Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    benzol написа:
    може ли да ми кажете кои пин за какво служи на този кабел http://sklad66.com/cms/Interfeys-kab...can-i-dr.html7, 3, 1+9 или 11+12 пини ми свети лампата на еърбега къде трябва да включа 3пин буксата за да я изтрия само 1 е Мареа тд 100 под жабката имам 1 букса ама като го свържа и нищо иначе с ЕКУ се свързвам без проблем кабела е като горния,та затова питам кои пин за къде етова го видях от колегата pr_00fПин 1 - АБС Пин 3 - Еърбег Пин 7 - Главно еку на двигателя Пин 9 - ел. серво.и отпред на ляво бомбе има 2 букси едната е за Двигателя а другата ? и двете са с по 2 кабелчета
    Този кабел е за фиатите преди 2000г мисля. Превключвателите са за диагностика на двг, абс,еърбег. Трябва и три пинов преход. На ботуша в ляво по посока на движението са буксите за двг, абс, и фабрична аларма , ако има такава(при мен е така) а еърбега е под жабката. Ако колата е автоматик има още една диагностична букса с три кабела под жабката.http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx http://www.plxdevices.com/obd/ Всъщност тук е обяснено по добре.

    Коментар


      kiriluz1 написа:
      benzol написа:
      може ли да ми кажете кои пин за какво служи на този кабел http://sklad66.com/cms/Interfeys-kab...can-i-dr.html7, 3, 1+9 или 11+12 пини ми свети лампата на еърбега къде трябва да включа 3пин буксата за да я изтрия само 1 е Мареа тд 100 под жабката имам 1 букса ама като го свържа и нищо иначе с ЕКУ се свързвам без проблем кабела е като горния,та затова питам кои пин за къде етова го видях от колегата pr_00fПин 1 - АБС Пин 3 - Еърбег Пин 7 - Главно еку на двигателя Пин 9 - ел. серво.и отпред на ляво бомбе има 2 букси едната е за Двигателя а другата ? и двете са с по 2 кабелчета
      Този кабел е за фиатите преди 2000г мисля. Превключвателите са за диагностика на двг, абс,еърбег. Трябва и три пинов преход. На ботуша в ляво по посока на движението са буксите за двг, абс, и фабрична аларма , ако има такава(при мен е така) а еърбега е под жабката. Ако колата е автоматик има още една диагностична букса с три кабела под жабката.http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx http://www.plxdevices.com/obd/ Всъщност тук е обяснено по добре.
      значи тая за автоматика я имам (не знам за какво ) ама пусти ми и кабел ли лаптоп ли с еърбега не може да се свърже

      Коментар


        Привет на всички диагностици,от скоро имам кабел обд2 и днес закачих пунтото мк2-1.2-8в-60к.с.-2000г. с газов инжекцион,ето какви грешки даде :P0704 - CLUTCH SWITCHP1555- ACCELERATORBRAKE COHERENCYP0235 - BOOST PRESSURE SENSORТрия грешки,паля колата и пак са на лице,от какво може да са ???Във вторага графа на програмата Parameters не ми показва актуални данни,а постоянно променливи и неверни,каква може да е причината?Например за волтаж на акумулатор ми показва 27волта.Благодаря предварително на отзовалите се.

        Коментар


          Провери дали си задал точното еку
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            Пробвах и двата варианта,резултата е един и същ.....

            Коментар


              Колеги днес успях да вържа колата и всичко проработи,моя комп е бъгвал,та след днешната диагности ми даде следните грешки:P0105-PRESSURE SENSOR -датчик за налягане,какво е това и за какво отговаря?P0120-THROTTLE POTENTIOMETER -дроселова клапа,предполагам е зацапана ?P0505-STEPPER MOTOR -стъпков мотор,след като изтрих грешките оборотите се стъбилизираха,но до кога?Поздрави.

              Коментар


                Днес най-накрая си изпробвах FIAT_Multiecuscan с KKL VAG-COM 409.1. Но нещо не ми се получи. Ето какво ми дава програмата за Брава 1.4/97 г. Снимките ги правих с телефона, не събразих да щракна PrtSc и затова са доста размазани, но се вижда за какво става дума. Интерфейса работи, намира компа, но ми иска регистрация, въпреки, че съм с FIAT_Multiecuscan 1.3 FREE, за Пунто 1,1/55/94 г пък въобще не го намери, в менюто има само за ABS и AIR BAG за двигателя няма нищо, а моето няма ABS нито AIR BAG. Какво трябва да направя още? С Визата нямам никакви проблеми. Уж за по-удобно и по-съвременно си купих новия хардуер, но ЯДЕЦ.
                Прикачени файлове
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  В http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx попаднах на това съобщениеPLEASE NOTE: The modules in red are NOT supported by the FREE version! You can connect to these modules with the FREE version, but after successful connection the program will only show the Info screen and the following message: FREE VERSION RESTRICTION / This module requires REGISTERED version! / You can run it in ’simulation’ (CTRL+F10) mode only! If the connection is not successful then you will see another message.Моя модул е в графа червени и както казват катаджиите "ко прайм ся"? ’simulation’ (CTRL+F10) не ми върши никаква работа, то нищо не показва, до колкото разбрах за този режим е само ДЕМО, него мога да си го пусна и на масата у дома.
                  Прикачени файлове
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    Нищо не можеш да направиш.... Или си купуваш и лиценз или кабелите отиват на пазара...
                    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                    Коментар


                      eh4ev07 написа:
                      Нищо не можеш да направиш.... Или си купуваш и лиценз или кабелите отиват на пазара...
                      Няма да отидат на пазара, имам какво да тествам с тях, за моите коли ще ползвам Визата.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        Някой може ли да ми даде насока дали тези данни са проблем или е нормално? ЧЕТЕНЕ НА ПАРАМЕТРИ:Spark advance: 2,3 град.ЧЕТЕНЕ НА ПАРАМЕТРИ:Spark advance: 1,9 град.ЧЕТЕНЕ НА ПАРАМЕТРИ:Spark advance: 6553,3 град.ЧЕТЕНЕ НА ПАРАМЕТРИ:Spark advance: 0,9 град.

                        Коментар


                          Колеги дайте малко акъл моля да не отварям нова тема.Зачетах къде каквото мога тук и по форума на ФЕС/МЕС ама решение не намирам. А и във fiatforum също.Взех си ELM327 1.5 bluetooth адаптер за да си бъсикам по колата, ей така за разкош обаче връзка с ЕКУто няма.Пробвах с андроид таблет, уинвоус смартфон, лаптоп - все нищо.Напипах една програмка, СканМастер и там дава малко по-подробна информация при свързването. Та успявам да се пейрна с устройството (виртуален ком порт), даже ми показва колко ми е напрежението на акумулатора и 1-2 други неща,но като тръгне да се конектва с ЕКУто не успява да направи комуникация.Дайте съвет какво може да е. Кабела с преходника от ОБД към 3 пина работи, пробвано с ККЛ кабел.И да изпреваря малко, колата е от подписа само с 2 кабела на биксата => само К и протокола май е ISO9141 който донгъла по описание поддържа(http://www.ebay.com/itm/150808883200...84.m1439.l2649)Във ворума на МЕС пише, че за моя модел би трябвало да работи с блутуд и 3-пиновия прходник без модификацииМерси много предварително!п.с.четах и за решението с махане на резисотра R04 ама понеже каляската не е с КАН май няма смисъл.
                          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                          182A4.000 IAW49F
                          LPG - Lovato EasyFast
                          ----------------------------
                          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                          Коментар


                            Ewing написа:
                            Колеги дайте малко акъл моля да не отварям нова тема.Зачетах къде каквото мога тук и по форума на ФЕС/МЕС ама решение не намирам. А и във fiatforum също.Взех си ELM327 1.5 bluetooth адаптер за да си бъсикам по колата, ей така за разкош обаче връзка с ЕКУто няма.Пробвах с андроид таблет, уинвоус смартфон, лаптоп - все нищо.Напипах една програмка, СканМастер и там дава малко по-подробна информация при свързването. Та успявам да се пейрна с устройството (виртуален ком порт), даже ми показва колко ми е напрежението на акумулатора и 1-2 други неща,но като тръгне да се конектва с ЕКУто не успява да направи комуникация.Дайте съвет какво може да е. Кабела с преходника от ОБД към 3 пина работи, пробвано с ККЛ кабел.И да изпреваря малко, колата е от подписа само с 2 кабела на биксата => само К и протокола май е ISO9141 който донгъла по описание поддържа(http://www.ebay.com/itm/150808883200...84.m1439.l2649)Във ворума на МЕС пише, че за моя модел би трябвало да работи с блутуд и 3-пиновия прходник без модификацииМерси много предварително!п.с.четах и за решението с махане на резисотра R04 ама понеже каляската не е с КАН май няма смисъл.
                            Аз имах същия проблем а елм 327 блутуд колата ми е мареа 1,6 99г еку IAW 49f Проблема ми се реши с нов драйвер за блутута на компа.

                            Коментар


                              kiriluz1 написа:
                              Аз имах същия проблем а елм 327 блутуд колата ми е мареа 1,6 99г еку IAW 49f Проблема ми се реши с нов драйвер за блутута на компа.
                              е инсталирах и този който вървеше с устройството ама пак нищо. А с андроида какво правим? че там драйвери няма.... е има ама ам е на друго ниво не е свързано с колите иначе ще търся. п.с.И аз като emzo не обичам стари драйвъри, но обикновено тези с шипнатия диск са ОК на почти всички неща които съм купувал.
                              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                              182A4.000 IAW49F
                              LPG - Lovato EasyFast
                              ----------------------------
                              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                              Коментар


                                update:и с нови драйвъри за блутуда на лаптопа пак не става
                                Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                                182A4.000 IAW49F
                                LPG - Lovato EasyFast
                                ----------------------------
                                "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                                Коментар

                                Working...
                                X