Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сутрин върти бавно първия път

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да не говориш за алтернатора? Незнам как е на JTD 2.4, но на 1.6 16V стартера падаше за норматив, още преди да успееш да питаш лесно ли се сваля. Сутринта на 4-5 опит завъртя и я закарах в бокса. Майстора я пробва как пали и действително промърмори, че на тези е заврян на майната си, но ще се опита да я направи в рамките на деня.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #17
      wwalker написа: Преглед на мнението
      Да не говориш за алтернатора? Незнам как е на JTD 2.4, но на 1.6 16V стартера падаше за норматив, още преди да успееш да питаш лесно ли се сваля. Сутринта на 4-5 опит завъртя и я закарах в бокса. Майстора я пробва как пали и действително промърмори, че на тези е заврян на майната си, но ще се опита да я направи в рамките на деня.
      Не е на майката си а на пу*та майчината си..
      Демек се пада точни между акуму и двигателя надолу под бая неша и жици


      Прекаляваш!
      При следваща забележка, ще последва официално предупреждение!
      Модераторски екип на fiatforum.bg

      Коментар


        #18
        Майстора се обади сега, че са износени четките, защото се е вкопал ротора. Ще потърси нов ротор и ще е с гаранция, ако няма такъв, защото на 5-така слагат по-силен(2.4 kW), ще го дава на стругар и ще е без гаранция.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #19
          Взех я от сервиза сега. Когато отидох тъкмо бяха затворили стартера(сменени ротор, четки и втулки) и пред мен го монтира 1 механик с подемник за около 15-20 минути. Стартера е Магнети Марели и майстора каза, че досега не е бил свалян.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #20
            И аз мисля, че или акумулатор или стартер И двата проблема съм ги имал. Преди 4 години си купих нов акумулатор и си мислех да го рекламирам, че сутрин въртеше бавно стартера. Една сутрин стартера умря. Смениха му само четки и почистиха колектора, че беше много нагорял от слабия контакт и леле как въртеше после ......... Долива се вода на акумулатор ако е обслужвам, на необслужваемите и да искаш не можеш да му долееш вода. Въпрос на архитектура на капака на акумулатора (при необслужваемите капака е двоен и кондензира изпаренията и ги връща обратно в акумулатора. При доливане не разреждаш електролита и никога не се долива електролит . Също така електролита не се изпарява а само водата.
            мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

            Коментар


              #21
              AthlonXP написа: Преглед на мнението
              И аз мисля, че или акумулатор или стартер И двата проблема съм ги имал. Преди 4 години си купих нов акумулатор и си мислех да го рекламирам, че сутрин въртеше бавно стартера. Една сутрин стартера умря. Смениха му само четки и почистиха колектора, че беше много нагорял от слабия контакт и леле как въртеше после ......... Долива се вода на акумулатор ако е обслужвам, на необслужваемите и да искаш не можеш да му долееш вода. Въпрос на архитектура на капака на акумулатора (при необслужваемите капака е двоен и кондензира изпаренията и ги връща обратно в акумулатора. При доливане не разреждаш електролита и никога не се долива електролит . Също така електролита не се изпарява а само водата.
              Чувам съм акъли за тези, че някой ги пробиват с бормашина дупка доливат вода и затапват с болтче да кажем....
              Имали ефект няма ли прецаква ли се незная!

              Коментар


                #22
                Писах вече, че проблема беше в стартера. Акумулатора си е перфектен и си го върнах него, а новия съм го пуснал за продажба.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #23
                  За дупчене на акумулатори и болтчета за пръв път чувам, но не вярвам да има ефект. Това ще е като с магическите хапчета за акумулатор
                  wwalker видях, че си написал, но исках да споделя мнение
                  мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                  Коментар

                  Working...
                  X