Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo GT вече на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    а на бензин как ти беше разхода?
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #32
      на бензин не мога да кажа с абсолютна точност, но на същите маршрути със същото каране беше под 10 градско - някъде 9.2-9.7 поредполагам че е било...
      Fiat Bravo 1.6 16v 103 коня и газов инжекцион който да ги храни

      Коментар


        #33
        spike написа:
        на бензин не мога да кажа с абсолютна точност, но на същите маршрути със същото каране беше под 10 градско - някъде 9.2-9.7 поредполагам 4е е било...
        значи това 13 наистина е достадано успеят да я настроят
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #34
          за 150 км чисто Софийско каране , сутрин за работа в задръстването, при наличие на кандидати и ръчка по сфетофарите, вчера като допълних бутилката и ми даде 11.3/100
          ex Fiat Bravo GT

          Коментар


            #35
            ivo098 написа:
            за 150 км чисто Софийско каране , сутрин за работа в задръстването, при наличие на кандидати и ръчка по сфетофарите, вчера като допълних бутилката и ми даде 11.3/100
            мисля че сега е добреможе предния път да са ти напълнили "повече"доста често се случва на газедин съвет - сметни си горе долу колко трябва да ти е изгорила колатаи не пълни до горе, а по-малко - според сметките ти
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #36
              sev написа:
              ivo098 написа:
              за 150 км чисто Софийско каране , сутрин за работа в задръстването, при наличие на кандидати и ръчка по сфетофарите, вчера като допълних бутилката и ми даде 11.3/100
              мисля че сега е добреможе предния път да са ти напълнили "повече"доста често се случва на газедин съвет - сметни си горе долу колко трябва да ти е изгорила колатаи не пълни до горе, а по-малко - според сметките ти
              бъркаш ме с колегата с 1.6 , и двамата сме с плевенския инжекцион само че аз съм 1.8
              ex Fiat Bravo GT

              Коментар


                #37
                ivo098 написа:
                бъркаш ме с колегата с 1.6 , и двамата сме с плевенския инжекцион само че аз съм 1.8
                ами дакойто не чете така е :D
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #38
                  Колеги преди 3 дена си закупих Фиат Мареа 1.8 16V 1998 бензинка, и искам да попитам колко ще ми струва газовия инжекцион с монтаж и дали въобще може да и се сложи газова. В София няма ли кои да слага малко по ефтинки газови инжекциони, защото Плевен ми е малко далеч
                  FIAT MAREA 1998 1.8 16V

                  Коментар


                    #39
                    Доколкото знам Плевенските газаджии монгират и в София. Бравата на сайта пише че е правена в Софиа http://www.fobos-bg.com/index.php?l=3.139.179 , но каде точно може би ще ти кажат ако се обадиш на някой от телефоните на сайта.Успех
                    Карам Brava 1,8 16V EL & BSM LPG

                    Коментар


                      #40
                      haliban написа:
                      Доколкото знам Плевенските газаджии монгират и в София. Бравата на сайта пише че е правена в Софиа http://www.fobos-bg.com/index.php?l=3.139.179 , но каде точно може би ще ти кажат ако се обадиш на някой от телефоните на сайта.Успех
                      бравата в сайта всъщност е мойто браво, ама хората са объркали сервиза в София е на орион
                      ex Fiat Bravo GT

                      Коментар


                        #41
                        Значи в София нямат сервиз еми ще си джиткаме на бензинка, а някой знае ли какъв е разхода на бензинче на моето двигателче Фиат Мареа 1.8 16V
                        FIAT MAREA 1998 1.8 16V

                        Коментар


                          #42
                          BesSseN написа:
                          Значи в София нямат сервиз еми ще си джиткаме на бензинка, а някой знае ли какъв е разхода на бензинче на моето двигателче Фиат Мареа 1.8 16V
                          за София примерно през зимата - 11-12/100при теб може би 1-2/100 по-малко
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #43
                            sev написа:
                            BesSseN написа:
                            Значи в София нямат сервиз еми ще си джиткаме на бензинка, а някой знае ли какъв е разхода на бензинче на моето двигателче Фиат Мареа 1.8 16V
                            за София примерно през зимата - 11-12/100при теб може би 1-2/100 по-малко
                            как реши, че на марийката разхода ще е по-нисък от този на бравата? за BesSseN - по книжка на 1.8, дават 11.3л/100км градско, но имайки в предвид възраста на колата и пътната обстановка, очаквай малко повече. извънградско 6.5.П.С. данните са за браво 1.8, за мареа, може би ще са малко по-високи...
                            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                            Коментар


                              #44
                              ето ме и мен, завърнал се от отпуската и с нови впечатления за плевенския инжекцион.значи първата ми спирка от отпската беше в пловдив - там ходих при пловдивдкия филиал на сервиза който ми монтира газовата - настроиха я, вървежа се подобри. проблем беше че на следващата сутрин при преминаването на газ светна лампичката за инжекторите, но нямах време да ходя до сервиза да гледат защо е така - чакаше ме път до велико търново. тръгнах със свито сърце, но не се появяваха проблеми, само лампата дето си светеше. след доста бързо каране - 130 по обикновенния път, на климатик, качване на шипка на 2ра и 3та (там пътя не позволява повече) и доста раздаване на газ на спускането към габрово във търново отчетох 10.1 разход. в търново пак направи проблем при прехвърлянето бензин на газ, като е хладно навън... следвашия ми преход беше до шумен, вече със спокойно каране - 100-110 на климатик, малко градско в търново и малко градско в шумен - 10.5! тогава съвсем се шашнах - излезе че като давам газ харчи по-малко отколкото като карам спокойно.... както и да е - вчера напълних в шумен и тръгнах към софия. с нормално каране - 100-110 (в някои моменти и със 120-130 - в зависимост от ситуацията) и включен климатик стигнах до магистралата и на първия петрол заредих - о чудо - 9.07 . на спускане по магистралата не я жалих (особенно по отбитият път), но още не съм зареждал тъй като минах към 100км само. тези дни смятам да отида да погледнат защо светят инжекторите, защо има проблеми при прехвърлянето бензин газ.
                              Fiat Bravo 1.6 16v 103 коня и газов инжекцион който да ги храни

                              Коментар


                                #45
                                Колега сори ама като ти гледам разхода е само на дълго а ти е доста висок - трябва да ти е поне 1-1,5 литра по- нисък - ако не и под 8 с газов инджекцион. Н абаща ми Кромата 1987г 2,0 125 магарета даваше по магистралата 9-9,3 а над 10 качваше само ако карах постоянно с над 150 - всичко това с оникновена газова - даже не помня каква - толкова отдавна беше - без никакви емулатори, компютри и т.н. Моята Брава ми дава на дълго с прилично каране около 8-8,5 а типото ми което продадох наскоро (1,6) даваше около 9.Един приятел караше една служебна Албеа с газов инджекцион - не помня какъв беше мотора - но твърдеше че разхода му на газ = разхода на бензин при съвсем леко влошени динамични качества.Така че аз при тебе и на 9/100 няма да се радвам - като падниеш до 8 на дълго и 11 градско - тогава е нормално според мен.Преди един месец ходих на Батак:Хасково - Пловдив - Пещера - Батак - Петрово Бърдо (много въртяне по баирите там наоколо - към 50км общо) и обратно - среден разход с градско в Хасково и Пловдив ( и на двете места се пазаруваше) - 8,3л/100 - а по баирите я гонех доста. И да не забравя - с обикновена газова съм БРЦ слагана в ИталияEDIT: Аз за да ви смая само ще ви кажа че преди години Уното ми (1,1 50кс) ми беше дало 6,3/100 газ Хасково -Слънчев Бряг през Стара Загора - чак не можех да повярвам ама имаше хора с мене, които могат да го подвърдят
                                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                                Коментар

                                Working...
                                X