Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто гт Т3-Т4 Турбо с купе 2.0 Турбо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Стига бе - чипирано 16ВТ на Божура варира м/у 15-15.2 на 400м, 20ВТ трябва да е надолу

    Коментар


      #32
      punto-coupe

      и аз така мисля.ти казваш чипирано...... 16в. нали,а това значи около 240к.с. и 365н.м,а темата е за базово купе 20в срещу доста изпомпано пунто и все пак това са данни от производителялично аз мисля,че е малко по надолусъщо така ще кажа,че тези данни ги имам от една таблица която съм я свалял от този форум

      Коментар


        #33
        Колегата с Пунтото беше казал в друг форум, че не му достига гориво във високите обороти. Това си е от голямо значение, но като видях как върви Пунката, направо ми се напълни душата! Ако се изгладят нещата в техническо отношение, едва ли и двата вида турбо Купета ще успеят да го преборят. Това ако са сток де, но така като се замисля сток турбо Купе май няма
        Fiat Coupe 2.0 16V

        Коментар


          #34
          Iv4o написа:
          Колегата с Пунтото беше казал в друг форум, че не му достига гориво във високите обороти. Това си е от голямо значение, но като видях как върви Пунката, направо ми се напълни душата! Ако се изгладят нещата в техническо отношение, едва ли и двата вида турбо Купета ще успеят да го преборят. Това ако са сток де, но така като се замисля сток турбо Купе май няма
          Мхм, на повечето им е взета душицата. Така че трябва лесно да паднат от добре-направено Пунто.
          3.0CRD

          Коментар


            #35
            А защо си мислите че на повечето Пунто-та не им е взета душата,даже е по вероятно да са доста по здухани от Купе.При правилен ремап на Купе ,буста скача на 1,55 бара,понеже това е лимита на оригиналния МАП,няма да ви давам инфо колко коня става и колко му е въртящия момент,но ме съмнява Пунто да успее да го бие,ако няма промяна в кубатурата.Освен това 1.4 мотора някакси много трудно ще успее да развърти както трябва хибридно турбо Т3/4.Но да споменем и още един еевнтуален проблем,а именно Купето при ремапа си запазва ЛАК-а даже го сваля надолу в оборотите,докато Пунто с такава турбина сигурно тръгва над 4000 оборота.Абе се размишления,истината е че е кола която не е за драг,а да се разпъва по отсечки ,то и двете са такива де
            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

            Коментар


              #36
              значи ако е същото пунто , колегата да каже ..... се дърпахме преди време на митницата в пловдив и ако е вървяло толкова тогава ...незнам го дръпнах с типото а пък с типото давах 15.2 на 400метра
              alfa 164 2.0ts .fiat tipo 2.0Т 16v

              Коментар


                #37
                Това време е далеч от истината колега

                Коментар


                  #38
                  Tie написа:
                  Това време е далеч от истината колега
                  Обади се неподготвен G-tech-a е във мен и времената на Типото 1912 не съм ги изтъркал още Така че друг път не се обаждаи неподготвен моля
                  АlfaRomeo 146 1.4 16V TS.

                  Коментар


                    #39
                    Подогтвения колега, колата я познавам лично от преди теб и колата няма как да даде под 16 на 400м в състоянието което беше преди това Ако ще не валове да и е слагал новия собственик в ПД, ми не знам какво Същото падаше стабилно с 3-4 коли от седичи което на божурище даваше 15.8-9. Не го казвам с цел заяждане - и на мен ми се иска атм. седичи да е в тези времена, но няма как

                    Коментар


                      #40
                      И аз подкрепям колегата Tie, въпросното Типо докато беше в София, падаше стабилно от Типото за което Тie говори и с 1000 зора излизаше една броня пред мойта Алфа 155 (2.0 16в Т.С)
                      FIAT Punto GT'96 131hp
                      FIAT Punto TD 60 '98
                      Alfa Romeo 155 2.0 16v Т.s.

                      Коментар


                        #41
                        1912 написа:
                        значи ако е същото пунто , колегата да каже ..... се дърпахме преди време на митницата в пловдив и ако е вървяло толкова тогава ...незнам го дръпнах с типото а пък с типото давах 15.2 на 400метра
                        кво пунто си дръпнал ти бре стоково знам как и колко може тва типо за това ако искаш да се пробваш с мойто,взимай бинокала и свиркай я кажи ся истината, със тва пунто като се дърпахте нещо да забеляза,пропускаш да споделиш май ааа

                        Коментар


                          #42
                          бати как ми сипахте .... много добре ..значи за момчетата от софия не знам как е вървяла и как е карана в софия тая кола но тука в пловдив ги пуках доволно ..верно е направих и няколко работи за да я отпуша че нещо не вървеше както трябва ...не знам защо говорите така след като станах 1 на италфеста миналата година до 2000 кубика а пича с пунтото ша се пуснем няма проблеми само да е изкарам от бокса ама не знам кой трябва да си взима бинокъл та така ...типото не вървяло ако мислите че 15,2 на 400 метра е да не върви нз?http://vbox7.com/play:51daf2e6
                          alfa 164 2.0ts .fiat tipo 2.0Т 16v

                          Коментар


                            #43
                            Колега имах в предвид че времеизмервнаето на италфест не беше много меродавно - не ти обиждам колата Имах много преки наблюдения от 1-ва ръка и дори бях когато и отваряха главата, но това няма значение.Успех с турбинирането и живот и здраве и мойта скрап да е готова може да премерим сили Но и аз преди нова година не виждам да съм готов

                            Коментар


                              #44
                              Tie написа:
                              Подогтвения колега, колата я познавам лично от преди теб и колата няма как да даде под 16 на 400м в състоянието което беше преди това Ако ще не валове да и е слагал новия собственик в ПД, ми не знам какво Същото падаше стабилно с 3-4 коли от седичи което на божурище даваше 15.8-9. Не го казвам с цел заяждане - и на мен ми се иска атм. седичи да е в тези времена, но няма как
                              Виж сега отново се опитваш да ми се обясняваш мисле един път със тебе водихме един спор във алфа форума и ти казах някои неща или се бъркам Тази кола може и да я знаеш от преди мен ама не я знаеш от както е във 1912 а да ти кажа честно аз съм много по близко до тази кола и собственника и от колкото продполагаш така че щом кажа че се обаждаш неподготвен значи се обаждаш и спри да се правиш на голям разбирач и върви се обясняваи на децата от махалата че това седичи не може да ги дава тия времена сега разбра ли или пак да ти кажа че G-tech-a е във мен и времената на 1912 още са вътре във него разбра ли НЕПОДГОТВЕНИЯ колега
                              АlfaRomeo 146 1.4 16V TS.

                              Коментар


                                #45
                                [quote="billyboy`"]
                                Tie написа:
                                Подогтвения колега, колата я познавам лично от преди теб и колата няма как да даде под 16 на 400м в състоянието което беше преди това Ако ще не валове да и е слагал новия собственик в ПД, ми не знам какво Същото падаше стабилно с 3-4 коли от седичи което на божурище даваше 15.8-9. Не го казвам с цел заяждане - и на мен ми се иска атм. седичи да е в тези времена, но няма как
                                Виж сега отново се опитваш да ми се обясняваш, мисля един път със тебе водихме един спор във алфа форума ако не се лъжа и ти казах някои неща или се бъркам Тази кола може и да я знаеш от преди мен ама не я знаеш от както е във 1912 а да ти кажа честно аз съм много много много много много по близко до тази кола и собственника и от колкото продполагаш така че щом кажа че се обаждаш неподготвен значи се обаждаш и спри да се правиш на голям разбирач и върви обясняваи на децата от махалата че това Седичи не може да ги дава тия времена сега разбра ли или пак да ти напомня че G-tech-a е във мен и времената на 1912 още са вътре във него разбра ли НЕПОДГОТВЕНИЯ колега Поднасям моите извинения на колегата за това че му спамя по темата Но нещата трябва да са ясни и когато някои дава мнения без да знае за какво иде реч се дразня адски много още един път извинения
                                АlfaRomeo 146 1.4 16V TS.

                                Коментар

                                Working...
                                X