Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизеляците и зимата. Що е то и що не палят!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    titan_org написа:
    ...В момента при минус 7 пали от първо завъртане, малко се задъхва, вероятно акумулаторът, който не е сменян, е тръгнал да си ходи.
    Както в казал шопа: "Оно е от времето!" Честно казано началото на зимата ме завари с някакво снобско мотулско 15W50 и аха-аха да наритам амукулатора (и моя е "заварен", не е сменян).Посочих му пътя на маслото обаче, насипах една сюрмашка Приста Ултра и сега на стартер до работата мога да стигна :D Са сериозно, сам не вярвах до колко едно глупаво масло се усеща при стартиране в кучешки студ.Ама и друго има - един дизел ако не пали, и без масло няма да запали по-лесно Един вид приказката за кривия и вуната от народния фолкрор Хайде, успех на дизелджиите - тоя месец е един добър тест...
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #17
      купих си уж хубава нафта на 1.60 литъра иза 500 км смених 2 пъти горивен филтър--имали смисъл да се набутваме с скапани нафти от туби---вече не пипам такива нафти
      БРАВОТА НА ЧАСТИ
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...901&highlight=
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=54754

      Коментар


        #18
        Да кажа и аз нещо като стар дизелджия - преди години, като таксиметров шофьор карах и стопанисвах два дизеляка - Опел Кадет 1.6D и Фиат Регата 1.7D. Опела не се гасеше, щото нямаше палене след това , но беше на 500000+км. Фиата ми създаде проблем само когато температурата удари -22°С. Сутринта в 4ч. имах курс за Пловдив и се наложи да паля мотора с факла. Толкова за паленето. Обикновено имаше поне една изгоряла свещ, но освен малко по-продължителното въртене на стартер, друго ядове нямаше. Искам да подкрепя колегите, които споделят, че без никакви добавки си карат колата и нямат проблеми. Истината е в здравия мотор и приличната нафта, разни локомотивни, военни и тираджийски истории могат само да ви навредят. Лично мнение.P.S. Щях да забравя - имах си и взимане-даване и с Форд Орион 1.6D, никакви проблеми и с него. Въобще дизела е много яка машина, докато не се намеси човешкия фактор.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #19
          Esper написа:
          Са сериозно, сам не вярвах до колко едно глупаво масло се усеща при стартиране в кучешки студ.
          Аз като приказвах в един друг форум за предимствата от рядкото масло, масово ме гледаха с окорени очи и продължаваха - ама то такоз, моя мАтор е на нз колко мийона километри, 15в-40 ше му е убаво, да не трака, да го не арчи, па е и еффтино- 15лв/л на мобил... визирам някои потребители в един друг форум.
          Fiat Ducato 2.5D
          Lancia Kappa 2.4TDS

          Коментар


            #20
            Преди час ми се наложи да запаля Мареата и един Форд Ескорт дизел.Фиата запали от раз ,а с Форда кво чудо беше-върти хвърля бял пушек и това е.За малко да му направя факла за по лесно палене.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #21
              Хайде да кажете тази сутри как запалихте.Бравото запали от раз ,Мареата същоТемпературата тук във В.Търново е около -16 градуса.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #22
                Tornado написа:
                Хайде да кажете тази сутри как запалихте.Бравото запали от раз ,Мареата същоТемпературата тук във В.Търново е около -16 градуса.
                Нормално, както винаги.Темпрата е под 1 метър сняг ама с нея се познаваме толкова добре, че само като ме види и сама е запалила.Там дори няма смисъл да си задавам въпроса ще ме изненада ли с нещо От -15 до -18 градуса беше тази сутрин по трасето, това на тръгване:А това на междинно спиране, за да сваля якето от мен:Брррр, искам печка в колата вече, мамка му... [/url]
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #23
                  Нафтата ми замръзна -18 в Хисар, но след 1 час ( беше на слънце) запали
                  Мерцедес-SPRINTER 312 - 2,9TDI 122кс...МОЩНИЯ КАТЪР
                  ФОРД И ЦИГАНИН ЗИМАТА НЕ РАБОТЯТ - Лично наблюдение...Някой да ме обори??????Мицубиши Каризма , бензин , автоматик, климатроник

                  Коментар


                    #24
                    Моето Пунто 1,7 ТД спря да пали независимо то температурата. Не съм сменял горивен филтър скоро! Ще го направя но дали е от това? Става въпрос само за първото палене за деня! Ако е по-топло пали от около 3 път ако е по-студено ми трябва баир иначе не пали изобщо! Дайте съвет! Благодаря!

                    Коментар


                      #25
                      gumzata написа:
                      Моето Пунто 1,7 ТД спря да пали независимо то температурата. Не съм сменял горивен филтър скоро! Ще го направя но дали е от това? Става въпрос само за първото палене за деня! Ако е по-топло пали от около 3 път ако е по-студено ми трябва баир иначе не пали изобщо! Дайте съвет! Благодаря!
                      Как са ти подгряващите свещи?
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #26
                        Vladim написа:
                        gumzata написа:
                        Моето Пунто 1,7 ТД спря да пали независимо то температурата. Не съм сменял горивен филтър скоро! Ще го направя но дали е от това? Става въпрос само за първото палене за деня! Ако е по-топло пали от около 3 път ако е по-студено ми трябва баир иначе не пали изобщо! Дайте съвет! Благодаря!
                        Как са ти подгряващите свещи?
                        Ако искаш и ти трябват имам 4 бр. чисто нови свещи Искра. Купувал съм ги за Пунтото, но и така не съм ги сменил.Ако ти трябват свещи да знаеш!
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #27
                          Ми подгряващите свещи са Bosh, което съвсем не значи че неможе да са калпави? А как да проверя дали са добре?

                          Коментар

                          Working...
                          X