Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На някой обяснява ли му се настройка на метанов инжекцион ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Емо, ти искаш и метан и климатик, а... ?Ето за тези компромиси говорех - не мога да ги правя вече, уморих се след 15 години коли на газ...Не го приемай за злобеене или злорадство от моя страна, напротив - пожелавам ти да го направиш възможно най-добре.Просто масово колите с НЕфабрични газови и метанови уредби правят подобни номера... Повечето хора не им обръщат внимание в името на евтиното возене...
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      Емо тоя инежкцион нов ли го взе или втора ръка, щом говориш за смяна на редуктор
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        Явка, глупости са това бе мен, предпоследно поколение ГИ ....Слави , всичко е чисто ново.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Сложи един механичен манометър и виж как се мени налягането пред рейката. Най-слабото място на ГИ е точността на датчиците.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            emzo написа:
            Явка, глупости са това бе мен, предпоследно поколение ГИ ....Слави , всичко е чисто ново.
            Баси, кво иска тогава!? щом ти не можа да я подкараш дето толкова чете и опитва, то кои майстор е по добър от тебе тогава!? Идеята с манометъра е добра, ма тряя да е по прецизен да хваща отклонения от 0,1 поне.
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              Нормален промишлен манометър 100 мм до 4 bar върши идеална работа. Ако се работи с по-ниско налягане на редуктора, има до 2,5. По-точен е ф160, но е излишно.
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                Ми ще видя отде да намеря.По принцип диф. налягане играе постоянно, предпоалгам е нормално, знам ли ?
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Редукторите имат вакуумна компенсация, може да не работи коректно.
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    emzo написа:
                    На бензин няма ядове - никакви !Ресетнах го ЕКУ-то, бензиновите времена на празен ход са 2.8-2.9мс, като включи перката скачат, но това е нормално.Може би по-скоро питах за хардуерни причини, например как да определя дали редуктора е читав ?
                    на моите въпроси не си отговорил.отговорил си на въпроса:- как е на бензин?- ресетна ли бензиновото ЕКУ? -- а тези данни, полезна информация не дават.дал съм ти тел. за връзка - ако имаш желание - обади се ще ти обясня възможните причини и решенията им.ако отговориш на въпросите ми от предишния ми пост - доста по-ясни ще са нещата.основния ти проблем е, че досега си работил със системи без обратна връзка и въобще не се съобразяваш с начина на работа на бензиновия ДВГ с ламбда сонда.

                    Коментар


                      @у_бо - писах, компа е ресетнат с екзаминър. Бенз. времена са в нормите. В момента комуникирам директно с руснакът пишещ софтуера на Тамоната. Нямам лог в момента на сондата, руснакът каза, че се държи добре.Проблема е или в самото ЕКУ газовото или в редуктор или в калпави датчици.Утре ще вляза най-веротно в бокса, за ревизия на алтернатор (13.6в без товари, 13.25в с товар), т.к. рейката била ... абе цитирам руснака:
                      Колебания напряжения очень сильно влияют на работу газовых форсунок.
                      Въпреки, че егати ЕКУто каплаво ако това му е проблема, при условие, че бензиновото се справя.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Ето ламбдата през ТамонатаМоже да се повтарям, но за мен на празен ход, с и без ламбда, разлика не трябва да има в оборотите.Съдейки по бензиновото ЕКУ. То и няма разлика де.
                        Прикачени файлове
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          Направих одеве логове, в тамона се наричат осцилограми.В случая от празен ход, натискам педала на газта и го пускам, вижда се как оборотите (синята линия) подскачат от 700 до 1000. Това е проблема дефакто.rpm - бензин - газ:Тук аз нищо нередно не виждам.обороти - диф.налягане:Мнение ?Налягане в колектора - обороти:Тия спадове до 0.1 бара, нормално ли са ?Ламбда - обороти:
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            1.това е лог при ’играене ’ на Пх, нали?2. закачи се към ЕКУ /б./ и дай един лог - как се държат времената на инжекторите ’според бензиновото ЕКУ’ по време на’играене’.нали ти е ясно , че работата на ДВГ-ти се управлява от бензиновото ЕКУ ДОРИ КОГАТО СИ НА МЕТАН ?повтарям си въпроса отпреди три поста " как се държат времената на инжекторите ’според бензиновото ЕКУ’ по време на’играене’. "айде успех с алтернатора, но АКО се окаже това проблема... какво ще правиш зимата, когато пуснеш подгрев + парно + чистачки + фарове и спреш на светофар ???да е проблема от алтернатора ??? - както казало Айшето - "А дано, ама надали!"

                            Коментар


                              1. да2. Не мога да логна нищо от бензиновото ЕКУ.Закачам се на 3 от 10 опита и стои по 20 секунди.Като купих колата нямах такива проблеми. Алтернатора зареждаше 14.2в. с пуснати фарове.ФЕСа си логваше без ядове. Нещо стана после, не знам какво. Сега алтернатора зарежда 13.6в без товар, 13.2в с климатик, фарове, радио. Така е от 3-4 седмици. И от време на време, без закономерност пак си зарежда на 14в.Знам, че не е от лаптопа, не е от кабела, не е и от OS-а.При първа възможност ще направя ЛОГове от Хитачито, засега обаче нямам техническа такава
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                Коментари по графиките по-горе ?
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X