Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Маховик за фиат стило 1,9 Mjt

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Маховик за фиат стило 1,9 Mjt

    Здравейте колеги! Тъй като немога да намеря отговор на въпроса който ме интересува във форума реших да попитам. Има ли вариант демферният маховик на стило 1,9 Mjt да се замени с обикновен? И ако евентуално може с какъв. Благодаря предварително.
    Fiat Stilo 1.9 Multijet 2008.

    #2
    Въпрос за милион лева.Ако стилото е с кутията като на алфа - от 2,0ТС може и да стане. Остава само да си намериш и подходящ съединител.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Стилото е 2008 г. 120к.с.как мога да разбера дали скоростите са като на алфа?
      Fiat Stilo 1.9 Multijet 2008.

      Коментар


        #4
        Да започнем в обратен ред.Каква ти е целта, този маховик може да държи и до 180-190 к.с. ?
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Значи колега преди около 40 000 км се появи шум, който идваше откъм скоростите, но не постоянно - на моменти. В последствие шума зачести, но при натискане на съединителят изчезваше. Откарах колата на сервиз. Свалиха скоростите, гледаха мислеха и решиха че демфера е здрав и проблема идва от скоростите. Понеже неможахме да намерим предполагаемите (увредени) лагери, купих скорости втора употреба. Рециклираха ми притискателя и феродовия диск в Пловдив и след което сглобяване! Резултата- първият ден -добре т.е. Без шум, но от втория нататък същата работа. Всичко това преди около 20 000 км. И всичко това съпроводено с много вибрации. Всичко това ме кара да мисля че проблема е в демфера. А последните 3-4 дни е нетърпимо. Дори и при натиск на съединителят не изчезва тракането.И друго- в ниските обороти 1200-1300 на скорост -вибромасажор. :D
          Fiat Stilo 1.9 Multijet 2008.

          Коментар


            #6
            Aха, значи целта не е тунинг.В такъв случай те съветвам да събереш парички за нов маховик (ако твоя наистина е прецакан), защото определено няма да ти хареса колата с едномасов маховик.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Има ли въобще вариант? И няма ли да бъде по здраво в смисъл да забравиш за маховик. И защо да не ми хареса, в смисъл какво се случва след тази промяна?
              Fiat Stilo 1.9 Multijet 2008.

              Коментар


                #8
                Емо написа:
                Има ли въобще вариант? И няма ли да бъде по здраво в смисъл да забравиш за маховик. И защо да не ми хареса, в смисъл какво се случва след тази промяна?
                Идеята на демпферния маховик е да обира колебанията във въртящия момент между двигателя и скоростите. Демек по-малко вибрация и придърпване. Може и ресори вместо амортисьори да сложиш и хидравликата да махнеш , че и тя е скъпа ама в крайна сметка може и колата да смениш с по-евтина за поддръжка. Но все си мисля , че една инвестиция от 400лв. за демпферния маховик които ще търкаляш следващите 100-150 хил. км. е по-добре от това да правиш автомобил "направи си сам". Иначе по въпроса ти да може да смениш маховика с маховик от 2.0ТС но едва ли ще е по издържлив от оригиналния , а и той не е без пари.
                Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                Коментар


                  #9
                  Благодаря ти колега за обяснението, наистина от оригинала по-хубаво няма съгласен съм, но на днешно време с тези части незнаеш от къде какво да купиш.А пък и ти с тези 400лв ме учудваш. .Аз питах на едно две места - 800 или 900лв. И ако можеш да ме посъветваш за някоя марка поне. А пък ако знаеш някъде по тънко още по-добре.
                  Fiat Stilo 1.9 Multijet 2008.

                  Коментар


                    #10
                    Нов - валео493лв с -40%
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Заместител си се произвежда с твърд маховик,а не да приспособяваш от какво ще стане и как .Купи си комплект съединител с твърд маховик .На 2 коли имаме монтирани такива (VW) и по нищо не можеш да разбереш ,ако не ти кажа.

                      Коментар


                        #12
                        valioboy написа:
                        Заместител си се произвежда с твърд маховик,а не да приспособяваш от какво ще стане и как .Купи си комплект съединител с твърд маховик .На 2 коли имаме монтирани такива (VW) и по нищо не можеш да разбереш ,ако не ти кажа.
                        Колега valioboy за VW и аз съм чувал но за фиат незнам, пък и никой от форума нищо не пише. Незнам
                        Fiat Stilo 1.9 Multijet 2008.

                        Коментар


                          #13
                          Темата според мен е за изходна точка. Демек, не се знае с коя кутия е колата. Трябва повече информация или пък снимки на колата отдолу, така ще се разбере с кои скорости е. На Стило се слага и немска ск. кутия Gertag, но се слага и италианска кутия. При немската кутия задължително е с лагер-помпа, при италианската има и 2-та варианта с външен работен цилиндър, както и с лагер-помпа. Но фабричен или готов вариант с едномасов маховик няма. Каквото и да се прави, ще бъде пригаждане.

                          Коментар


                            #14
                            але кво се знинимавате с глупости отвяряш е пер и по оригинални номера излиза сичко и магазина се намира по лесно с оригиналните номера
                            fiat stilo jtd

                            Коментар


                              #15
                              Але... и откога епер казва как се прави конверсия от дмф към смг?? Алеее
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X