Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На някой обяснява ли му се настройка на метанов инжекцион ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    emzo написа:
    Те като мина на бензин падат.Вчера или оня ден бяха дори на 2.6мс
    ти нали чакаш колата да загрее?

    Коментар


      Ето още малко клипчета от мен.В момента карам на малко обеднена смес за да видя какъв разход ще ми даде. Ефектът е че малко придръпва като отпусна педала на скорост но го прави рядко.Иначе като я пусна на автоматични настройки няма грам разлика от бензина.Емо, ако намериш как да свържем кабелажа към моя комп може да тестваме с него.http://youtu.be/ag0myBTGLdshttp://youtu.be/o8u9LaBDfdA

      Коментар


        u_bo написа:
        ти нали чакаш колата да загрее?
        Да, дори пускам парното на макс, за да не включи перката.
        emzo написа:
        После ще пробвам с 2.0мм щуцери.
        Само и да бях уцелил правилната резба.След калибровка, времената на празен ход на газ са ми 4.6мс, според руснака най-добре работела Тамоната от 5 до 5.5мс.Или ще сваля диф. налягане на минимум, т.е. 1.8бара. или ще намаля размера на щуцера.Тия двете неща ше гледам да ги направя утре, след което ако няма ефект вдигам ръце и ако някой (визирам конкретно u_bo & Slavi_Lancia) им се занимава и имат време, ще разходя до Пловдив.Илко, ще проверя тук дали могат да ми доставят кабелаж за Lecho-то и ако да, аз ще направя преходник и също бих се възползвал от офертата ти.Има някакъв тъп проблем (хардуерен) може би, коригирам на ръка графиката след 1вото форсиране гасне.Докарах сместа горе долу добре на газ, с коефициентите закрепих празния ход, обаче нагоре в оборотите е мъртвец, пак обеднява много сместта.п.с. Илко, какъв е размера на щуцерите ти ? Ако можеш да го премериш.p.s.s. Илко, прати ми и конфигурационният си файл, да го разгледам.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Ми кажи как да ги премеря и утре ще го направя.А конфигурационния файл е двоичен и няма как да го видиш. За да се зареди трябва първо да си закачен към контролера.От понеделник най-вероятно ще съм в непредвидена отпуска почти до края на следващия месец така че може да се разберем и да тестваме.Някъде мернах че моята система - кабели+компютър е 240лв. И явно е читава щом аз успях да я настроя Само трябва да поогледам къде е закачен кабела за ламбда сондата че не се визуализира правилно. Видях обаче че майстора който ми я постави я гледаше но беше с друг софтуер. Трябва за потърся кабела и да го проследя да видя да не би да го е разкачил след това.

          Коментар


            Ами с шублер дали няма да може ?Сега се загледах внимателно в лог-а , който съм дал по-назад.На празен ход при 3.3мс бензиново, имам газово 4.25 т.е. 2.4мм щуцер е много голям.Интересното е, че пък Валтек-а с 2.1мм дава цели 7мс време. Понеже и ти си със същата рейка, ако можеш да го разбереш размера ще ми помогнеш много Утре пак ще пада обикаляне да намеря 4 нови щуцера.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              Ще погледна утре ... имам шублер.

              Коментар


                Дано да имаш електронен 2.8мм е това, поне за толкова ми продадоха свредлото Заредил съм се с всякакви свредла и щуцери и за валтека и за хоризон-а и само чакам да свърши работния ден.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Отново греда. От 1.6 до 2.1мм пробвах.С 2.1мм си върви прилично, като пипна на ръка картата, обаче няма празен ход.Калибровката естествено НЕ минава, обаче като заредих дефаултната графика и к’во да видя ?2.6мс бензинови, 5.5газови с 2.1мм щуцери.При пусната перка не повече от 3мс. бензиново.При идеално права линия има горе долу някакъв празен ход, като тръгна да я коригирам спрямо бензиновита крива и празен ход йок.Или колата има някакъв проблем, който не се вижда/усеща на бензин или Тамоната е много, много, ама много зле.И винаги след калибровка с версия от 3.0 нагоре кривата става така:И като я заредя със стара версия 2.54 примерно, една точка на празния ход отива на майната си:Буквално вдигам ръце вече.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    Преди минути пробвах и с друго ЕКУ, друга Тамона, не е в ЕКУто проблема.Смених и свещите, скъсих разстоянието на 0.6мм и от тях не е .Следва разглобяване на стъпков мотор, чистене на дебитомер, ама да спре да вали ....
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      Баси аз чак забраих вече къв е проблема, ще тря прерочета няколко страници
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар


                        Няма празен ход, да ти спестя четенето.Оборотите играят много и гасне, ако я закрепя да не гасне е за сметка на мощност/разход.--------- Почистени - дебитомер, стъпков мотор, ТПС.След почистването на дебитомера, определено усещам колата по-пъргавичка.Не знам дали трябва да сравнявам с Браво 1.8, но на такова бензиновите времена са от 2 до 2.5мсПри мен под 3 на бензин не падат, средно стоят на 3.5-------------Спарк адванс на бензин, ми е на празен ход 10-11градуса, това нормално ли е ?
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          и аз позабравих вече точно проблема, но ЗАЩО не пробваш това:-закрепи я на ПХ- да си сигурен че времената на инж. за еднакви на газ и на бензин - това според ЕКУ/б/- ако е мъртвец нагоре - опитай да я закрепиш с ръчно коригиране на коефициента на ЕКУ/г/

                          Коментар


                            Не става, ако закрепя празния ход, е за сметка на сместа в целия друг диапазон.Ако пипна кривата, спрямо събраните бензинови точки, колата върви прилично за метан, но няма празен ход.Днес си играх на дълго и на широко със същата тамона с 3.0мм щуцери , но на газ, дори с толкоз големи щуцери, но можах да я накарам нито един път да изгасне, колкото и да коригирах времената нагоре и надолу, да не говорим, че бравото е и с турска рейка.Размених ЕКУтата, но нямаше ефект.Ето пак какъв е проблема, за тези които не им се четат 16 страници:http://youtu.be/V7WTmP9x-WM
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              emzo написа:
                              Не става, ако закрепя празния ход, е за сметка на сместа в целия друг диапазон.Ако пипна кривата, спрямо събраните бензинови точки, колата върви прилично за метан, но няма празен ход.Днес си играх на дълго и на широко със същата тамона с 3.0мм щуцери , но на газ, дори с толкоз големи щуцери, но можах да я накарам нито един път да изгасне, колкото и да коригирах времената нагоре и надолу, да не говорим, че бравото е и с турска рейка.Размених ЕКУтата, но нямаше ефект.Ето пак какъв е проблема, за тези които не им се четат 16 страници:http://youtu.be/V7WTmP9x-WM
                              ами коригирай КРИВАТА в другия диапазон де

                              Коментар


                                Не става. Всичко съм пробвал.Пак се повтарям, на друга кола, с 1.8 мотор (Браво) и същия ГИ, но на газ. няма такъв проблем, мога точките на празен ход да си ги местя, почти както си искам и колата не гасне.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X