Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нови Искър - Ахтопол - Нови Искър 80л за 1022км или 7.8л/100км.На отиване по магистралата 130км на круиз контрол няколко засилки до 160км. Връщане отново на 130км до Пловдив, след това известно време карах на 110 защото магистралата е кофти а има и ограничение на 120. След ограничението 150-160 до София. Около 80км съм направил да ходя от Ахтопол до къмпинг Силистар. Климатик през целия път, 4-човека + багажник пълен догоре. Това е разход на 2.2dCi миниван автоматик.

    Коментар


      Dido_Lyubenov написа:
      nmushnikov написа:
      И аз смених въздушния филтър, налях и Лики Моли добавка, сега да видим... Само не знам дали не трябваше да сменя и горивния филтър...
      Горивния смени, след като изгориш нафтата с добавката. Тя ще вдигне мизерията от резервоара и файда от новия филтър - ич биля. Нека стария да обере мизерията, после сложи нов.
      И аз така мисля да направя! Благодаря!
      Fiat Multipla 1.9jtd 81 kW - м'глата, вече с полиуретан

      Коментар


        Кюстендил-София-Бургас-Созопол-Бургас - 595. 5 км. с 37.61 литра или 6.32 литра на 100 км. на колонка-пълно пълно. По борд ми показваше 6.8 л/км. В колата 4 възрастни и дете, багаж колкото мое да носи, От София до Пловдив почти със около 120, че много друса, от Пловдив натам с включен климатик и под 140 не съм падал. На връщане Бургас-Кюстендил по борд 6.7 с непрекъснато включен климатик и през повечето време със 150. Още не съм пълнил резервара за да проверя пак борд компютъра... Нормална ли е разликата в засичането по борд и на колонка? Половин литър не е ли много?
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          Нормално е. Точно може да е ако в началото на магистралата заредиш , нулиураш компа и заредиш в края на магистралата.Малко престой на място да имаш или градско и показанията отиват в г*з*.Вземал си му здравето на тоз мотор, за да харчи толкоз много
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            emzo написа:
            Нормално е. Точно може да е ако в началото на магистралата заредиш , нулиураш компа и заредиш в края на магистралата.Малко престой на място да имаш или градско и показанията отиват в г*з*.Вземал си му здравето на тоз мотор, за да харчи толкоз много
            Да, имаше градско в София, Бургас, Черноморец и Созопол. Досега за около 4 000 км. ми е давал смесен разход по борд 5.0, но явно при малък двигател и високи скорости - икономия няма. Пък и на връщане от Бургас движението беше все едно съм по Цариградско в София... Май ще се продаваме! Иначе от вървеж и еластичност не мога да се оплача... Но съм си за по-голям двигател с тоя крак.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              че кво се оплакваш...хем така хем онака...върви лии ? вървии...карай по спокойно и да видим що за мотор е под 4,5 даже под 4 лт/100 км неса изненада за извън града.
              petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

              http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

              Коментар


                Миналата седмица бях отпускар и навъртях бая километри с Кромата. Със заредени 93л. Изминах точно 1400км. - т.е. 6,6л/100км. 95% от времето беше пуснат климатика. От тях около 1100км извънградско (магистрала) и 300км градско.
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  И си карал с 60км/ч ?
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    Това към мен ли беше? По магистралата под 120 не съм карал и основно на темпомат. От досегашни засичания и наблюдения видях, че най-икономично ми излиза ако карам със 120, защото при 110 точно автомата включва 6-та. Ако го държа на 110 точно и темпомат обаче, при малки възвишения му идват ниски оборотите и връща на 5-та и доускорява и според мен се губи икономията Та при 120 ми е екстра. В градско съм карал както дойде.ПП. По борд разхода ми е 6,4л/100км и средна скорост 70км/ч.
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      Ами малко е височко, но си автоматик все пак.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        emzo написа:
                        Ами малко е височко, но си автоматик все пак.
                        Вляза ли в града и се започне спри тръгни разхода главоломно скача... за това. Иначе чистото извънградско с климатик е около 5,6 - 5,8. На предишната страница имах снимка със среден разход 4,8/100 за изминати 120км по магистралата София - Пловдив
                        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                        Коментар


                          noriaga написа:
                          emzo написа:
                          Ами малко е височко, но си автоматик все пак.
                          Вляза ли в града и се започне спри тръгни разхода главоломно скача... за това. Иначе чистото извънградско с климатик е около 5,6 - 5,8. На предишната страница имах снимка със среден разход 4,8/100 за изминати 120км по магистралата София - Пловдив
                          средно ще е ако е в двете посоки
                          F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

                          Коментар


                            noriaga написа:
                            Това към мен ли беше? По магистралата под 120 не съм карал и основно на темпомат. От досегашни засичания и наблюдения видях, че най-икономично ми излиза ако карам със 120, защото при 110 точно автомата включва 6-та. Ако го държа на 110 точно и темпомат обаче, при малки възвишения му идват ниски оборотите и връща на 5-та и доускорява и според мен се губи икономията Та при 120 ми е екстра. В градско съм карал както дойде.ПП. По борд разхода ми е 6,4л/100км и средна скорост 70км/ч.
                            Ако държиш да караш с 110 не ставали да минеш на ръчен режим и да му боднеш последната предавка.

                            Коментар


                              chaveto написа:
                              noriaga написа:
                              Това към мен ли беше? По магистралата под 120 не съм карал и основно на темпомат. От досегашни засичания и наблюдения видях, че най-икономично ми излиза ако карам със 120, защото при 110 точно автомата включва 6-та. Ако го държа на 110 точно и темпомат обаче, при малки възвишения му идват ниски оборотите и връща на 5-та и доускорява и според мен се губи икономията Та при 120 ми е екстра. В градско съм карал както дойде.ПП. По борд разхода ми е 6,4л/100км и средна скорост 70км/ч.
                              Ако държиш да караш с 110 не ставали да минеш на ръчен режим и да му боднеш последната предавка.
                              Ами не става, защото дори и на типтроник, ако оборотите паднат под определени, автомата пак си превключва на по-ниска предавка.
                              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                              Коментар


                                Скоро ми направи впечатление, че като спускам на скорост с отпуснат педал на газта показанията на моментния разходомер се заковават на 2.0...Същото е и като пусна на свободна скорост. Все ми се струва, че при тази ситуация трябва да е на 0.0, а и другите коли които съм гарал са показвали 0.0 при тази ситуация.Някой с такъв двигател да сподели как е при него - за 1.3 мултиджетя говоря? Или някой знаещ да сподели нормално ли е?п.п. Понеже е свързано с разхода пускам тук.
                                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                                Нека Силата на бъде с Нас...

                                Коментар

                                Working...
                                X