Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 2009 1.4 Tjet 120 к.с. трудно пали на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    PM_u_bo написа: Преглед на мнението
    MULTIPLA (186) 1.6 16V Blupower (186AMA1A)

    този автомобил има само едно гориво - CNG , а не "...кола с допълнително монтиран ГИ пък дори и в завод"..

    айде , нали ти казах - "твойто магаре е най-мъжко"
    Ти успя! Пожелавам ти успех. И дано делбата с газаджията на 150 км да върви с пълна сила. П п. А нещо за фирмуера на ЕКУ да кажеш ? За мултиплата питам. Иначе край,нямам сили да се боря.
    https://www.auto-data.net/en/fiat-mu...ower-95hp-7261
    Ти да видиш,вид гориво petrol/gasoline.
    Последна редакция от kiriluz1; 12.05.2022, 15:27.

    Коментар


      #77
      хора, не се карайте. Тази разлика в софта, която управлявала сондите, никой обикновен потребител с проблем с колата няма да я забележи ?

      Коментар


        #78
        Optimst5 написа: Преглед на мнението
        хора, не се карайте. Тази разлика в софта, която управлявала сондите, никой обикновен потребител с проблем с колата няма да я забележи ?
        Може изобщо да не съм прав,но бих опитал всичко което не струва много пари и е лесно и след това бих степенувал какво бих сменил и пробвал. Нормално е да се градира от най -лесно към по-сложно. А иначе неведоми са пътищата ЕКУ ви

        Коментар


          #79
          Интересен ми е и на мен, този тайнствен майстор, който единствен в Европа оправя този проблем. Даже исках един залог да си направим, ако не ми се оправи проблема. Както и да е...сега температурите са трайно положителни и колата пали от първия път ( няма и не е имала газ).
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #80
            Интересен ми е и на мен, този тайнствен майстор, който единствен в Европа оправя този проблем. Даже исках един залог да си направим, ако не ми се оправи проблема. Както и да е...сега температурите са трайно положителни и колата пали от първия път ( няма и не е имала газ).
            В менуала на 1,4t jeta има писано за стратегия при палене и там имаше температури от 15градуса,ако не се лъжа до -25 тогава стратегията е различна. Може би там е ключа от бараката.
            Прикачени файлове

            Коментар


              #81
              Да, проблема с паленето е под 15 градуса. Интересно е, че бобините са нови, а свещите са на 10-20к км.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #82
                kiriluz1 написа: Преглед на мнението
                Ти успя! Пожелавам ти успех. И дано делбата с газаджията на 150 км да върви с пълна сила. П п. А нещо за фирмуера на ЕКУ да кажеш ? За мултиплата питам. Иначе край,нямам сили да се боря.
                https://www.auto-data.net/en/fiat-mu...ower-95hp-7261
                Ти да видиш,вид гориво petrol/gasoline.
                Ти сериозно ли? Сега разбрах глупостите дето ги пишеш - четеш си разни 'гугъл резултати'.
                Колко точно книги техническа литература си прочел иначе? Не питам за "Чичо Гугъл така каза"
                Ето ти малко официална информация от FIAT .

                Пожелавам ти големи успехи в оправянето на чуждите коли - чуждото магаре кокали няма
                И много информация и големи успехи четейки форуми и гледайки клипчета по тубата
                Click image for larger version  Name:	Screenshot 2022-05-12 20.27.18.png Views:	0 Size:	33,3 KB ID:	2756300
                Click image for larger version  Name:	Screenshot 2022-05-12 20.25.50.png Views:	0 Size:	31,7 KB ID:	2756299

                Толкова технически глупости, написани уверено колкото прочетох от тебе за два дни не бях срещал за последната година.

                Пиша мнооогооо бавно за да разбереш - ламбда сондата по номера който ти дадох се слага на коли само на метан фабрично и на коли само на бензин фабрично и на коли само на пропанбутан/бензин фабрично
                една и съща ламбда сонда
                едни и същи показания
                не е широколентова
                ако ТИ успееш да напишеш софтуер за ЕКУ , който прави обикновена ламбда сонда на ШИРОКОЛЕНТОВА - след седмица ще можеш да си купиш ново ферари от магазина.
                шанса това да стане е като да подскочиш бос 34 метра и 74 см високо от първи път
                Прикачени файлове
                Последна редакция от PM_u_bo; 12.05.2022, 20:44.
                Изкупуване на автомобили на добри цени
                /////

                Коментар


                  #83
                  Optimst5 написа: Преглед на мнението
                  хора, не се карайте. Тази разлика в софта, която управлявала сондите, никой обикновен потребител с проблем с колата няма да я забележи ?
                  И ако ти пратя дъмп на ЕКУ на фабрична кола САМО на метан и на такава на бензин и няма разлика?

                  Тая глупост за различния софт не я бях срещал - човека е креативен. но все пак - неговото магаре е най-мъжко

                  Изкупуване на автомобили на добри цени
                  /////

                  Коментар


                    #84
                    PM_u_bo написа: Преглед на мнението
                    И ако ти пратя дъмп на ЕКУ на фабрична кола САМО на метан и на такава на бензин и няма разлика?

                    Тая глупост за различния софт не я бях срещал - човека е креативен. но все пак - неговото магаре е най-мъжко
                    https://m.autodoc.bg/ridex/15228930
                    MULTIPLA (186) 1.6 16V Blupower (186AMA1A
                    Бензин няма а бензинова помпа продават хм хм. Пък и 3,5 бара даже прави. А ,даже два вида помпи продават.
                    https://www.onlinecarparts.co.uk/car...ries%5B%5D=458 Повече са не ги броя вече.
                    https://alvadi.ee/en/spare-parts/fia...-gas-cng-1999?
                    Тея италианци са големи гадове, на кола само на метан да сложат бензинова помпа. Ама какво ли разбирам аз?

                    Приятелю, много те моля да престанем, приемам че аз съм кривия незнаещия и неможещия. Ти си Бог на Фиатите . Обещавам че няма да коментирам твой пост и искрено те моля да не коментираш мой. Ако има нещо ти се извинявам като най-вече на всички четящи тази тема. Нека тези които имат проблем да си преценят какво да правят,дето са казали едни хора -всеки сам да си преценЯ.
                    Пожелавам ти лека нощ и сладки сънища!
                    Последна редакция от kiriluz1; 12.05.2022, 22:46.

                    Коментар


                      #85
                      PM_u_bo написа: Преглед на мнението

                      Ти сериозно ли? Сега разбрах глупостите дето ги пишеш - четеш си разни 'гугъл резултати'.
                      Колко точно книги техническа литература си прочел иначе? Не питам за "Чичо Гугъл така каза"
                      ...
                      Съветвам да се прочете пост №82 отново
                      Изкупуване на автомобили на добри цени
                      /////

                      Коментар


                        #86
                        PM_u_bo написа: Преглед на мнението

                        Съветвам да се прочете пост №82 отново
                        Ще ти напиша един виц:
                        Един си вървял и срещу него върви друг и му вика
                        -Ти си кон.
                        Първия ги изгледал ,пък си продължил.
                        Срещу него върви втори и му вика
                        -Ти си кон.
                        Първия ядосан:
                        -Абе я върви на.....
                        Продължил напред и срещу него трети и му вика:
                        -Ти си кон.
                        Та първия взел че се замислил па изтичал до магазина за седло.
                        https://www.federmetano.it/portfolio...-16v-blupower/
                        Обърни внимание на разходите на гориво. И по-точно -комбиниран разход метан и после комбиниран разход бензин.
                        Супер съмнително е че навсякъде дават комбиниран разход 8,6 литра.
                        Дали е на метана, и ако е така искам две такива коли.
                        Те навсякъде по целия свят всички грешат дето са ги писали тези работи,само майната с великия газаджия на 150 км ги знае правилно нещата.
                        Айде бягай до магазина за седло.

                        И при руснаците даже пише че е с бензин ,и то даже 98 ама сигурно и те не са та питали.
                        https://autodmir.ru/fiat/multipla/2025/
                        Последна редакция от kiriluz1; 13.05.2022, 12:06.

                        Коментар


                          #87
                          Ти изобщо автомобил само на метан виждал ли си?
                          Разглобявал ли си двигател? Свалял ли си глава?
                          профилактирал ли си инжектори?

                          Айде със здраве , 'клавиатурен разбирач'

                          п.с. - и в линка който си пуснал точно си пише че е САМО метан горивото - явно и с гугъл и с четенето не си много в час.
                          "Alimentazione: metano (omologata a gas dal costruttore)"

                          https://www.federmetano.it/portfolio...-16v-blupower/



                          не че няма и автомобил който има и бензин и метан:
                          Alimentazione: benzina o metano (omologata a gas dal costruttore)

                          https://www.federmetano.it/portfolio...power-1-serie/


                          та ти ми припомни оня виц --> "Плувай, плувай не е рибка."
                          Последна редакция от PM_u_bo; 13.05.2022, 12:13.
                          Изкупуване на автомобили на добри цени
                          /////

                          Коментар


                            #88
                            PM_u_bo написа: Преглед на мнението
                            Ти изобщо автомобил само на метан виждал ли си?
                            Разглобявал ли си двигател? Свалял ли си глава?
                            профилактирал ли си инжектори?

                            Айде със здраве , 'клавиатурен разбирач'

                            п.с. - и в линка който си пуснал точно си пише че е САМО метан горивото - явно и с гугъл и с четенето не си много в час.
                            "Alimentazione: metano (omologata a gas dal costruttore)"

                            https://www.federmetano.it/portfolio...-16v-blupower/



                            не че няма и автомобил който има и бензин и метан:
                            Alimentazione: benzina o metano (omologata a gas dal costruttore)

                            https://www.federmetano.it/portfolio...power-1-serie/


                            та ти ми припомни оня виц --> "Плувай, плувай не е рибка."
                            Само метан пък смесен цикъл на бензин 8,6 литра. Хм.
                            А при втория линк смесен цикъл бензин 8,9 литра. Хм.
                            Когато съм ги правил тези неща вашите,ако са добри родители са ти купували кремчета срещу акне.
                            Последна редакция от kiriluz1; 13.05.2022, 12:57.

                            Коментар


                              #89
                              Цитираш ми сбирщайн сайтове съдържащи 'коректна ' информация за 20 000 модела коли.
                              Аз ти качих снимка на официално ФИАТ сервизно ръководство на конкретния модел.

                              Да, явно ти си по-прав. Твоето магаре е по-мъжко
                              Изкупуване на автомобили на добри цени
                              /////

                              Коментар


                                #90
                                PM_u_bo написа: Преглед на мнението
                                Цитираш ми сбирщайн сайтове съдържащи 'коректна ' информация за 20 000 модела коли.
                                Аз ти качих снимка на официално ФИАТ сервизно ръководство на конкретния модел.

                                Да, явно ти си по-прав. Твоето магаре е по-мъжко
                                20 000 сайта от различни държави и всичките са в грешка,само ти с три скриншота за разход на гориво от ръководство на Фиат си прав.
                                Нямам магаре . Даже и да съм в грешка не можа да ме убедиш,постовете ти звучат през цялото време като заяждане. Опитай се с аргументи без да се подиграваш и обиждаш да ме убедиш и най-вероятно ще ти повярвам. Аз също не ти останах длъжен от което се срамувам.
                                Регистриран съм във форума от 2012г. и даже съм успявал понякога да помогна,никога не съм си позволявал да обиждам хора с различно мнение от моето. Наистина ти предлагам да престанем,няма смисъл от това.
                                Казвам официално ти си прав за всичко и отивам да си ръся главата с пепел.
                                И съвсем искрено ,не тая лоши чувства и ти пожелавам да си добре.
                                Последна редакция от kiriluz1; 13.05.2022, 13:34.

                                Коментар

                                Working...
                                X