kappa 2.4TDS

                Коментар


                  #83
                  Май тази добавка е добра само при дизелите. Преди да си взема бравото имах бензинова, на която сипвах тази добавка ( за бензин естесвено ) и докато беше с добавка - добре, но като спрях да я сипвам-малеее, ходих на проверка и нямаше такива наслагвания по карбуратора... Лично аз съм много предубеден към тези добавки, защото в България 90 % е сигурно ( върможно ), че съставката не е тази, която е описана на етикета. Макар че трябва да се пробва, за да се види... Надявам се няма да имам проблеми, защото доста си ме е шубе. А и имам един въпрос - как го докарвате тоя разход от 7-8 на дизелите си бе ?! Аз също съм с тд100 и по последни данни разхода в Софето ми е 10 на 100, което ми се вижда многичко...
                  www.CarProfi-BG.com
                  Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                  Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                  Най-атрактивните цени в София!

                  Коментар


                    #84
                    crush: 10/100 дизел посред зима? Нормално - особено в софийските задръствания където се кара на 1-2...ръчна, 1-2...ръчна
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #85
                      Колеги,добри собственици на вашите автомобили.Не се занимавайте с глупости и не си давайте парите.На запад съществува цяла индустрия която живее и съществува заради мераклиите-маняци на автомобили.Тези неща които ползвате и за които давате пари не вършат никаква работа,освен че изпускателните газове от колата стават по-скъпи.Те са нещо като хранителните добавки за отслабване и по дълък живот.Да сте прочели някъде в експлоатационо описание на някаква кола фирмата производител да препоръчва ползването на такива боклуци.Никъде няма да прочетете,освен в рекламни материяли.Вашите двигатели не се нуждаят от нищо друго освен да са в добро състояние.Поздрави.

                      Коментар


                        #86
                        Ами не знам за разхода тази седмица ще ходя в този Лукас сервиз да видим там какво ще кажат...Относно добавките. Последно заредих на ОМВ Спринт дизел. Е верно, че е по-скъп ама ми го похвалиха пък и имало нужните добавки в него. Ами освен, че колата стана малко по-тихичка друга разлика май няма. И може би малко да е паднал разхода, защото със същите пари минавам същите километри, а пък литража е по-малко заради цената... Препоръчвам го и на други ако не сипват от него да го пробват.
                        www.CarProfi-BG.com
                        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                        Най-атрактивните цени в София!

                        Коментар


                          #87
                          Като видях по-горното мнение на Stefan Hadjov се замислих над един въпрос - с каква цел всеки сипва добавка. Според мен ако добавката е нещо, който го е мислил химик занимаващ се с горива и е имал ясна цел, определно ще има полза, в смисал ще постига целта си. Въпроса е каква е целта. Като пример - новите IVECO си имат задължително таква "добавка" като целта май е да се покрива Евро 5.Преди гледах съдържанието на Хелиос и ако не се лъжа беше почти изцяло керосин.100% има вещества, които могат да подобрят горенето в двигатела например, въпроса е дали те са в добавките, които купуваме. Аз например слагам от време на време с единствената цел да се поддържа по-чиста горивната система.
                          FIAT Bravo JTD GT '99

                          Коментар


                            #88
                            Nino написа:
                            Чувал съм, че тези добавки за "почистване" са били много ефективни:http://www.darucar.bg/part_inquiry_client.phpДобавката се нарича DIESEL-SPULUNG part №81229407528 В сайта на "Дарукар" излиза под горния номер.Някой има ли повече информация?
                            Почти две години след този пост да кажа, че тази добавка на BMW май е Liqui Moly Diesel Spulung или Diesel Purge на англ. Цената е около 15 лв.
                            Има и Diesel Spuelung-за предкамерни дизели и DI с ниско налягане. В Щатите е позната като Lubro Moly Diesel Purge,тъкмо от форумите чух за нея 90% ласкави неща...Това същото нещо е в кутията на BMW за почстване на дизеловите им системи,за което говори колегата по-горе из темата...ама струва 2,5 пъти повече... Нея можете да изсипете в резервоара или да вкарате захр. и възвр.тръбопровод и да я ползвате докато свърши(25-30 мин?? )
                            http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?f=27&t=210&start=15Аз с взех една опаквока и ще тествам да видим дали ще има някаква промяна, че накои сутрини ми играят по малко оборотите докато е студена.Към хората, които слагаха Хелиос - продължавате ли или?
                            FIAT Bravo JTD GT '99

                            Коментар

                            Working...
                            X