Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто гт Т3-Т4 Турбо с купе 2.0 Турбо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колкото и да е било ,стоково ли е няма никакъв шанс...
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    Коментар


      #17
      и да е Quattro Все тая тъй като Типото е 4X4 се пак на профила му пише Tipo Integrale Според мене кфото и да е Типото на него имам повече доверие се пак мъничкото купе и многото коне идеална работа вършат
      Fiat Bravo 1.6 16V Бебчето ))

      Коментар


        #18
        Сега че Типото е 4х4 е вярно,обаче ако си мислите че е много леко, много се лъжете.По данни от другите хора на пистата ТТ-то е 1.8 Т 4х4,като базово е 220коня,т.е. с най-надутия матор,като е и чипосано и е около 250 коня.Пича е бил много изненадан в първата гонка как Типока го е настигнал и изпреварил преди края и то със сериозна скорост.След втората гонка даже му и отвориха капака на ТТ-то,сигур са мислили че са му избягали магаретата някъде,па то толкоз си може
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          #19
          Аз не разбар защо тт не иска да се пусне с пунтамарата ами се пусна с типото на ици с което нама никъв шанс нали всичко е за спорта,дали ще паднеш или ще биеш,нее чак толкоз важно.

          Коментар


            #20
            ето и резолтата; 1 старт 1;0 за пунтото купето е ххv turbo
            Прикачени файлове

            Коментар


              #21
              я, тука имало тема дето въобще не съм я бил видял :D Относно гонката с ТТ-то, собственика му се оказа истински спортсмен.След втората дръпка ме поздрави и вече говорихме коя кола как е подготвяна и това, че попадат в различни категории А относно стартовете, на втория за да щадя съединителя тръгнах от средни обороти и колата "падна по очи" и докато надуе бях с 10-тина метра назад че се наложи да дам повечко газ за да поведа.За това се получи и голямата разлика с около 30км/ч при изпреварването на ТТ-то.иначе за Пунтото с Т3/4 турбото, само хубави драг-сликове ще му покажат качествата на 400мС нормални гуми и това голямо турбо нещата се развиват доста експлозивно и е много невъзможно да се контролира с газта така че да не губи сцепление.
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                #22
                Чи то купето пълно с народ ве пичаги Тъй като гледам разликата - ако е само водача си готов Не се дразня, ама един човек да ви кажа си дава разлика и на 220 коня кола
                ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                Коментар


                  #23
                  аа

                  Тва Купе не е 20в а 16в ТУРБО.Ако замериш с СТОК Купе 20в турбо ще те отупа и то с доста.

                  Коментар


                    #24
                    Re: аа

                    niko_boev написа:
                    Тва Купе не е 20в а 16в ТУРБО.Ако замериш с СТОК Купе 20в турбо ще те отупа и то с доста.
                    засичал съм го до 1во рпу да пили гуми и звучеше на 5так затова си мися чее такова, ама щом казваш че нее 20в а16в така да бъде нема значение,ще се пунем и със 20в щом тва нее да знам с колко мн ще падна тез купета са кат ракети!!! бах мааму

                    Коментар


                      #25
                      Re: аа

                      aleksi1209 написа:
                      niko_boev написа:
                      Тва Купе не е 20в а 16в ТУРБО.Ако замериш с СТОК Купе 20в турбо ще те отупа и то с доста.
                      засичал съм го до 1во рпу да пили гуми и звучеше на 5так затова си мися чее такова, ама щом казваш че нее 20в а16в така да бъде нема значение,ще се пунем и със 20в щом тва нее да знам с колко мн ще падна тез купета са кат ракети!!! бах мааму
                      Аз го познавам момчето и знам че е с 16в турбо.Никой не е казал че са кат ракети купетата,просто казвам че нямаш шанс срещу стоково 20в :D ,твойта кола е 250 коня 900 и колко там кила и едвам биеш 190коня 16в турбо което тежи 1300 кила.Мойто докато беше сток му правех на това червеното 16в турбо 4 коли,а като гледам го биеш едвам едвам .

                      Коментар


                        #26
                        Re: аа

                        aleksi1209 написа:
                        niko_boev написа:
                        Тва Купе не е 20в а 16в ТУРБО.Ако замериш с СТОК Купе 20в турбо ще те отупа и то с доста.
                        засичал съм го до 1во рпу да пили гуми и звучеше на 5так затова си мися чее такова, ама щом казваш че нее 20в а16в така да бъде нема значение,ще се пунем и със 20в щом тва нее да знам с колко мн ще падна тез купета са кат ракети!!! бах мааму
                        Да си дойдем на думата Сега потърси и 20 VТ и сложи снимка на финала да видим ти ще се виждаш ли Примерно аз съм карал уж пипано Пунто, карам и 20 VТ та долу-горе съм наясно за кво иде на реч - на късо, на дълго, нагоре, надолу.........Не че няма Пунтаци - вълча порода, ама баш тоз, кат гледам на стоково 16 VТ Купе къде стои.... Га че ли няма да е от най-вълчите И много несериозна преценка приятелю! Написа вижте какво го направих това 20VТ и после ама аз така ми звучеше....... Там едно надписче има на колонките не го ли видя, със колегата дето го караше не поговорихте ли, ама неа лошо секи му се иска да се похвали
                        ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                        Коментар


                          #27
                          Re: аа

                          2000 20v turbo написа:
                          aleksi1209 написа:
                          niko_boev написа:
                          Тва Купе не е 20в а 16в ТУРБО.Ако замериш с СТОК Купе 20в турбо ще те отупа и то с доста.
                          засичал съм го до 1во рпу да пили гуми и звучеше на 5так затова си мися чее такова, ама щом казваш че нее 20в а16в така да бъде нема значение,ще се пунем и със 20в щом тва нее да знам с колко мн ще падна тез купета са кат ракети!!! бах мааму
                          Да си дойдем на думата Сега потърси и 20 VТ и сложи снимка на финала да видим ти ще се виждаш ли Примерно аз съм карал уж пипано Пунто, карам и 20 VТ та долу-горе съм наясно за кво иде на реч - на късо, на дълго, нагоре, надолу.........Не че няма Пунтаци - вълча порода, ама баш тоз, кат гледам на стоково 16 VТ Купе къде стои.... Га че ли няма да е от най-вълчите И много несериозна преценка приятелю! Написа вижте какво го направих това 20VТ и после ама аз така ми звучеше....... Там едно надписче има на колонките не го ли видя, със колегата дето го караше не поговорихте ли, ама неа лошо секи му се иска да се похвали
                          всеки иска да се похвали,аз темата не съм е постнал затова а защото малко ме издразни шофера на купето,отидох и го питам да ги замерим той се смее и пита с пунтото ли?и пак се смее от високо,айде малко уважение към малките да има тогава бях с гуми 185х14 и се улях с гаста на 1ва и 2ра ск.преди да вкарам 3та купето беше исперкало мн напред кат вкарах 3та го сабрах и задминах,мн преди бялата лента почнах да спирам щот немога да спрам на тази писта,ако се вгледаш в пунтото от снимката ще разбереш чее така,кат се върнахме на старта пичагата не поиска реванш прецени че нема смисал и не се смееше вече :D

                          Коментар


                            #28
                            Ти приятелю си интересна партия Да тръгваш не можеш, да спираш не можеш пък се пускаме по отсечки...... Ако е така, както казваш значи би трябвало да не си доволен от резултата, пък си пуснал тема.......Аз също често пъти бъркам с десния крак на 1-ва и 2-ра и чак на 3-та се разделяме "момчетата от мъжете", ама при това положение не бих пуснал тема с такъв нереален и то в полза на противника резултат А бе с две думи "Има нещо гнило в Дания.." Ама победата си е победа - бил си! Късно си тръгнал, рано си спрял, ама си отпред - факт Само че не ми се вярва ако тръгнеш и спреш нормално да е кой знае колко по-различен резултата. И тъй като гледам сигурно ще прочете някой колега с "Купе" турбо темата и щи даде право на реванш - става дума да си тръгнеш нормално да си спреш нормално......Иначе нищо лично - просто коментар
                            ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                            Коментар


                              #29
                              чак сега гледам тази тема ,,,колегата алекс помниш ли червеното типо където се пускахме на митницата преди бая време?
                              alfa 164 2.0ts .fiat tipo 2.0Т 16v

                              Коментар


                                #30
                                пунто-купе

                                знам за купе 20 20в турбо на 400м. финишира за 15с. Fiat Coupé 20v T Bv5 220 ch. ,а за пунто 15.9 с. Fiat Punto GT 136 ch.,но все пак вие казвате за пунто около 250к.с. тогава няма да е за 15.9с. а ще е според мен около 14.8-15 сек. това ще е много добър двубой м/у двата автомобилавсе пак много голямо значение има задволанното устройство и пак си мисля че пунтото ще е отзад,но това е мое мнение

                                Коментар

                                Working...
                                X