Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ABS - грешка в EBA ПРОБЛЕМЪТ РЕШЕН!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Знам че постът ми е излишен, но все пак - поздравления за успешно приключената тема! Дано да послужи и на други колеги, които имат подобни проблеми.

    Коментар


      #32
      Голям зор е този модел.При мен е другия който се разглобява и аз в събота смених релето.Сега си имам перфектно работещ АБС за 2,50 лв.Учудва ме това ,че при модела на Лукас на платката пише HELLA ,а гледам при теб е SIEMENS.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #33
        lov написа:
        Да не искаш да кажеш че го изтърбуши от обратната страна с изрязване на капака.
        Нещо такова :D Първо изрязах горния капак, но за да се извади платката, да се извади, защото релето е от долната страна трябва да се разпои всичко... Соленоидите ги извадих лесно, но с буксата видях зор. Хвана ме шубе, защото някои от пиновете са масивни и трябваше да се нагреят доволно, за да се разтопи тинола, а платката е двустранна и един бог знае какво има от другата страна. Като нищо може да хвръкне някоя писта или някой smd. Затова реших да изрежа и частта от долни капак, под който се намира релето. Така вече стана лесно Най тъпото е, че се оказа, че релето си баца перфектно и проблемът ми е другаде, ама поне вече ще се знае как се разглобява тая пущина
        Alfa 159 SW 2.4 Ti
        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

        Коментар


          #34
          Може ли да споделиш къде беше проблема!

          Коментар


            #35
            Извинявам се, но чак сега видях въпроса...Проблема, вторият такъв, изобщо не беше в електрониката. Имаше натрупани метални стружки по магнитната гривна на едно от колелата. От там се е бъркал датчика и ABS-а даваше грешка.
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар

            Working...
            X