Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На някой обяснява ли му се настройка на метанов инжекцион ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съжалявам но тези два дена навъртях едни 700-800 км и не ми остана време.Ще се опитам утре ... макар че шублера е на работа пък аз взех че я напуснах

    Коментар


      Илко, това ми е по-важно от диаметъра на щуцерите:http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...f=37&t=30446И ако може на 1 от инжекторите да видиш съпротивлението.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        Установи се, че нормалните бензинови времена са от 2 до 2.5мс., при мен са от 3 до 3.7мс. Това пречи ли за нормалната работа на газовия инжекцион ?Пак да попитам, някой с опит иска ли да се пробва да я настрои ?
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Ако откачиш газовия компютър дали времената на бензин пак ще са над 3мс?
          еx-fiat bravo 1.6 16V
          now-fiat marea 1.8 16V

          Коментар


            Не съм пробвал, каква е идеята ?
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              На Мареята с Тамоната бензиновите времена бяха 3,2-3,4 мс,а сега с полския компютър са около 2,4-2,6 мс.Не мога да го обясня,но е така.Това след разкачен акумулатор за 12ч и работа на място поне 20 мин на бензин.
              еx-fiat bravo 1.6 16V
              now-fiat marea 1.8 16V

              Коментар


                Утре ще го разкача.Намерих на италиански сервис менюал на Либра, явно при либрата времената са по-високи от на БРаво/а/Мареа/Купе, но пак са по-ниски, от тези, които имам:
                Прикачени файлове
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  При мен времената са от 2,7-2,9 до 3,1-3,2 предполагам че идва от включването на перкатаУтре сутринта като стана ще измеря съпротивлението на инжекторите

                  Коментар


                    Но аз нямах проблемите от които ти се оплакваш.При мен празния ход беше много стабилен,точно както обясняваш за Бравото.Имах прекъсване като от проблемна свещ при около 1200-1500 об. и припукване в изспускателния колектор,което се дължеше на отваряне на газова дюза за период около 1сек и вкарване на гориво в нагорещените изспускателни тръби.Това се получаваше при всяко по рязко подаване на газ и падане на оборотите.Тези недостатъци не успях да отстраня с никакви варианти на настройка.Между другото системата работеше най добре с щуцери на 2.4 мм и налягане на изпарителя 1 бар.
                    еx-fiat bravo 1.6 16V
                    now-fiat marea 1.8 16V

                    Коментар


                      Аз само с един размер не съм пробвал - 3.00мм.Съдейки по 2ра стр. от ПДФ-ап.с. въпросното браво е точно с 3.0мм на газ и 1 бар налягане и върви мнооого добре.
                      Прикачени файлове
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Мдааааааа.Така излиза,но не смятам,че това ще реши проблема ти с нестабилните обороти.
                        еx-fiat bravo 1.6 16V
                        now-fiat marea 1.8 16V

                        Коментар


                          Реално, какво ми трябва, за да конвертирам системата, за да работи на пропан бутан ? Изпарител, газов клапан и бутилка в багажника ? Другото трябва да е същото.Предложете възможно най-евтин изпарител и клапан, които да монтирам само за проба ?
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            Обичаш да ти е трудно май а?Томасето Стефанили
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              Чети бе момко
                              emzo написа:
                              възможно най-евтин изпарител и клапан, които да монтирам само за проба ?
                              Как го виждаш да дам 100+лв за едната му проба, така или иначе, на пропан бутан, не ме устройва като разход, но ще мога да си отговоря де е проблема.Не съм сменил само редуктор и мап сензор.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                Най-евтиния май е като моя - Гама01 И се представя добре за парите - така каза газаджията.Пък и аз имам вече почти 9000 км навъртени от месец март когато я монтирах - доволен съм и от рахода и от вървежа и от лекотата на настройките щом аз почнах да си я глася.Емо, искаше нещо да меря - казвай ако ти трябва все още

                                Коментар

                                Working...
                                X