Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ABS - грешка в EBA ПРОБЛЕМЪТ РЕШЕН!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ABS - грешка в EBA ПРОБЛЕМЪТ РЕШЕН!

    Първо проблема. Още като взех колата ми направи впечатление, че от време на време светват лампите на ABS-a и тази за ниско ниво на спирачната течност. Казах си някой от датчитчик е взел да си заминава и/или течността е малко. Купих спирачна течност и долях до максимума, но лампите пак светват и изгасват когато си искат. Последната диагностика откри "Слаба маса на ABS-a и/или неизправно реле."Днес ми остана малко свободно време, разхвърлях карантията и почистих със шкурка контактите на всички релета и предпазители, до които успях да се докопам.Като начало проблема изчезна. Но след 30 км. пак светнаха двете лампи.Сега се сетих, че не проверих масата, която отива към ABS-a, и която трябва да е тук:Ще имам работа за утре Въпросите ми са два:1. Защо заедно с лампата на ABS-а светва и тази за ниско ниво на спирачната течност?2. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, за да сподели ако има някакъв пиниз, че да не се ровя на сляпо?
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    #2
    спирачки

    може да стававъпрос за Компютъра на ABS или за датчиците около колелата
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Диагностиката показа проблем с масата или релето...Къде се намира този компютър?
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        gamma написа:
        Диагностиката показа проблем с масата или релето...Къде се намира този компютър?
        Като гледам съобщението с "масата или.....", предполагам къде си правил диагностика. Там задължително се плаща, та дори и съобщението да е служебно.п.с. И..... "карантията" се оправят с касапски нож и скара , а не с шкурка
        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

        Коментар


          #5
          А случайно да си забелязал, след угасване на лампата за ABS, да ти сработва безпричинно ABS-a (при леко натискане на спирачката, педала почва да вибрира)?Защото както бях споменал в темата която пуснах, при мен проблема беше подобен, но се наблюдаваше и това явление.На диагностика така и не се реших да отида (35 кинта ми се струват малко множко за едно закачане на компютър) и използвах метода на колегата lov (замерване на съпротивлението на датчиците).Резултата отчупено парче и прекъснат кабел на датчика на предното дясно колело.
          Прикачени файлове
          Настоящата - Ford Focus ST
          Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
          Франкенщайн - R.I.P.
          Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

          Коментар


            #6
            Grancharov написа:
            gamma написа:
            Диагностиката показа проблем с масата или релето...Къде се намира този компютър?
            Като гледам съобщението с "масата или.....", предполагам къде си правил диагностика. Там задължително се плаща, та дори и съобщението да е служебно.
            Предполагам, че се досещаш, защото все пак ти го препоръча този майстор. Ако имаш някакви резерви към него по-добре сподели, че да не се набута някой друг колега.
            Korun написа:
            А случайно да си забелязал, след угасване на лампата за ABS, да ти сработва безпричинно ABS-a (при леко натискане на спирачката, педала почва да вибрира)?
            Един единствен път ми направи впечатление нещо подобно т.е. ABS се включи при сравнително слабо натискане на пИдала. Втори път обаче такъв проблем не съм забелязъл.
            Korun написа:
            Защото както бях споменал в темата която пуснах, при мен проблема беше подобен, но се наблюдаваше и това явление.На диагностика така и не се реших да отида (35 кинта ми се струват малко множко за едно закачане на компютър) и използвах метода на колегата lov (замерване на съпротивлението на датчиците).Резултата отчупено парче и прекъснат кабел на датчика на предното дясно колело.
            Вчера за малко тръгна да меря датчиците, ама поради наличието на доволно количество ракийка и салатка, се отказах :DEdit:Пак да попитам, защо заедно с лампата на ABS светва и тази ?А, Възможно ли е проблема да е в таблото?
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #7
              Светват и двете просто като предупреждение!!! Щом светне лампата на АБСа тои вече не работи!!! Можеш да пробваш особено в твоя случаи! Само да допълня ако ще пробваш пробваи при по голяма скорост при скорост под 30км/ч АБСа на която и да е кола не работи( и аз незнам защо между другото )!А относно релетата те са доста повярвай ми!! Вътре в самия блок на АБСа също има една платчица и там също има реленца! Като пример там е релето на магнетвентила на АБСа! И доколкото знам аз тая платчица вътре е бая усукана двуслоина незнам си каква там сгъната с някви термо споики и силикони!!!

              Коментар


                #8
                Дали при него, или при някой друг, тя все тая. Верно, има софтуер, ама какво и теб те прати да се спасяваш сам.Имаше едно момче при Кафеджиев (беше преди това в Пежо), което след диагностика се наемаше и да проследява съобщението и да прави ремонт, ама и той напусна.
                FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                Коментар


                  #9
                  Работата май отива на зле... Вчера тръгнах да меря датчиците и или всички са думнали, или аз не правя нещо както трябва. Според колегата lov, съпротивлението трябва да е 1.2 ком., а при мен няма датчик, който да дава под 1 Мом. До толкова ми стана тъпо, че тръгнах да проследявам дали меря точно това, което трябва. Е, няма грешка.Дайте още някоя идея преди да се нахвърля да купувам/правя четири нови датчика.
                  Alfa 159 SW 2.4 Ti
                  Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                  "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                  Коментар


                    #10
                    Първо бих проверил дали не са износени накладките и особенно вътрешната на лявото колело с кабела. Може пък и да се е прекъснал

                    Коментар


                      #11
                      Накладките са добре. Оня ден ги проверявах и имат още 8 - 9 мм. Колата спира перфектно. Още не мога да и свикна и често се случва да "набия едни яки кучки" Би ли споделил какво общо има този кабел с ABS-a?
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        #12
                        При износена накладка, която е отчетена от датчика, спирачната система по дифолт може да предупреждава че и с ABS колата няма да има правилна работа при спиране. И автоматично да светва лампата на ABS-а. Съшо така ако розетките на ABS-а, които се намират в главините и са запълнени частично от кал и мръсотия също показват на компютъра че няма налични данни и ABS-а отказва да работи. Решетките са и на 4-те колела. Провери ли жичките на датчиците в колелата, да няма разкъсана и да се допира някъде по главината?

                        Коментар


                          #13
                          idm написа:
                          ....... Само да допълня ако ще пробваш пробваи при по голяма скорост при скорост под 30км/ч АБСа на която и да е кола не работи( и аз незнам защо между другото ).........
                          абс си работи и под 30км/ч

                          Коментар


                            #14
                            pugsy написа:
                            idm написа:
                            ....... Само да допълня ако ще пробваш пробваи при по голяма скорост при скорост под 30км/ч АБСа на която и да е кола не работи( и аз незнам защо между другото ).........
                            абс си работи и под 30км/ч
                            Абсолютно Защо да не работи под 30км/ч АБС сработва когато колелата блокират, дали ще бъде с 5км/ч или 150км/ч няма никакво значение
                            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                            FIAT Punto 99' 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              При 29 км/ч спирачният път на лед е приблизително еднакъв като на сухо ли?

                              Коментар

                              Working...
                              X