Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зачестили оплаквания от запушени дюзи!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    ivan_dmx написа:
    B1keP_B0y написа:
    ivan_dmx написа:
    мойта брава пък както беше с запушени дюзися си е на 6+ момата....върви на бензиннапрао няма спиранеи аз се учудих как така изведнъж се прочистис тая добавка и В-Палара на Шела ..
    ти нали с ултразвук се хвалеше
    бъркаш се нещо точно от там не съм доволен изобщо и няма да отида никога повече...предпочитам да я сменя отколкот да ги чистяно ся с добавката и бензина колата мърка ... както като си я бях купил
    я похвали добавката пак , че се обърках
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #32
      А каква е цената на ултразвука? Значи ако имаш проблем с дюзите или добавка слагаш или ходиш на ултразвук? Има ли др варянт?
      Brava 103HP
      ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

      Коментар


        #33
        много зависи.. значи най-добре е ултразвук , ако го првиш при къдърен човек който го е правил за да не ти счупи дюза или нещо по горивната рейка. Вече с добавките на някои става, други не, (ако са малко зацапани - може да стане), но с добавка може да разтлачат боклуците по дъното на резервоара и да задръсти горивен филтър. И пак го има това, че не всички добвки са много качествени цена на ултразвук е 15лв на дюза + 20 за монтаж и демонтаж .. около 80 90 лв.
        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #34
          В Понеделник най-после съм на ултразвук при газаджиите дето са преди моста Чавдар от дясно (ако ги знаете). Ще ми сменят и изпарителя, че изпуска газ. Във вт- ср ще разправям дали има разлика.
          Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
          MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
          Engine Stamp: 176B9.000
          Version Code: 176BV
          Version: V5 | SPORTING | 03.'98

          Коментар


            #35
            сподели
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #36
              B1keP_B0y написа:
              много зависи.. значи най-добре е ултразвук , ако го првиш при къдърен човек който го е правил за да не ти счупи дюза или нещо по горивната рейка. Вече с добавките на някои става, други не, (ако са малко зацапани - може да стане), но с добавка може да разтлачат боклуците по дъното на резервоара и да задръсти горивен филтър. И пак го има това, че не всички добвки са много качествени цена на ултразвук е 15лв на дюза + 20 за монтаж и демонтаж .. около 80 90 лв.
              Дам, аз мислех че е по скъпо, 90лв е приемливо По принцип мисля да отида на диагностика да видя какъв е проблема в това придърпване на бензин в ниските обороти и ще видя дали направо ултразвук или ще пробвам и добавки. Но първо ще се ходи към морето и тогава дюзите, дано няма проблем нещо но ще карам на газ повечето време. Колега а ти нали беше пробвал този газ за осветление или нещо такова, както стана в крайна сметка
              Brava 103HP
              ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

              Коментар


                #37
                1 нова дюза върви към 170 лв с отстъпка от някой магазин ще си я вземете за 140 лви ще си я монтирате и няма да имате проблемиа не с ултра звукови простотии ...аз съм си патил и няма да ходя на такива неща никога повечеи си оставяте колата там за цял ден и кой знай ко и правиръгай добавката и карай смелоПРИ МЕНЕ1.Първия резервоар беше с СТП2. Втория резервоар беше с РЕДЕКСи осетих значително подобрениеи вече още на половин резервоар и колата си почна да мърка като котенце ...и смятам да я издъня още половин резервоар да изчисти като хората...пък това дето е за отайките дето вика B1keP_B0yпълни глупости ...просто нетрябва помпата да остава без бензин и да се смазва там и тя като тръгни да смучи не тря да е празен резервоаразатова не препорачително ами ЗАДЪЛЖИТЕЛНО тряа да има бензинец в резервоара ...а и бензин слагах 95 В-Палар от Шела ...ОМВ имат вода в бенза дано съм бил полезен
                Fiat Brava 1.6 16V 2001

                Не на войната по пътищата !
                http://media.causes.com/ribbon/478500

                Коментар


                  #38
                  ivan_dmx написа:
                  ...пък това дето е за отайките дето вика B1keP_B0yпълни глупости ...просто нетрябва помпата да остава без бензин и да се смазва там и тя като тръгни да смучи не тря да е празен резервоаразатова не препорачително ами ЗАДЪЛЖИТЕЛНО тряа да има бензинец в резервоара ...а и бензин слагах 95 В-Палар от Шела ...ОМВ имат вода в бенза дано съм бил полезен
                  Колега, всичко е много относително първо дюзите ми не са много зацапани, а само придърпва леко карах с Редекса 2 резервоара и то от Варна до Търново, в Търново 2 седмици и обратно с конска доза Редекс(това без да съм включвал на газ) .. нищо , гас за осветление слагах .. пак нищо, сега карам с СТП и също не се надявам на много. А това с резервоара, карай само на газ 3 4 месеца без да вкл на бензин .. да видиш как няма да зареждаш за това време и бензина ти остарява (защото има такива хора,които незнаят що са дюзи и че се зацапват) и после като сложиш една добавка всичките тия глупости ще ти отидат във филтърчето сменх филтър след добавка и ти го казвам от личен опит, ако ти се спори ще ти покажа филтъра на какво прилича да се посмеем на глупостите така че при всеки е различно и неможе да важи за всички п.с. вярно че трябва да има бензинец, но какво общо имат утайките, с количеството бензин в резервоара и работата на бенз. помпа ? аз говорих за запушването на горивния филтър, които при мен е отделен елемент и не е в самата помпа
                  Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                  Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                  Коментар


                    #39
                    аз пък съм с филтър вътре в помпатаи за това оточнявамкакво съм направил и как сам се отървал от този проблем и споделям може да помогне на някой ...пък толкоз кат искаш да си я оправиш най лесно отиваш в магазина 1 нова дюза слагаш си я и си готов ... ко го мислишкато нямаш нерви за добавкипак и кви са тия "газ за осветление " ?????????мале малеади за ся че тряа излизам ...
                    Fiat Brava 1.6 16V 2001

                    Не на войната по пътищата !
                    http://media.causes.com/ribbon/478500

                    Коментар


                      #40
                      ivan_dmx написа:
                      аз пък съм с филтър вътре в помпатаи за това оточнявамкакво съм направил и как сам се отървал от този проблем и споделям може да помогне на някой ...пък толкоз кат искаш да си я оправиш най лесно отиваш в магазина 1 нова дюза слагаш си я и си готов ... ко го мислишкато нямаш нерви за добавкипак и кви са тия "газ за осветление " ?????????мале малеади за ся че тряа излизам ...
                      нова дюза ?? 170 лв !! и защо една от 4? как ще познаеш коя е и дали е една ако е запушена ок, но те се зацапват масово, но е коментирано достатъчно в другите теми
                      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                      Коментар


                        #41
                        е това с купуването на нови дюзи си е набутвация отвсякъде и чак в мн краен варянт бих прибягнал до тва. като се върна от морето ще пробвам варянта с редекс даже утре ще проверя в омв на какви пари е. по принцип е важно дюзите да са ти добре но от др страна като имаш газова караш мн мн повече на газ кадето дюзите не ти трябват. ако тръгнеш да купуваш дюза при всеки проблем колата мн бързо ще стана вечно твоя
                        Brava 103HP
                        ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                        Коментар


                          #42
                          колега, Редекса беше 5.99 лв за 2 резервоара от Практикер СТП то в ШЕЛ е 16.99 лв, на др. места е по-евтино и поне преди да почна аз със добавките , повечето хора бяха писали в темите че вършело работа 100 % , аз взех редекса защото беше по-евтин Препоръчвам ти с СТП да пробваш 1во Несъм сигурен дали си внушавам или е от 100 октановия бензин, но мисля, че смъкна оборотите при, които се дърпа
                          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                          Коментар


                            #43
                            Колеги,защо толкова много спорите.Деиства се на принципа проба грешка като се почне от най лесното в следния ред.1.Сипваш 100 октанов бензин+добавка или спирт за горене/в никакъв случаи газ за горене в бензина,тя е за дизел за да се справя с парафина в дизела.при бензина не играе никаква роля./.Спазваите пропорциите на добавката."Дозата прави отровата" т.е. не си мислете,че колкото повече добавка слагате толкова по добре.2.Естественно е ако скоро не е сменян горивния филтър да се позапуши ако има отлагания.Сменя се.10лв струва и не боли.3.Ако 1 и 2 не помогнат правите ултразвук4. ако и това не помогне си купувате нова или нови дюзи5.Всичко от 1 до 4 правите ако сте сигурни,че проблема идва от дюзите или ако искате да им направите профилактика иначе си е чисто упражнение за луди.При мен лично добавката не свърши работа така както 100 октановия бензин.Затова препоръчвам на всеки които кара основно на газ и отвреме на време на бензин да зарежда само 100 октанов от Еко,и по малко спирт за горене и то предимно през студените месеци,когато се образува конденз.Бензин задължително трябва да има в резервоара постоянно и да се кара регулярно на бензин.Имам двама комшии единият постоянно държеше помпата на суха в резултат на което му изгоряха две бензинови помпи и сега я е изхвърлил и си вози един изпарител в багажника и кара само на газ.Другият и той кара само на газ ,защото колата му въобще не палила и не вървяла на бензин и така две години.Изобщо не разбрал,че му изгоряла помпата.Ходил при баш майстори и те не разбрали./а бе тия майстори изобщо къде учат за майстори/.Така,че внимателно с експериментите

                            Коментар


                              #44
                              Относно добрите горива

                              Преди време карах повечко бензиновото rover’че, което жената зареждаше кадети и падне и за кола дето е 104 коня нещо ме съмняваше че е затлачена. Та реших аз да я зареждам само от едно и също място, а именно във ТЕМПО( което в последствие стана на ЕКО) и стигнах до заключението О НЕБЕСА. Колата стана като изтребител. И за лека профилактика и ръгнах редекс на едно извънградско, което си беше вече за максимален ефект.Адски мн се кефа на ЕКО горивата и сипвам на лайняните шел,омв,опет и лукоил. Тея шибани боклуци дето ги оправляват бутат секакви боклуци за да печелят по 1 ст на литър отгоре. За дизела също съм категоричен за ЕКО тунджата. В София само от една бензиностанция наливам. Ако сипя другаде колата едвам набира, мъчи се зверски и дава нечовешки разход. Айде нема нужда сам да си го слагам като сипвам от шлокавицата на гореописаните.Само за газта незнам как е в ЕКО-то, понеже не практикувам. Там другите да кажат. Предпочитам да си сипя в перол пред омв или шел или недай си боже в опет. Това е от мене. Спирам да пиша,че ме избива на агресия от българската селяния по бензиностанцийте.
                              CSI in the CAR !!!
                              Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                              ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                              Коментар


                                #45
                                piperoni написа:
                                Колеги,защо толкова много спорите.Деиства се на принципа проба грешка като се почне от най лесното в следния ред.1.Сипваш 100 октанов бензин+добавка или спирт за горене/в никакъв случаи газ за горене в бензина,тя е за дизел за да се справя с парафина в дизела.при бензина не играе никаква роля./.Спазваите пропорциите на добавката."Дозата прави отровата" т.е. не си мислете,че колкото повече добавка слагате толкова по добре.2.Естественно е ако скоро не е сменян горивния филтър да се позапуши ако има отлагания.Сменя се.10лв струва и не боли.3.Ако 1 и 2 не помогнат правите ултразвук4. ако и това не помогне си купувате нова или нови дюзи5.Всичко от 1 до 4 правите ако сте сигурни,че проблема идва от дюзите или ако искате да им направите профилактика иначе си е чисто упражнение за луди.При мен лично добавката не свърши работа така както 100 октановия бензин.Затова препоръчвам на всеки които кара основно на газ и отвреме на време на бензин да зарежда само 100 октанов от Еко,и по малко спирт за горене и то предимно през студените месеци,когато се образува конденз.Бензин задължително трябва да има в резервоара постоянно и да се кара регулярно на бензин.Имам двама комшии единият постоянно държеше помпата на суха в резултат на което му изгоряха две бензинови помпи и сега я е изхвърлил и си вози един изпарител в багажника и кара само на газ.Другият и той кара само на газ ,защото колата му въобще не палила и не вървяла на бензин и така две години.Изобщо не разбрал,че му изгоряла помпата.Ходил при баш майстори и те не разбрали./а бе тия майстори изобщо къде учат за майстори/.Така,че внимателно с експериментите
                                колега, този пост може да се сложи в рамка или въобще ако модераторите решат да се сложи отделна тема за оправяне на дюзите стъпка по стъпка при констатиран проблем с тях на диагностика
                                Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                                Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                                Коментар

                                Working...
                                X