Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регулиране на фарове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    стенда сигурно е добретия шматки не знаят как да работят на негоако на всички коли по един и същ начин се опитват да настройват...
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #32
      В "Друмник" недейете да рефулирате.....

      Коментар


        #33
        То там май нищо не трябва да се прави,най-много гумите да си напомпаш.
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #34
          Ето и снимка на добре регулирани фарове с лупи, снимката е напълно реална, не е свалена от нета някъде, така свети ксенона на колегата JO_666, а за регулирането и очертанията на светлото и тъмното ... "няма какво да говорим, ние сме номер 1" (колата е леко наклонена наляво)
          Прикачени файлове

          Коментар


            #35
            хм аз днес се опитах да си регулирам моите...определено има промяна в дългите ама късите ми са за...да не казвам за какво...та и на всичкото отгоре тази вечер по пътя от Добрич за Варна имаше невероятна мъгла и валеше досат силен дъжд сякаш да ги изпробва...ужас на къси се вижда толкова зле че дори на местата където имаше горе долу видимост съм карал на 3-та с 40...а целия Стожер съм го минал на 1-ва...дългите са по добре на местата където нямаше мъгла се виждаше почти отлично сравнено с това което беше преди но определено ще трябва да намеря място където да ми ги регулират ..."професионално"...
            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

            Коментар


              #36
              в мъгла каквото и да правиш ефект няма да имаа как така ти се промениха дългите?
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #37
                Sev написа:
                в мъгла каквото и да правиш ефект няма да имаа как така ти се промениха дългите?
                ами светлината преди беше на една топка малко пред мен...в момента е далеч по напред и по разпръсната...незнам какво съм бутнал имаше още едни врътки дето ги бутах с едно забчато колело незнам за какво са/даже ги снимах ама сега не ми се качва/...незнам само откъде се регулират наляво и надясно понеже десния ми свети някъде в ляво...като цяло съм силно разочарован от фаровете на бравата...типото свети пъти по добре...а ако му регулираме неговите сигурно ще е повече от перфектно...а и халогените могат ли да се регулират нагоре надолу понеже в момента са забити надолу и в ляво и дясно съответно ефекта от тях е нулев...за пример снимката сложена малко по нагоре...мойте фарове от близо нямат нищо общо със тези от снимката...като сноп светлина или като очертанията които тези правят ясно че моите не са ксенони но...аз едва различавам отделните фарове...
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #38
                  има две връткиедната е горе-долу - Вдругата ляво-дясно - АОги ги е дал при мен не са точно така обаче"А" при мен си има врътка отгоремного често обаче с времето се прецакват и да въртиш това за ляво-дясно нищо не ставаможе да махнеш капачето за късите и с ръка да помогаш на зъбното колелце да се върти
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #39
                    Sev написа:
                    има две връткиедната е горе-долу - Вдругата ляво-дясно - АОги ги е дал при мен не са точно така обаче"А" при мен си има врътка отгоремного често обаче с времето се прецакват и да въртиш това за ляво-дясно нищо не ставаможе да махнеш капачето за късите и с ръка да помогаш на зъбното колелце да се върти
                    благодаря колега...но за сега ще карам така надявам се другата от седмица да имам вече повече свободно време /трябва да бачкам вече на смени/ и да намеря къде да ми ги регулират както трябва та ако ги счупи някой да ме е яд на него иначе мисля да си купя найт брейкър и да ги сменя но незнам дали късите или дългите да сменя или всичките и дали има разлика в крушките...предполагам че има но...
                    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                    Коментар


                      #40
                      kiselo написа:
                      ...а и халогените могат ли да се регулират нагоре надолу понеже в момента са забити надолу и в ляво и дясно съответно ефекта от тях е нулев...
                      Точно това е правилното им светене - левия - по диагонал наляво и напред, десния - надясно и напред. Просто така са проектирани. Целта им е не да ти светят пътя напред, а да осветяват белите/жълтите осева и крайна линия на платното. Като ги регулираш трябва горната хоризонтална черта на светлинния сноп да лежи на хоризонталната линия съединяваща проекцията на центровете на фаровете за мъгла в/у екрана, когато си на определеното разстояние.В допълнение към казаното от Sev: врътката за ляво-дясно ако не се е прецакала, поне при мен трябва да направя много повече завъртания за да завъртя снопа на единица градус, отколкото врътката за горе-долу. Така че правете много, много обороти, преди да решите че ляво-дясното е прецакано.

                      Коментар


                        #41
                        и аз пробвах сам да ги регулирам ама не става,светят доста зле.ще съм благодарен ако някой каже къде да я карам да ми ги регулират

                        Коментар


                          #42
                          Заповядай да спестим няколко лева, и да ги настроим, пък ще почерпиш Стига врътките да работят

                          Коментар


                            #43
                            ок къде обаче да заповядам?ще почерпя много ясно иначе всичко работи по тях,все пак са чисто нови на няколко месеца

                            Коментар


                              #44
                              Много ще съм ви благодарен, ако някой ми каже в коя посока да въртя "врътката" за ляво-дясно на десния фар(за Брава става дума-без лупи) ,че ми се струва че изобщо не мърда?А ако знам на къде трябва да я въртя ,ще връткам докато не мръдне поне малко (искам да преместя малко надясно светлината,че свети много наляво.

                              Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                              Коментар


                                #45
                                При завиване светлината се измества навън, а при развиване - навътре, спрямо средната ос на автомобила. Казано по-просто - при завиване левия сноп ходи наляво, а десния - надясно. При развиване е обратно - левия ходи надясно, а десния - наляво. Горе-долу: При завиване ходят нагоре, а при развиване надолу.

                                Коментар

                                Working...
                                X