Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с моното. Tipo 1.6 i.e

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с моното. Tipo 1.6 i.e

    Бензиновата помпа работи.Бензин до маркучите отпред си отива нормално.Но не влиза в моното и сътветно колата не работи на бензин.Къде да търся проблема ?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    #2
    Re: Проблем с моното. Tipo 1.6 i.e

    Princo написа:
    Бензиновата помпа работи.Бензин до маркучите отпред си отива нормално.Но не влиза в моното и сътветно колата не работи на бензин.Къде да търся проблема ?
    Това изведнъж ли го направи или просто караш на газ и сега реши да обърнеш на бензин?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Преди 4-5 месеца смених бензиновата помпа и колата си работеше на бензин.После карах на газ един месец и реших да обърна на бензин ама ядец ... Откачих маркуча дето влиза в моното да вида да няма проблем с помпата ама бензин по маркуча си върви,но не влиза в моното.Сега ми дойде и друго на ум.Възможно ли е помпата да не прави хубаво налягане и затова да не влиза бензин в моното ?
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #4
        или е заминала дюзата или мембраната на регулатора на налягането

        Коментар


          #5
          ivel написа:
          или е заминала дюзата или мембраната на регулатора на налягането
          За мембраната на регулатора на налягането съм съгласен...Тя работи на принципа да отваря при налягане над необходимото...Оттам бензина се връща обратно в резервоара...На мойто Типо го мерих това налягане и се оказа, че е 1.1 бара с работещ двигател. При неработещ двигател се качваше до 2.3 бара, само че мерено директно на маркуча от резервоара...При мен проблема се оказа една много фина мрежичка около дюзата...Тя си е на дюзата де...Ама се беше зацапала яко, защото аз си мислех, че е метал. След изчистване на ултразвук вече се виждаше, че това там е мрежичка и колата заработи по съвсем друг начин...Преди това прекъсваше много яко, че даже жена ми разля една бутилка с Пепси в колата от придърпването, докато аз се опитвах да се приберем вкъщи...
          FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
          Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

          Коментар


            #6
            Проблем с моното. Tipo 1.6 i.e

            Виж релето за прекъсване на тока към дюзата. :D
            skype pe6_oo Марин

            Коментар


              #7
              Проблема да не работи на бензин беше ключа на газта.Но сега има друг проблем.Колата на газ си работи нормално,но на бензин пали много,ама много трудно ако въобще запали.Като стане магията да запали на бензин,на празен ход работи нормално,почна ли да я карам до 1500-2000 оборота върви горе долу,по-нагоре почва да се дави и гасне.Възможно ли е помпата да е сдала багажа ? Подозирам също и горивния филтър,че не е сменян от както съм купил колата ...
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #8
                Princo написа:
                Проблема да не работи на бензин беше ключа на газта.Но сега има друг проблем.Колата на газ си работи нормално,но на бензин пали много,ама много трудно ако въобще запали.Като стане магията да запали на бензин,на празен ход работи нормално,почна ли да я карам до 1500-2000 оборота върви горе долу,по-нагоре почва да се дави и гасне.Възможно ли е помпата да е сдала багажа ? Подозирам също и горивния филтър,че не е сменян от както съм купил колата ...
                Почти съм сигурен, че проблема ти е в мръсна дюза и по-скоро тая същата мрежичка, за която писах...Просто спира да пуска големи количества гориво...Мойта се държеше много подобно на твоя случай...Тресе, прекъсва, не иска да набере обороти, включително и на място не искаше да вдигне оборотите повече от 2000 да кажем...Вече не помня точно, защото беше преди 2 години...Ама там някъде бяха - 1500-2000 оборота...А като опитвах да я карам на първа, втора и трета с тези обороти придърпваше много здраво, че се бях уплашил да не скъса някой тампон на двигателя...И само след едно почистване с ултразвук заработи като швейцарски часовник...Нищо друго не съм правил...
                FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
                Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

                Коментар


                  #9
                  При мен е повече от прекъсване.Направо се дави,все едно свървшва бензина ... Като купих колата (Август миналата година) тя дори нямаше бензинова помпа и кошница.Беше махната.Купих работеща от морга и колата тръгна,ама пак работеше много зле.А филтъра не знам от кога не е сменян.
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #10
                    Princo написа:
                    При мен е повече от прекъсване.Направо се дави,все едно свървшва бензина ... Като купих колата (Август миналата година) тя дори нямаше бензинова помпа и кошница.Беше махната.Купих работеща от морга и колата тръгна,ама пак работеше много зле.А филтъра не знам от кога не е сменян.
                    Ми хайде почни отнякъде...Сложи нов филтър и виж какво ще стане...Като не се оправи, карай напред, докато стигнеш до дюзата...
                    FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
                    Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

                    Коментар

                    Working...
                    X