Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    винаги разхода е завишен първите 50к(това от поглед на чисто нови коли),просто не е разработен мотора

    Коментар


      Край, финиш, целта ми е постигната.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        в недела направих около 900 км по автомагистрала ,карах между 100 - 120 кмЧ ,на отиване за 450 км средният разхор бе 5 лт , за 105 кмч средна скорост , пътят бе с изкачвания на връщане занулирах компа ,пак по същият начин каране разхода падна 4,3 лт , при влизане в Истанбул се озовах в градският трафик :D средната скорост падна на 95 кмЧ ,но разхода не се промени ето и няколко снимки ,
        Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
        ESP ASR CC HH MSR 6AB

        Коментар


          kiro_of_the_day написа:
          Кюстендил-София-Бургас-Созопол-Бургас - 595. 5 км. с 37.61 литра или 6.32 литра на 100 км. на колонка-пълно пълно. По борд ми показваше 6.8 л/км. В колата 4 възрастни и дете, багаж колкото мое да носи, От София до Пловдив почти със около 120, че много друса, от Пловдив натам с включен климатик и под 140 не съм падал. На връщане Бургас-Кюстендил по борд 6.7 с непрекъснато включен климатик и през повечето време със 150. Още не съм пълнил резервара за да проверя пак борд компютъра... Нормална ли е разликата в засичането по борд и на колонка? Половин литър не е ли много?
          ... та за връщането:Бургас - Кюстендил, както писах по борд 6.7 мисля, че разстоянието е точно 495 км от мястото, което заредих - Лукойла в БургасНепрекъснато на климатик, По магистралата под 140 не съм падал, най-често 150-160 км/ч. Дръндавото около Пазарджик-120-130.Пътниците същите, багажа с около 15-20 кг. по-малко. След това по обичайните си маршрути пробега стана 765 км., а разхода по борд падна до 6,2 л/км. През повечето време сам в колата.На колонка заредих 43.13л./7,65=5.63 л/км.т.е. 0.5-0.6 ми дава разлика по борд и на колонка. При нормалните ми маршрути и без казване на магистрала винаги ми е давала среден разход 5.0 по борд. Не съм засичал на колонка. Даже Кюстендил-Тасос ми даде 4.7. Н връщане качи на 5.0, че явно си е повече изкачване на връщане.Сега искам да засека и пълно-пълно без магистрала за да видя и там ли ще ми даде разлика.Ако даде и ак оследвам логиката би следвало да е около 4.5 средно при съотношение около 70/30 - извънграско/градско. Ама ще поживеем, ще видим...
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            1425км с 88л. 900км магистрално/ извънградско със скорост до 120км/ч, 450км двама души с малко багаж, 450кмдвама големи с две деца и пълен багажник. Остананалите км са смесено градско/извънградско- шофьор задължително , пътници- според ситуацията. От цялата писаница- среден разход 6,2л.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              650 км-Сливен-Пампорово от които 200км само планинско,през повечето километри на вкл.климатроник,ср.скорост 50 км/час-разход по борд комп.4,7,не съм го мерил пълно-пълно,но по горивомер е долу-горе толкова.Доволен съм.
              STILO-2003-115 HP-JTD Power
              Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

              Коментар


                kiro_of_the_day написа:
                Скоро ми направи впечатление, че като спускам на скорост с отпуснат педал на газта показанията на моментния разходомер се заковават на 2.0...Същото е и като пусна на свободна скорост. Все ми се струва, че при тази ситуация трябва да е на 0.0, а и другите коли които съм гарал са показвали 0.0 при тази ситуация.Някой с такъв двигател да сподели как е при него - за 1.3 мултиджетя говоря? Или някой знаещ да сподели нормално ли е?п.п. Понеже е свързано с разхода пускам тук.
                Колега щом спускаш на скорост с отпуснат педал нищо не гори и на моята кола и на други коли като съм се качвал показва 0.0l/h изключа ли от скорост веднага почва да отчита колко гори , проблема обаче е че компресията държи и не може дълго да спускаш на скорост...По темата: Моята машинка 1.9 TDI помпа-дюза я карам полека докато вдигне температура двигателчето иначе след това стъпвам, винаги когато съм карал яко и се е напекла не гаса веднага изчаквам 5-6 минути и тогава гася, както и когато съм карал на дълъг път и спра на бензиностанция изобщо не гася двигатела го оставям да "кълца" на празен ход, преди 2 седмици ходих до Бъргас при скорост от 120км/ч разход 5-5.5л/100км. на 6-та скорост на моменти като го закрепа педала по равното пада на 4,5 но това е моментно... В града е много относителен разхода но ми варира от 7,6-8 до към 8,8л/100км.
                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                Коментар


                  Valiosport написа:
                  kiro_of_the_day написа:
                  Скоро ми направи впечатление, че като спускам на скорост с отпуснат педал на газта показанията на моментния разходомер се заковават на 2.0...Същото е и като пусна на свободна скорост. Все ми се струва, че при тази ситуация трябва да е на 0.0, а и другите коли които съм гарал са показвали 0.0 при тази ситуация.Някой с такъв двигател да сподели как е при него - за 1.3 мултиджетя говоря? Или някой знаещ да сподели нормално ли е?п.п. Понеже е свързано с разхода пускам тук.
                  Колега щом спускаш на скорост с отпуснат педал нищо не гори и на моята кола и на други коли като съм се качвал показва 0.0l/h изключа ли от скорост веднага почва да отчита колко гори , проблема обаче е че компресията държи и не може дълго да спускаш на скорост...По темата: Моята машинка 1.9 TDI помпа-дюза я карам полека докато вдигне температура двигателчето иначе след това стъпвам, винаги когато съм карал яко и се е напекла не гаса веднага изчаквам 5-6 минути и тогава гася, както и когато съм карал на дълъг път и спра на бензиностанция изобщо не гася двигатела го оставям да "кълца" на празен ход, преди 2 седмици ходих до Бъргас при скорост от 120км/ч разход 5-5.5л/100км. на 6-та скорост на моменти като го закрепа педала по равното пада на 4,5 но това е моментно... В града е много относителен разхода но ми варира от 7,6-8 до към 8,8л/100км.
                  Да не вземе да хълца или киха ако го настъпищ докато е студен ? или тогава хвърля десетолевки цели през ауспуха ??
                  Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                  Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                  Коментар


                    Ibiza, Какво целиш с мненията си не мога да разбера, гледам постоянно ме провокираш кажи ми направо какво искаш?
                    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                    Коментар


                      софия-китен-софия.скорост по магистралата нито повече нито по малко от 140 в двете посоки по магистралата.бургас-китен-бургас 80-90 средна скорост.разход 65 литра.аз мисля че това е много за 900 километра.
                      fiat bravo 1.6 16v gt
                      fiat marea 1.9 8v jtd
                      fiat punto 1.7 td
                      fiat marea 1.6 16v

                      Коментар


                        При 140 жтд105 си харчи доволно.Според мен е нормален.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          Ето какво се случва с разхода като настъпвам на всеки светофар да се чува бруталния звук на VNT турбината http://vbox7.com/play:26032610ad
                          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                          Коментар


                            Valiosport написа:
                            Ето какво се случва с разхода като настъпвам на всеки светофар да се чува бруталния звук на VNT турбината http://vbox7.com/play:26032610ad
                            Гоуфа е баран софтуерно и турбината не трябва да е внт15 а гт1749вб (ако не ме лъже паметта).
                            Bravo 1.9d 97г

                            Коментар


                              nsn написа:
                              Valiosport написа:
                              Ето какво се случва с разхода като настъпвам на всеки светофар да се чува бруталния звук на VNT турбината http://vbox7.com/play:26032610ad
                              Гоуфа е баран софтуерно и турбината не трябва да е внт15 а гт1749вб (ако не ме лъже паметта).
                              Голфа не е чипосван, но скоро и това ще стане сега имам още неща да сменям по него и накрая и чип ще му сложим и ще кача графиката от дино-то преди и след чипа да видиш че няма чипИ никъде не съм казал че турбината ми е VNT15...С GT1749VB е и доколкото знам тази турбина е VNT17
                              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                              Коментар


                                и кихалка(blow off ) си сложил браво , има ли ефект за дизелов атомобил ? ? И със права генерация ли си струва ми се че доста ръмжи ...
                                Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                                Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                                Коментар

                                Working...
                                X