Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зачестили оплаквания от запушени дюзи!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    val_mcrae написа:
    petio4528 написа:
    Това за миризмата от аспуха и аз съм го забелязъл.Мислих,че е от маслото,но пък не го гори та сагурно е от бензина.
    И при мен имаше нещо подобно след едно зареждане на един лукоил колата се спъна и когато изфорсирам изпушваше като че масло! Уплаши ме доста на следващия ден проверих маслото не беше мръднало. Предположих че може да е от бензина и отидох да заредя, резултат имаше! Явно каквото и октаново число да е все си има побългаряване, защото аз зареждам само 98 и ето че и от него има проблеми. Мамка им мошенническа!
    Ами.....определено мога да кажа,че само от бензина на Shell съм доволен -тук в Пловдив!За съжаление ,още много има да чакаме докато бъдат наложени и спазвани западните стандарти тук!!!
    182A2.000 16V 113p.s.

    Коментар


      #17
      Точно от ШЕЛ бягам.В ШЕЛския 95 има нещо което в карбураторите прави златиси отлагания и запушва жигльорите и според мен няма начин да не прецаква и дюзи.На чиста бензиностанция ШЕЛ не съм слагал но забравих да спомена че става въпрос за ЕМКО/ШЕЛ , дано на другите наистина бензина е добър.Относно миризмата на бензин - моя кош винаги пали на бензин и първото палене за деня ми е докато позагрее колата , да я изкарам от гаража , да затворя вратите и 1 км после карам на бензин.Направи ми впечетление че докато слезна да затворя гаража колата работи и около нея намирисва на бензин и то като че ли на пресен (неизгорял) но само като е студена след това тази миризма почти изчезва , като казвам почти имам в предвид че пак мирише но не е така както когато е студен мотора.Януари месец когато купих колата и нямах АГУ все още зареждах предимно от ЛукОйл и няма да ви казвам как направи си вонеше и все гледах под капака и под купето да няма изтичане на бензин.Питах разбиращите така ли трябва да е и от 5 човека чух 5 различни мнения което ме доведе до извода - нека си мирише!След това ми нахвалиха гръцкия бензин на ЕКО и започнах да сипвам само от там и дойда разликата - от 14/100 градско паднах на 12/100 миризмата пак я имаше но вече не така брутална.В една друга тема споменах и друг бензин на ЕКО (95 плюс) който е 3 стотинки по скъп и е много по зле от чистия 95.Нямам нищо общо с бензиностанции ЕКО не искам да ги рекламирам но просто при тях е дург бензина и дано така да си остане.Не задължавам никой да зарежда от там а просто ви давам идея - опитайте нищо не ви пречи , ако не ви хареса на ШЕЛ ви чакат денонощно!

      Коментар


        #18
        сипах ЕКО 100 октана заедно с малко газ за осветлеие. Е незнам от газта ли е от какво , но колата определено се набира по зверски
        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #19
          Аз също ползвах горивата на ШЕЛ пална скръб това не са горива а някаква пародия само си прецакват коли те хорицата като нас , сега сам редовен клиент на ЕКО там вече е друга работа за сега ,дано и за напред да е так падна разхода на газ бензин ,разликата е огромна.

          Коментар


            #20
            Само на Лукойл 98 и нямам проблеми. Два пъти сложих Шел Випауър и колата се скъса да придарпва и прекъсва. Чудни горива слагаме!!! В българския Бензин май има всичко друго,но не и Бензин!!!

            Коментар


              #21
              Здравейте!От скоро имам Fiat Cinquecento - 1996 година.По въпроса със запушените дюзи - сипах си бензин 95 от ОМВ и след 15-20 км. колата започна да ми придърпва, да гасне на първа и да е видимо по- малко мощна. Отдадох го на задръстването. На другия ден проблемите продължиха, забелязах и че ми присветва лампата за дюзите. Понеже карам от скоро не го забелязах веднага, но след известно време забелязах и странен шум, двигателя работи по различен начин. Понеже ми е първа кола и не съм много наясно отидох при майстор. Каза ми , че трябва да ми смени свещите, горивния филтър и да източи бензина. Приятели ми казаха да не се съгласявам току така, а да отида на компютърна диагностика и че по- ероятно е да трябва да се изчистят дюзите с ултразвук.Благодаря на всеки, който може да изкаже някакво мнение - как да постъпя? Качва ли се Чинкуеченто на компютър? Да сменям ли свещи или първо да пробвам с дюзите?Благодаря! :D

              Коментар


                #22
                Ако до сега не си сменял свещите и кабелите, по-добре го направи, преди да започваш с големите ремонти. Направи си диагностика в BOSCH сервиз например... цък, там могат да ти помогнат и със свещите.
                Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                Коментар


                  #23
                  Не са я качили на компютър Сменили са й свещ, майка ми казва, че сега е ок. Ако не работела добре щели да сменят някакви гумички, ако не е добре и тогава - семеринги или сегменти... Нещо със "с". Май въобще не са дюзи, ама пак ли ще ми свети лампата за впръскване, дори ако проблемът е свещ?

                  Коментар


                    #24
                    Тя тая лампа май предимно при проблемни свещи/бобини свети.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар


                      #25
                      мойта брава пък както беше с запушени дюзися си е на 6+ момата....върви на бензиннапрао няма спиранеи аз се учудих как така изведнъж се прочистис тая добавка и В-Палара на Шела ..
                      Fiat Brava 1.6 16V 2001

                      Не на войната по пътищата !
                      http://media.causes.com/ribbon/478500

                      Коментар


                        #26
                        Съвсем скоро ми се наложи да сипвам от ОМВ,защото бях извън града и не ми се рискуваше.Е какво да ви кажа...едвам си прибрах колата до Пловдив и повече не смятам да правя тази грешка,то не беше придърпване,гаснене,едвам достигах 80км,мислех,че колата всеки момент ще падне и умре някаде.
                        ex. punto elx 1.2i
                        Lancia Libra 1.6

                        Коментар


                          #27
                          ivan_dmx написа:
                          мойта брава пък както беше с запушени дюзися си е на 6+ момата....върви на бензиннапрао няма спиранеи аз се учудих как така изведнъж се прочистис тая добавка и В-Палара на Шела ..
                          ти нали с ултразвук се хвалеше
                          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                          Коментар


                            #28
                            Аз пък докато отида на ултразвук.работата стана за сменяне на помпата Yellow_Flash_Colorz_PDT_14

                            Коментар


                              #29
                              petio4528 написа:
                              Съвсем скоро ми се наложи да сипвам от ОМВ,защото бях извън града и не ми се рискуваше.Е какво да ви кажа...едвам си прибрах колата до Пловдив и повече не смятам да правя тази грешка,то не беше придърпване,гаснене,едвам достигах 80км,мислех,че колата всеки момент ще падне и умре някаде.
                              познато ми е обаче аз така от Пловдив до Варна бях ....и ужасако не ти се занимава с добавки отивай на ултра звук но аз не останах доволен ... след 7000-8000 км. и колата пак почна да прави мизерии
                              Fiat Brava 1.6 16V 2001

                              Не на войната по пътищата !
                              http://media.causes.com/ribbon/478500

                              Коментар


                                #30
                                B1keP_B0y написа:
                                ivan_dmx написа:
                                мойта брава пък както беше с запушени дюзися си е на 6+ момата....върви на бензиннапрао няма спиранеи аз се учудих как така изведнъж се прочистис тая добавка и В-Палара на Шела ..
                                ти нали с ултразвук се хвалеше
                                бъркаш се нещо точно от там не съм доволен изобщо и няма да отида никога повече...предпочитам да я сменя отколкот да ги чистяно ся с добавката и бензина колата мърка ... както като си я бях купил
                                Fiat Brava 1.6 16V 2001

                                Не на войната по пътищата !
                                http://media.causes.com/ribbon/478500

                                Коментар

                                Working...
                                X