Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На някой обяснява ли му се настройка на метанов инжекцион ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    днес реших да си направя експеримент на мойта кола (хюндая ) че е пълен инжекцион и нямам никакви проблеми от описаните по горе ,значи откачих кабела за на ТАП-а от газовия клапан и колата все едно е с предварението на бензина ,двигателя стана муден,почна да се усеща климатика,и неще да върви ,трябва все едно с петата да подавам газ, и най малкия товар се усеща-подгряване на задно стъкло ,климатик ,ако дам рязко газ и забива муцуна.върнах си нещата по старому и колата си тръгна без проблемите .та взе ли тап ? ако си близо до пловдив ще ти дам да направиш едно кръгче със и без него че да се види разликата
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    Коментар


      Нямам ТАП и не виждам причина играенето на оборотите да е от ТАП-а.Коментари ?
      emzo написа:
      Направих одеве логове, в тамона се наричат осцилограми.В случая от празен ход, натискам педала на газта и го пускам, вижда се как оборотите (синята линия) подскачат от 700 до 1000. Това е проблема дефакто.rpm - бензин - газ:Тук аз нищо нередно не виждам.обороти - диф.налягане:Мнение ?Налягане в колектора - обороти:Тия спадове до 0.1 бара, нормално ли са ?Ламбда - обороти:
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        Абе за чии ти е ТАП нали си с ГИ? ЕКУ , трябва да си прави корекцията
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          Е точно ти ли питаш ? ТАПа при метана е задължителен, ЕКУ-то не може да коригира предварението в необходимите граници.Моля следващия коментар да е само по графикиите, това ме вълнува в момента !!!
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            Спада в вакума в колектора е напълно нормален и при пълно отваряне на дросела може да стане и 0.Графиките са ти наред колебаене на обороти след изфорсирване най-често се получава от обогатяване .Изключи стъпковия мотор ,после прехвърли на газ и тогава си нагласи ниските ако ниските са ти около 3 мс то пробвай да намалиш коефицента при всички бензинови времена под това.При отпускане на газта от високи обороти имаме 0мс време и при преминаване през 1500-1600 оборота се вклюва време за принудителен празен ход докато паднат на 850 а там се пуска време мс за ниски и точно тези преходи е се ебават .Трябва да имаш и настройка за излизане от принудителен празен ход /тактове на бензин или настройка на мс време които не се влияят от обороти и натоварване/ поиграй си с нея.

            Коментар


              Ще проверя, благодаря.Кабела за Стаг се оказа , че е същия като за тамоната, просто с друг конектор, ако не си намерил инфо по въпроса.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                Ето при мен как е.http://youtu.be/oOkTXKkjeyc

                Коментар


                  u_bo написа:
                  ..нали ти е ясно , че работата на ДВГ-ти се управлява от бензиновото ЕКУ ДОРИ КОГАТО СИ НА МЕТАН ?...
                  да не кажеш, че само аз не съм се разписал:1. виж ми цитата2. има ли надежда да се вържеш към ЕКУ/б ?3. това : http://postimage.org/image/6m0kbxs1z/ го направи като добавиш отчитане и на ламбдата - може и да подскаже нещоосновния ти проблем според мен, е че търсиш данни само от ЕКУ/г , а всичко това ’игране’ на РПМ се прави от основното ЕКУ, а не от спомагателното ЕКУ/г . така че виж пак 2.имам въпроси - как ресетваш бензиновото ЕКУ?- имаш ли някакви проблеми на бензин? - а изобщо караш ли на бензин за да си сигурен дали имаш или нямаш проблеми?
                  ilkor написа:
                  Ето при мен как е. http://youtu.be/oOkTXKkjeyc
                  ти май го дразниш?

                  Коментар


                    Не, бяхме се разбрали да му направя клипчето Аз толкова се чудих дали да не сложа и аз метан, но фактът че оставах без багажник ме отказа (+ категоричното НЕ на жената )дайте да не спамим повече ...В моя софтуер (предполагам и във всички други) си се виждат времената и на бензиновите и на газовите инжектори и това което разбрах е, че като минавам от газ на бензин и обратно не трябва да има изменения в показанията на бензиновите.

                    Коментар


                      @u_bo1. да2. поръчал съм друг ККЛ кабел, да не е в моя проблема3. Нямам ядове на бензин, вчера според тамоната, бензиновите времена бяха дори 2.6мс на празен ход, карам я и на бензин.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Закачи двете ЕКУ-та успоредно на два компа и наблюдавай. Имам чуството че някое от двете те лъже за данните.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          Всегда подбирайте давление на холостом ходу - рекомендуется давление 1,4 бар дляLPG и 2,0 - 2,2 бар для CNG .Винаги избирайте налягането на празен ход - препоръчителното налягане 1,4 бараLPG и 2.0 - 2.2 бара за сгъстен природен газ т.е. метан, още някой в СТЗ ако ме накара да пусна редуктора на 1 бар и ще го халосам по главата с ЕКУ-то
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            http://youtu.be/Uq533Q1Fcq8Понеже съм нахален ама разбирай много нахален, ама адски нахален, си имам бета версия на Тамоната от Владимир Орлов директно Та по негов съвет направих една корекция по софта.Вече съм официален бета тестер Но ! Има 2 варианта:1. проблема е от алтернатора, защото сега си работи идеално, като пич от класа., съответно и колата2. проблема е в Тамоната и в следващите версии ще има повече инфо и опции Мисля ако до Събота е наред всичко да се напия като Казак
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              заковал си го.от новия софт ли се оправи?сега ако пуснеш и последната картинка с новия софт как изглежда, ще е най-добре!

                              Коментар


                                От алтернатора ще да е, колега Ланчист има същия дерт със Стаг 3000.И му се е получил, след ремонт на алтернатора, просто се променя напрежението, което се задава по-време на калибровката.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X