Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зачестили оплаквания от запушени дюзи!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Tornado написа:
    STP е правилното.Много рядко ще видиш някой да налива добавка.Определено я налива защото има проблем ,а не за профилактика.Днес един ФОРД/циганин/Ескорт комби ТД ме удуши на слизане по Шипка.Е това не мога да си го разясня как става.Или е опънал ръчната и кара на пълна газ или в резервоара има цървули и галоши.
    Аз мога да ти дам насока как става, щото цървулите и галошите не са гориво Просто повечето шофьори на дизелови автомобили смятат, че на дизела въздух не му трябва и си сменят въздушните филтри на по 20-30-40х км... Примерно на един мой клиент са му казали, че гаранционното обслужване на автомобила се прави на 20000км и той тогава ходи да сменя всичко - масла и филтри... И се чуди що после дизеловия мерджан трака по-зле от Марийка...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #62
      Днеска в ОМВ разгледах внимателно добавките и намерих 3 на които едно и също - Редекс, СТП и още едно като цените бяха от 19 до 11лв. кое ще ме посъветвате да взема или да карам на ’’по-скъпото е по-добро’’ Разфасовките са малки и пише примерно редекса е за 2 резервоара. тва се чудя ако напълня половин резервоар и сложа 1/4 от добавката предполагам че пак ще стане че да напълня целия резервоар малко трудно
      Brava 103HP
      ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

      Коментар

      Working...
      X