Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На някой обяснява ли му се настройка на метанов инжекцион ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Е голям филма се оказа в краина сметка, ходи се сети ако си нямаш работа, гледам бил си на Цигов Чарк, и съм сигурен че заради теб и други са се напили като казаци В късните новини по БТВ споменаха, че група пияни фенове на Италианска марка са почистили района на язовира с голям ентусиазъм и песен на уста, и все пак след тях са намерени няколко празни бутилки водка Руски Стандарт, счупен на две диск с бета версия на Тамона, а десетина метра по на долу екипа на БТВ откри вързан за клон в формата на бесило диагностичен кабел, а на него бележка " Скъсах ли ти шортите" кои кого е скъсал екипа така и не разбра Само обещаха Канна Рачева да се заеме с заплетения случай
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      Алтернатора е ремонтиран успешно.Тепърва ще тествам дали от него са били всички проблеми.Първия тест ще е ако ЕКУ/б не ме дропне след 20 сек. и самоделките кабели за инжекциона работят на запален двигател
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        Първия тест е успешен Утре ще налепя един пл2303 на една платка и ще тествам и ЕКУ/г------@u_bo ето исканите логове (от ЕКУ/б) на празен ход за около 1 мин работа, на метан накрая съм форсирал, но то се вижда по оборотите в лог-а.
        Прикачени файлове
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Продължавам да си водя монолога Напреженията сега са бетон, коефициента за корекция обаче сега не работи коректно при изрядни напрежения.Реално след всяка автокалибровка, празен ход практически НЯМА. При първото форсиране и колата гасне.Започвам да мисля, че размера на щуцерите е голям (2.4мм).В неделя може би ще "разглобя" цялата ел. инсталация и ще я "сглобя" наново.Приемам оферти за друго ЕКУ (висок клас) и място за закупуване, което да ползвам с текущата инсталация (датчици).Явно тамоната е боклук от класа.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            emzo написа:
            Продължавам да си водя монолога Явно тамоната е боклук от класа.
            И аз го водя тоя монолог за тамоната ама не чуваш.Пак ще има трай си , като за алтернатора.Аз ползвам ФОБОС, прочети и помисли върху този вариант, а и там ще можеш да си мапваш на воля Разгледай му параметрите и софта. Не ти го казвам напразно. от 2008год. го ползвам и до сега не съм брал ядове освен че сам си направих няколко поразии в стил "Развали си сам"
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              и кво са: трябва да ти кача графиките, КОИТО ТИ ДАВАШ в поста за да си видиш проблема ли?имаш 15% разлика в инж.време на м спямо бензинимаш отвратителна ламбда на мето ти зависимоста- на м. ламбдата ти е в пода а времената са НАГОРЕ- на б. всичко е ок.АБСОЛЮТНО ЯСНО И ЗАКОНОМЕРНО ПОВЕДЕНИЕ !!!сега ако ми кажеш, че не можеш да си направиш изводите п.с. за 19345 път ти казвам - забрави всичко от опита ти с комънрейла. това тук е система с ОБРАТНА ВРЪЗКА.п.с.2 подсказка - погледни малко и за адаптацията, а ако ти се чете - прочети сървиз мануала на Браво 1.8 - частта за двигателя - той е същото ЕКУ / според Хитко/ , само при теб един пин е свързан към вариаторния клапан. при Браво/а Мареа просто не е пуснат този кабел. Но управлението на двигателя е същото.

              Коментар


                Имам покана за семинар на Тамона в София, в началото на Юни, ако намеря някоя разбираща от газ и руски дружка може да идем, ама лошото е , че е в делничен/работен ден.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  emzo написа:
                  Имам покана за семинар на Тамона в София, в началото на Юни, ако намеря някоя разбираща от газ и руски дружка може да идем, ама лошото е , че е в делничен/работен ден.
                  поедем вместе если хочеш?на какой машине? в либре я не ездил...

                  Коментар


                    Хаха, хорошо.Има 4 газови центъра/магазина в стз, не се сещам за други, с последни сили намерих нови щуцери на 1.5ммПочвам пак да търся правилният размер.Ето видео, да видите как минава процеса на калибровка:http://youtu.be/V7WTmP9x-WM
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      [quote="emzo"]Продължавам да си водя монолога Напреженията сега са бетон, коефициента за корекция обаче сега не работи коректно при изрядни напрежения.Реално след всяка автокалибровка, празен ход практически НЯМА. При първото форсиране и колата гасне.Започвам да мисля, че размера на щуцерите е голям (2.4мм).В неделя може би ще "разглобя" цялата ел. инсталация и ще я "сглобя" наново.Приемам оферти за друго ЕКУ (висок клас) и място за закупуване, което да ползвам с текущата инсталация (датчици).Явно тамоната е боклук от класа. Колега,аз продадох тамоната и вече седмица съм с това: http://www.autogashybrid.com/product...yl-el-set.html .Разликата е от небето до земята.След близо година и половина борба с латвийските инженери най накрая се отказах и я смених.Изпробвал съм всякакви настройки и щуцери с диаметър от 1.9 до 2.6 и не стана така както желаех.В момента е с отвори 2.3 и полският компютър се справя перфектно.Става въпрос за марея 1.8.Бившата кола на колегата Снейк/Венко/.
                      еx-fiat bravo 1.6 16V
                      now-fiat marea 1.8 16V

                      Коментар


                        Историята за таз кола я знам, Слави няколко пъти ми писа за нея.Само, че от тогава има няколко фирмуера и подобрения в Тамоната.Иначе линка ти е много полезен, веднага си харесах LECHO, даже ако намеря някой газов център навит да пробваме, бих го купил.Един цитат от разговор с приятел:
                        прегледай всички гарнитури и уплътнения[20:54:34] Stefanakis says: свързани с всм.колектор[20:54:52] Emzo says: гледа ли[20:54:54] Emzo says: внимателно ?[20:54:56] Emzo says: на бензин[20:54:58] Emzo says: не го прави[20:56:46] Stefanakis says: хахахах[20:56:49] Stefanakis says: именно де[20:57:01] Stefanakis says: въздухът при бензин не може толкоз да обърка работата[20:57:06] Stefanakis says: [20:57:22] Emzo says: :^)[20:57:30] Stefanakis says: казва ти го човек, дето има бензинова кола[20:57:40] Stefanakis says: мога да пробия малка дупка на маркуч за вакуум[20:57:48] Stefanakis says: и да видиш, че на газ ще прави каквото си иска[20:57:53] Emzo says: :^)[20:57:54] Stefanakis says: а на бензин почти няма да личи[20:57:55] Stefanakis says: [20:58:02] Emzo says: дали ве ?[20:58:09] Stefanakis says: ами напълно е възможно[20:58:18] Stefanakis says: ако и на бензин вземе да го прави[20:58:23] Stefanakis says: начи има голяма пробойна
                        Дали ?На всмукателния колектор е сложена нова ганритура, едва ли ще е от там, остава нещо около дросела, ама на бензин пък е ок.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          на бензин си е идеално, но ми се струва че са ти големи времената. я някой със същия 1.8 да качи времената на инжекторите на ПХ. / като работи на бензин разбира се/

                          Коментар


                            Те като мина на бензин падат.Вчера или оня ден бяха дори на 2.6мс
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              Същия мотор ,2,2мс на бензин след адаптация. Заеби таз автоадаптация направи си ниските както ти писах по рано и забрави за проблемите.

                              Коментар


                                Не става, отнема ми средно по 30 мин за да докарам някакъв празен ход, за сметка на това после цялата смес е бедна и колата не върви.После ще пробвам с 2.0мм щуцери.Има някакъв проблем, май ще ходя да сложа друго такова ЕКУ за проба.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X