Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С 44 литра 800км, 100км по 2-ро класен път с пресечен терен, останалото Ловеч-Созопол ,като 20км градско в Бургас има.Измерването е от светване до светване на лампата на резервата.Към морето без клима, но на връщане е постоянно включен, просто не можех без него , при тия 40 градуса в 14 часа когато тръгнах Yellow_Flash_Colorz_PDT_07. Товара е двама възрастни и дете + багаж.......P.S--Забравих да спомена, скоростта ми бе 100-110км ,само при изпреварване минавах 120км!...
    Fiat palio 1.7td

    Коментар


      Последно от днес,пълно-пълно.Градско 50%,извън 50%, 30 % с клима.За 330 км заредих 21 литра ,т.е. 6,37 л/100. Добре ли е ,зле ли е,но ми се иска под 6 да го докарам,но не успявам. :D

      Коментар


        Последната ми засечка е 6 л./100 км. смесен разход. 50/50 градско-извънградско. Скоро се бях похвалил, че съм си в заводските стойности...и веднага ги прехвърлих с 400 мл...Вече ще мълча.ПС: Майтапа на страна, но отчитам задръстванията ( за бургазлии-около Трапезица), които ежедневно изживявах в разгара на сезона, работещия климатроник, а от скоро и фаровете... може би. От тук нататък няма да падна под този смесен разход ми се чини. :D
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          Отчитате ли разлика в разхода на място след затапване на егр клапана?При мен ми се струва че отиде леко надолу.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            с голямо търпение за 400км на 2000об мин4,1 лт на 100км,
            Прикачени файлове
            Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
            ESP ASR CC HH MSR 6AB

            Коментар


              последното зареждане пълно-пълно съотношение градско-извънградско е 60-40за 600км сипах 43л което е 7.2л/100км като извънградско под 130 почти не съм падал това е за жтд-то
              Bravo 1.9d 97г

              Коментар


                До Ханиоти и обратно точно 1000 км за 42 л по една и съща колонка на ОМВ в Младост.
                Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                Коментар


                  Marea TD100 - последно засичане - 5,5л/100км смесен разход 50/50. Как да не си я харесвам :D С малката подробност - само EFIX Diesel E5 Дизела на ЕКО нещо никак не се оказа "economy" По някога и малките подробности са от значение !
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    nsn написа:
                    до морето и обратно 885км с точно 60л това е пълно-пълно което прави 6.8/100 това е с 4 човека с около 140 постоядно без населените места разбира се
                    Не си писал с кой двигател е това, но ако мойта почне да гори толокава ще я продам. Такъв разход мога да прежаля ако е надута колата до към 160-170 коня поне. За ЖТД стоково или с чип това е прекалено висок разход. Особено за извънградско. Карам и друга кола, дето е тон и половина комънрейл за 1250 км от които по-малко от половината са извънградско ми даде 5,2-5,3 среден разход до морето и обратно и то засечено пълно пълно, та бравата, която си е къде къде по-лека да даде 6,8, не го приемам за нормално.
                    Ситроен Ксантия HDI-110 +++
                    Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
                    Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

                    Коментар


                      garfunken написа:
                      nsn написа:
                      до морето и обратно 885км с точно 60л това е пълно-пълно което прави 6.8/100 това е с 4 човека с около 140 постоядно без населените места разбира се
                      Не си писал с кой двигател е това, но ако мойта почне да гори толокава ще я продам. Такъв разход мога да прежаля ако е надута колата до към 160-170 коня поне. За ЖТД стоково или с чип това е прекалено висок разход. Особено за извънградско. Карам и друга кола, дето е тон и половина комънрейл за 1250 км от които по-малко от половината са извънградско ми даде 5,2-5,3 среден разход до морето и обратно и то засечено пълно пълно, та бравата, която си е къде къде по-лека да даде 6,8, не го приемам за нормално.
                      С постоянно 140 км/ч JTD105 ако докараш под 6/100 ела ми се обади.Да се включа и аз. Пловдив - Белград - Пловдив - 4 души с по две раници багаж, климатик 30% от пътя, разход 6,05 л на 100.Предходно зареждане Пловдив - Златни Пясъци - Пловдив (през Хаинбоаз), в едната посока с климатик, 2 възрастни, 2 деца и пълен багажник - 5,65 л на 100 км.

                      Коментар


                        garfunken написа:
                        nsn написа:
                        до морето и обратно 885км с точно 60л това е пълно-пълно което прави 6.8/100 това е с 4 човека с около 140 постоядно без населените места разбира се
                        Не си писал с кой двигател е това, но ако мойта почне да гори толокава ще я продам. Такъв разход мога да прежаля ако е надута колата до към 160-170 коня поне. За ЖТД стоково или с чип това е прекалено висок разход. Особено за извънградско. Карам и друга кола, дето е тон и половина комънрейл за 1250 км от които по-малко от половината са извънградско ми даде 5,2-5,3 среден разход до морето и обратно и то засечено пълно пълно, та бравата, която си е къде къде по-лека да даде 6,8, не го приемам за нормално.
                        за жтд-то става въпрос и е с нови разпръсквачи иначе преди това разхода беше 8-8.5 нолмално или не незнам но разхода си е факт
                        Bravo 1.9d 97г

                        Коментар


                          FGRC написа:
                          До Ханиоти и обратно точно 1000 км за 42 л по една и съща колонка на ОМВ в Младост.
                          При мен 1000 км с един резервоар, от пълно до светване на лампата. Ако е 58 литра резервоара, и 9 е резервата, това са 49 литра.4.7 на 100 показваше компютъра. Горивото от ЕКО.
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            Фиат Крома 2.4 mJTD автоматизвънградско средна скорост 132 км/ч 7.5/100 (София -> Синеморец -> София)извънградско средна скорост 120 км/ч 7.2/100 (София -> Стара Загора)Градско (София), на по 5 км отсечки сутрин и вечер, 10,5/100Гориво само ЕкоИнтересното е че борд компютъра показва с 10% по-висок разход, а на колонка влиза по-малко гориво.Засичането е Пълно-Пълно (до едно и също ниво на резервоара)

                            Коментар


                              Дали сте забелязали, че в последно време ... месец и половина - два, автомобила ви е по-икономичен?! Аз да, защото количеството, което обикновенно наливам в момента ми стига за по-голям пробег от преди този период от два месеца.
                              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                              http://www.keepfighting.ms

                              Коментар


                                разхода зимата е ужасен, а по борд компа е направо трагедия показва 8 само градско се кара и не се включва повече от 3та .... 20лв - 130-140 км
                                Punto JTD
                                http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                                Коментар

                                Working...
                                X